کنسول پلی استیشن 5 قرار است سال آینده راهی بازار شود. شرکت سونی هم در طول چند ماه گذشته سعی کرده یکسری اطلاعات کلی درباره این کنسول به گیمرها بدهد. با این حال هنوز چیزی درباره کنترلر PS5 نمی‌دانیم. حتی نمی‌دانیم که آیا نام کنترلر PS5 «دوال شاک 5» خواهد بود یا خیر. امروز یکسری تصاویر از پتنت مربوط به کنترلر PS5 به بیرون درز کرده است. این طرح‌ها ما را با ظاهر کلی کنترلری که برای کنسول بعدی سونی در نظر گرفته شده، آشنا می‌کند.

کنترلر PS5

با نگاهی به تصویر پتنت کنترلر PS5 متوجه می‌شوید، کنترلر جدید تفاوت چندانی با کنترلر «دوال شاک 4» کنسول PS4 ندارد. به نظر می‌رسد که آنالوگ استیک‌ها کمی کوچک‌تر شده‌اند و دکمه‌های ماشه هم بزرگ‌تر خواهند بود. حتی به نظر می‌رسد که کنترلر PS5 به وسیله کابل USB-C شارژ می‌شود. با نگاهی به تصاویر لو رفته این احتمال وجود دارد که کنترلر پلی استشین 5 لایت‌بار نداشته باشد.

هنوز نمی‌دانیم که آیا این طرح نهایی برای کنترلر پلی استیشن 5 خواهد بود یا خیر. احتمال دارد که سونی در طول ماه‌های آینده تغییرات بیشتری را به این کنترلر اضافه کند. سونی قبلا گفته بود که قصد دارد به کنترلر جدید یک سنسور تشخیص فشار اضافه کند تا بازیکنان با دقت بیشتری بتوانند دکمه‌ها را فشار دهند. همچنین دکمه‌های ماشه هم تغییر می‌کند و چند مدل فشار مختلف را حس خواهند کرد.

کنترلر پلی استیشن 5

سونی اعلام کرده که کنسول پلی استیشن 5 همچنان از دیسک پشتیبانی می‌کند و بازی‌های آن روی دیسک‌های بلوری ۱۰۰ گیگابایتی عرضه می‌شود. هنوز نمی‌دانیم در زمان عرضه چه بازی‌هایی برای این کنسول عرضه می‌شود؛ اما مشخص شده که چند بازی بزرگ شرکت یوبی‌سافت از جمله Watch Dogs Legion برای این کنسول منتشر می‌شود. بازی Path of Exile 2 هم یکی دیگر از بازی‌های PS5 در زمان عرضه خواهد بود.

منبعGameSpot
علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید