با توجه به اخبار منتشرشده توسط فردی که به کیت توسعه دو کنسول پلی استیشن و ایکس باکس بعدی دسترسی دارد، این دو کنسول تمرکز زیادی روی استریم بازی‌ها دارند. این فرد اعلام کرده که در یک استودیوی بازی‌سازی کار می‌کند که به کیت توسعه پلی استیشن و ایکس باکس بعدی دسترسی دارد. او حتی اعلام کرد که پلی استیشن 5 در حال حاضر با اسم رمز Prospero شناخته می‌شود. مایکروسافت هم که در نمایشگاه E3 امسال اعلام کرد که ایکس باکس بعدی فعلا با نام پروژه اسکارلت شناخته می‌شود.

موضوع استریم زنده بازی‌ها به تمرکز اصلی مایکروسافت و سونی در نسل بعدی کنسول‌های بازی تبدیل شده است. گفته شده کیت توسعه پلی استیشن و ایکس باکس بعدی به دوربین مجهز شده و هر دو کنسول از استریم بازی‌ها پشتیبانی می‌‌کنند. دوربین قرار گرفته روی ایکس باکس اسکارلت می‌تواند با کیفیت 4K فیلم‌برداری کند. این منبع آگاه گفته که دوربین پروژه اسکارلت کیفیت و عملکرد بسیار خوبی هم دارد. در حقیقت مایکروسافت دوربین پروژه اسکارلت را به‌تازگی به‌نمایش درآورده است. نمایش دوربین هم به سبک و حالت اسنپ‌چت بود تا صحنه‌ای که دوربین ضبط می‌کند با فضای بازی تغییر کند. در کنار این موضوع گفته شده که دوربین قرار گرفته روی پلی استیشن 5 از تکنولوژی قدیمی‌تری بهره می‌برد.

ویژگی Ray-Tracing هم یکی دیگر از ویژگی‌های مهم کنسول‌های نسل بعد بیان شده است. هر دو کنسول هم به شکل‌ها و روش‌های خود به سمت این تکنولوژی رفته‌اند. این موضوع زمانی جالب‌تر می‌شود که بدانید، سخت افزار پلی استیشن و ایکس باکس بعدی را AMD ساخته است.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که خیلی از ویژگی‌هایی که روی کیت توسعه کنسول‌ها قرار می‌گیرد، روی مدل نهایی که راهی بازار می‌شود، قرار نمی‌گیرند. همه خبرها و شایعات منتشرشده تا زمانی که کنسول‌های نسل بعد رسما راهی بازار نشوند، حقیقت نخواهند داشت.


منبعVG247
علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید