بازی پابجی (PUBG) یا Playerunknown’s Battle Ground به سرعت در حال تبدیل شدن به محبوب‌ترین بازی در جهان است. امکان ندارد بتوانید از آن فرار کنید و مطمئن باشید حتی شده مدت کوتاهی آن را بازی خواهید کرد. حتی ممکن است یک گیمر حرفه‌ای باشید یا به تازگی این بازی را شروع کرده باشید. در میان دوستان، همکاران یا اعضای خانواده، قطعا کسانی را می‌بینید که گوشی دستشان است و در حال پابجی بازی کردن هستند. این بازی یک راه عالی برای گذران وقت و یکی از بهترین بازی‌های بتل رویال یا میدان نبرد است. امروز ترفندهای بازی پابجی را با هم مرور می‌کنیم.

یکی از مزایای بازی پابجی این است که شروع بازی و یاد گرفتن آن ساده است. این بازی یکی از بازی‌های بتل رویال است که در آن به همراه ۹۹ بازیکن دیگر در جزیره‌ای فرود می‌آیید و هدف این است که آخرین کسی باشید که زنده می‌ماند. با گذر زمان نقشه کوچک‌تر می‌شود و باید با دقت و سیاست بیشتری حرکت کنید. اگرچه بازی پابجی ساده است، اما پیروزی در آن ساده نیست. به همین دلیل باید ترفندهای بازی پابجی را بدانید تا راحت‌تر و حرفه‌ای‌تر بازی کنید.

بیشتر بخوانید: حقایق بازی پابجی موبایل (PUBG Mobile) : ده واقعیتی که نمی‌دانید

با ما همراه باشید!

۲۵ مورد از بهترین ترفندهای بازی پابجی

۱. در زمان درست و مکان درست فرود بیایید

ترفندهای بازی پابجی - ۱

چند ثانیه اول بازی بسیار مهم است. مکان و زمانی که فرود می‌آیید هم بسیار مهم است. اگر تازه کار هستید، از قسمت‌هایی که تراکم گیمرها زیاد است پرهیز کنید. هر وقت جایی تعداد زیادی ساختمان دیدید، بهتر است آنجا فرود نیایید. در عوض، یکی از ترفندهای بازی پابجی این است که در مناطق دورتر فرود بیایید. هر جایی فرود بیایید، اسلحه و منابع به اندازه کافی وجود دارد و این کار باعث می‌شود راحت‌تر با دیگران مقابله کنید. مناطقی مثل Gatka و Mylta را انتخاب کنید.

۲. در همان ابتدا حمله نکنید

وقتی فرود آمدید، اولین اشتباه این است که از همان ابتدا شروع به حمله و مبارزه کنید. اگر تازه فرود آمدید و در منطقه صدا شنیدید، از آن منطقه دور شوید و راه دیگری را پیش بگیرید. احتمال اینکه افراد درگیر در مبارزه اسلحه دارند، بیشتر است و شما با کمبود اسلحه و منابع مواجه خواهید شد.

۳. شش دانگ حواستان به گیمرهای دیگر باشد

یکی از ترفندهای بازی پابجی این است که وقتی در حال کشف مناطق جدید هستید، چشمتان به نشانه‌ها باشد و هر نوع فعالیت یا حرکتی را زیر نظر بگیرید. اگر به ساختمانی رسیدید که در آن باز بود و مهمات هم تمام شده بود، قطعا کسی آنجا بوده یا ممکن است هنوز باشد! همچنین اگر به ساختمانی رسیدید که در آن بسته بود و خواستید آنجا مخفی شوید یا مهمات را بردارید هم مواظب باشید، ممکن است دیگران ساختمان را زیر نظر داشته باشند و خیلی زود کشته شوید.

۴. شات‌گان را نادیده نگیرید

در نگاه اول ممکن است شات‌گان بهترین اسلحه به نظر نرسد. اما برای شلیک با برد کوتاه، به خصوص در اوایل بازی، واقعا اسلحه خوبی است. در ابتدای بازی بیشتر مواقع در حال حمله و کشف مناطق مختلف و از بین بردن گیمرهای دیگر هستید و یکی از ترفندهای بازی پابجی این است که شات‌گان در این مواقع واقعا کاربرد دارد.

۵. دائم لباس و زره خود را تغییر دهید

لباس و زرهی که در پابجی به تن دارید، با هر مبارزه فرسوده می‌شود. بنابراین بهترین کار این است که دائم لباس و زره خود را عوض کنید. حتی اگر لازم است از یک لباس سطح بالاتر به لباس‌های سطح پایین‌تر تنزل کنید، ایرادی ندارد، چون لباس نو از لباس کهنه محافظت بیشتری دارد.

۶. هوشمندانه بازی کنید

سر به هوا و احساساتی بازی نکنید! یکی از ترفندهای بازی پابجی این است که عجله نکنید و به سرعت وارد میدان مبارزه نشوید. با فکر و برنامه‌ریزی حرکت کنید. زمان بدهید. مطمئن شوید اسلحه و تجهیزات لازم را به همراه دارید و سپس شروع کنید.

۷. اسلحه مناسب خود را پیدا کنید و از همان استفاده کنید

یکی از ترفندهای بازی پابجی این است که وقتی می‌خواهید برای برنده شدن بازی کنید، باید ابزار و تجهیزات قابل اعتماد همراهتان باشد و کار کردن با آن‌ها برایتان راحت باشد. بعد از چند بار بازی کردن، می‌توانید بفهمید کدام اسلحه و تجهیزات برای شما بهتر است و با آن راحت‌تر هستید. در هر بازی، سعی کنید اسلحه‌های مختلف را امتحان کنید و اسلحه مورد نظرتان را انتخاب کنید و به همان بچسبید.

۸. محدوده خودتان را مشخص کنید

ترفندهای بازی پابجی - ۲

وقتی اسلحه درست را انتخاب کردید، تجهیزات جانبی درست آن را هم انتخاب کنید. برای برنده شدن یکی از مهم‌ترین ترفندهای بازی پابجی این است که محدوده و دید درستی داشته باشید. محدوده چهار برابر (4x) برای اسنایپر عالی است و معجزه می‌کند.

۹. در مبارزه‌ها، زیگ زاگی حرکت کنید

ترفندهای بازی پابجی - ۳

در مبارزات وقتی زیر شلیک گلوله هستید، در یک خط صاف حرکت نکنید. این راه بهترین راه برای کشته شدن است. یکی از ترفندهای بازی پابجی این است که به صورت زیگ زاگی حرکت کنید یا الگوی نامشخصی انتخاب کنید و به اطراف بدوید. این کار باعث می‌شود هدف‌گیری شما سخت‌تر شود و گیمرها نتوانند مستقیم به شما شلیک کنند و احتمال کشته شدن شما کمتر شود.

۱۰. وقتی تک‌تیراندازی شما را هدف گرفته، روی زمین دراز نکشید

وقتی کسی با اسنایپر شما را هدف گرفته، اولین حرکت غریضی شما این خواهد بود که روی زمین دراز بکشید. احتمالا تایید می‌کنید که بارها این اشتباه را مرتکب شدید، اما یکی از ترفندهای بازی پابجی این است که به جای دراز کشیدن روی زمین از آن منطقه فاصله بگیرید. تک‌تیرانداز شما را هدف گرفته و دراز کشیدن و بی‌حرکت ماندن به او کمک می‌کند راحت‌تر شما را بکشد! وقتی کسی شما را هدف می‌گیرد، به دستورالعمل‌های بازی عمل کنید، اسلحه را بندازید و با تمام توان بدوید.

۱۱. برای حالت خفا (Stealth Mode) پابرهنه حرکت کنید

چکمه‌ها صدای زیادی تولید می‌کنند. اگر در انتهای بازی هستید و می‌خواهید به صورت مخفیانه حرکت کنید، بدون چکمه‌ها حرکت کنید تا صدایی نداشته باشید. این یکی از ترفندهای بازی پابجی است که کمتر کسی به آن توجه می‌کند و در نهایت کشته می‌شود.

۱۲. از هدفون استفاده کنید

مطمئنم عده زیادی از شما با هدفون بازی می‌کنید، اما اگر این کار را نمی‌کنید، بدانید اشتباه بزرگی می‌کنید. صداها نقش مهمی در بازی PUBG دارند. بنابراین یکی از ترفندهای بازی پابجی این است که از یک هدفون استفاده کنید تا تمام صداها را به درستی بشنوید. فرقی نمی‌کند چت صوتی باشد، درخواست افراد گروه باشد یا حتی صداهای پا! اگر از یک هدفون استفاده نمی‌کنید، ممکن است صداهای ریز و مهم را که از حضور دشمن خبر می‌دهد، نشنوید.

۱۳. منتظر زمان مناسب باشید

شلیک کردن دائمی و بی‌هدف هیچ فایده‌ای ندارد. با این کار موقعیت خودتان را لو می‌دهید و به دشمن اجازه می‌دهید شلیک کند و شما را از پا دربیاورد. در عوض، یکی از ترفندهای بازی پابجی این است که منتظر زمان مناسب باشد و یک شلیک دقیق و حرفه‌ای داشته باشید. فرقی نمی‌کند از شات‌گان استفاده کنید یا اسناپیر.

۱۴. در منطقه قرمز (Red Zone) حوا‌س‌جمع باشید

وقتی در یک گروه بازی می‌کنید، همیشه یکی هست که درست در دقایق پایانی مثل دیوانه‌ها شروع به دویدن می‌کند! شما این یک نفر نباشید! یکی از ترفندهای بازی پابجی این است که در مناطق قرمز حواستان را جمع کنید و به جای اینکه دیوانه‌وار بدوید، در منطقه امن بمانید تا در زمان درست پراکنده شوید.

۱۵. روی لبه دایره آبی بمانید

یکی از ترفندهای بازی پابجی که خیلی مهم است، این است که روی لبه دایره آبی بمانید. این منطقه امن است، اما می‌توانید به راحتی گیمرهای دیگر را که از طوفان فرار می‌کنند، هدف بگیرید.

۱۶. اگر می‌خواهید سریع بدوید، اسلحه‌ها را رها کنید

اگر در حال دویدن به منطقه امن هستید یا از مبارزه فرار می‌کنید، اسلحه‌ها را کنار بگذارید. این کار باعث می‌شود سرعت دویدن به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند.

۱۷. وسایل نقلیه را درست انتخاب کنید

ترفندهای بازی پابجی - ۴

انتخاب ماشین در ابتدای بازی بسیار مهم است و می‌تواند خیلی مفید باشد. این کار یکی از ترفندهای بازی پابجی است که می‌تواند خیلی سریع شما را به منطقه امن برساند و راهی عالی برای این است که از گیمرهای دیگر فرار کنید. اما هر چه به مرکز دایره نزدیک شوید، کار شما سخت‌تر می‌شود. با این کار باعث می‌شوید دیگران راحت‌تر شما را هدف بگیرید.

۱۸. بین حالت‌ها جابجا شوید

در این بازی می‌توانید بین حالت شوتر اول شخص یا سوم شخص جابجا شوید. قبل از شروع بازی، دکمه حالت بازی را بزنید و یکی از حالت‌های سوم شخص یا اول شخص را انتخاب کنید. یکی از ترفندهای بازی پابجی این است که بدانید چه زمانی از کدام حالت استفاده کنید.

۱۹. محموله‌هایی که از آسمان فرود می‌آیند، ارزش خطر کردن ندارند

وقتی بالونی که پر از مهمات است فرود می‌آید، غریضه به شما می‌گوید به سمت آن بدوید و اولین کسی باشید که به انبار مهمات می‌رسید. این کار را نکنید! واقعا ارزش ندارد! اولین کسی نباشید که به سمت مهمات می‌دود، مطمئن باشید این کار باعث می‌شود دیگران شما را هدف بگیرند و بوم! کشته شوید!

در عوض یکی از ترفندهای بازی پابجی این است که در آن محوطه بمانید، ببینید چه کسی به سمت بالون می‌رود و بعد در کمال آرامش و خونسردی، آن‌ها را بکشید.

۲۰. زیبایی بازی پابجی به گروهی بازی کردن است

ترفندهای بازی پابجی - ۵

گیم‌پلی آنلاین بازی پابجی واقعا جذاب است. اما سرگرمی واقعی زمانی است که با دوستانتان بازی کنید. می‌توانید با یک یا گروهی از دوستانتان بازی کنید. یکی از ترفندهای بازی پابجی و بهترین راه این است که با سه نفر از دوستانتان بازی کنید و یک گروه چهار نفره تشکیل دهید. این کار نه تنها باعث می‌شود هیجان و سرگرمی بیشتر شود، بلکه باعث می‌شود شانس برنده‌شدن شما هم بیشتر شود. یک نفر در مقابل ۹۹ نفر واقعا سخت است. اما یک گروه چهارنفره در کنار هم، می‌تواند شما را برنده بازی کند.

۲۱. وقتی در گروه هستید، با دیگران ارتباط برقرار کنید

اگر با دوستانتان بازی می‌کنید اما آن‌ها کنار شما نیستند، ارتباط برقرار کردن سخت می‌شود. اگر با گیمرهای دیگر به صورت آنلاین بازی می‌کنید، این کار سخت‌تر هم می‌شود. یکی از ترفندهای بازی پابجی این است که اگر در یک گروه بازی می‌کنید، این نکته را در نظر بگیرید که باید به طور دائم و شفاف با دیگران ارتباط برقرار کنید. اگر لازم بود (که حتما لازم است)، چت صوتی را فعال کنید. مطمئن شوید همه اعضای گروه یک جا فرود می‌آیند، مهمات و اسلحه‌های خود را تقسیم می‌کنند و در مبارزات با هم همکاری دارند و یکدیگر را درمان می‌کنند.

۲۲. کیفیت گرافیک بازی را تغییر دهید

می‌توانید عملکرد گرافیکی بازی را با توجه به دستگاهی که بازی می‌کنید، تغییر دهید. بازی پابجی در آیفون‌ها و گوشی‌های اندروید قدیمی‌تر، لگ دارند و کند عمل می‌کنند. یکی از ترفندهای بازی پابجی این است که گرافیک بازی را کم کنید تا بازی روان‌تر و راحت‌تر اجرا شود. برای این کار به Settings > Graphics بروید.

۲۳. از Peek and Fire استفاده کنید

یکی از ترفندهای بازی پابجی این است که به قسمت Settings > Basic بروید و گزینه Peek & Fire را انتخاب کنید. با فعال کردن این گزینه می‌توانید پشت دیوار، سنگر، درخت یا هر جای دیگری که استتار کرده‌اید، سرتان را به این طرف و آن طرف ببرید و همه چیز را زیر نظر بگیرید و اگر لازم شد شلیک کنید. در این حالت بدون اینکه تمام بدنتان در معرض دید قرار بگیرد می‌توانید شلیک کنید. البته دقت کنید این کار باعث می‌شود سرتان از حالت کاور خارج شود، پس حواستان را جمع کنید.

۲۴. حواستان به نوار زرد باشد

وقتی یک بار وضعیت سلامت خود را کامل کردید، حواستان به نوار زرد باشد. نوار زرد به شما این امکان را می‌دهد تا به طور کامل درمان شوید، بهتر هدف‌گیری کنید و سریع‌تر بدوید. یکی از ترفندهای بازی پابجی این است که یک نوشیدنی انرژی‌زا بنوشید تا این نوار پر شود.

۲۵. صبور باشید

درباره این مسئله قبلا صحبت کردم، اما می‌خواهم به عنوان آخرین مورد از ترفندهای بازی پابجی باز هم تأکید کنم! صبور بودن کلید اصلی موفقیت شما در این بازی است. همه کارها را سر فرصت انجام دهید و کمی به خودتان زمان بدهید. حتی اگر بازیکن تازه‌کار نیستید، باز هم صبور باشید و ببینید چه تاثیری روی بازی دارد. این مسئله به این معنی نیست که همیشه هم یک جا بایستید و کاری نکنید.

کدام یک از ترفندهای بازی پابجی را می‌دانستید؟ کدام ترفند را بیشتر دوست دارید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید