همانطور که می‌دانید اپل هم مثل گوگل راهی پیش‌فرض و راحت برای ضبط مکالمه در آیفون در نظر نگرفته است. در نتیجه بر اساس قوانین و مقررات حریم شخصی در ایالات و کشورهای مختلف، اپل ضبط مکالمه را سخت کرده است. در گیکیطور با ما همراه باشید تا راه‌های ضبط مکالمه در ایفون را به شما آموزش بدهیم.

با اینکه این کار سخت است، اما غیرممکن نیست. می‌توانید با استفاده از چند روش که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم، مکالمات خود را با استفاده از آیفون ضبط و در مواقع ضروری از آن‌ها استفاده کنید.

اگر می‌خواهید از هر کدام از روش‌های زیر استفاده کنید، حتما پیش از هر کاری فرد مقابل را آگاه کنید تا بداند صدای او در حال ضبط شدن است. اگر او بداند و موافق باشد، خطری شما را تهدید نخواهد کرد، اما اگر نداند و رضایت نداشته باشد و بعد متوجه شود، می‌تواند به جرم تجاوز به حریم شخصی از شما شکایت کند.

اگر می‌خواهید به صورت مخفیانه اقدام به ضبط مکالمه در آیفون کنید، باید تمام عواقب اخلاقی و قانونی آن را بپذیرید.

روش‌های ضبط مکالمه در آیفون بدون نیاز به برنامه

ضبط مکالمه در آیفون - ۱

این راه احتمالا یکی از سریع‌ترین، ساده‌ترین و البته «کثیف‌ترین» راه‌های ضبط مکالمه در آیفون است. برای این روش به تنها چیزی که نیاز دارید یک دستگاه دیگر با میکروفون است که قابلیت ضبط صدا داشته باشد (مثل آیپد، کامپیوتر یا دستگاه ضبط قابل حمل) تا بتوانید مکالمه‌تان با شخص دیگری را ضبط کنید.

فرض کنید در محیطی آرام قرار دارید و می‌توانید از اسپیکر آیفون استفاده کنید؛ ضبط مکالمه در آیفون بسیار ساده خواهد بود.

  • شماره فرد مورد نظر را شماره‌گیری کنید یا وقتی شخص دیگری قرار است با شما تماس بگیرد، گوشی را روی حالت بلندگو قرار دهید. اگر هدفون بلوتوثی دارید که به گوشی متصل است، باید گزینه iPhone Speaker را از فهرست منبع خروجی صدا انتخاب کنید.
  • به فرد مورد نظر اطلاع بدهید که صدایش در حالت ضبط شدن است، سپس دکمه رکورد یا ضبط صدا را بزنید.
  • گوشی را تا جای ممکن به خودتان و به دستگاه ضبط صدا نزدیک کنید تا وقتی صحبت می‌کنید صدای دو طرف به خوبی شنیده شود و کیفیت صدای ضبط شده خوب باشد.
  • بعد از اینکه ضبط مکالمه در آیفون تمام شد، فایل ضبط شده را ذخیره کنید.

در یک دستگاه با سیستم‌عامل iOS، می‌توانید با استفاده از برنامه Voice Memos تماس صوتی را ضبط کنید. روی مک‌بوک یا کامپیوتر، پیشنهاد می‌کنیم از برنامه ویرایش و ضبط صدا به نام Audacity استفاده کنید.

ضبط مکالمه در آیفون با استفاده از گوگل ویس (Google Voice)

ضبط مکالمه در آیفون - ۲

برنامه گوگل ویس یک سرویس تماس VoIP‌ (صدا روی پروتکل اینترنت) است که متاسفانه در حال حاضر فقط در ایالات متحده آمریکا و کانادا فعال است. این سرویس امکان برقراری تماس‌های رایگان در آمریکا را امکان‌پذیر می‌کند، می‌توانید صندوق پیام صوتی داشته باشید و هم تماس داخلی (رایگان) و هم تماس خارجی داشته باشید.

برای استفاده از این سرویس باید برنامه Google Voice را نصب کرده باشید که از اپ استور اپل، گوگل پلی و مایکروسافت استور در دسترس است. یکی از مزایای این برنامه این است که امکان ضبط مکالمه در آیفون و ضبط مکالمه اندروید را فراهم می‌کند. پیش از آنکه از این سرویس استفاده کنید، باید راه‌اندازی این برنامه را یاد بگیرید:

  • برنامه Google Voice را برای آیفون دانلود کنید، آن را باز کنید و با حساب کاربری گوگل خود وارد شوید.
  • روی گزینه Search ضربه بزنید و شماره تلفن جدیدی را انتخاب کنید که می‌خواهید با حساب کاربری گوگل ویس شما مرتبط باشد.
  • شماره خود را تایید کنید، گزینه Next را بزنید تا از شما خواسته شود شماره تلفن خود را وارد کنید.
  • شماره تلفن آیفون یا شماره‌ای که به آن دسترسی دارید را وارد کنید، گزینه Confirm را انتخاب کنید، سپس کد تاییدی که برای شما آمده وارد کنید.
  • با وارد کردن کد ارسالی، حساب کاربری خود را فعال کنید.

پیش از اینکه بتوانید با استفاده از گوگل ویس اقدام به ضبط مکالمه در آیفون کنید، یک مرحله مهم دیگر باقی می‌ماند. وبسایت Google Voice را باز کنید، اگر لازم بود وارد حساب کاربری گوگل خود شوید. حالا روی گزینه چرخ‌دنده که در گوشه بالا سمت راست صفحه قرار دارد کلیک و منوی تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید.

در این قسمت گزینه Calls را در منوی سمت چپ انتخاب کنید. صفحه را اسکرول کنید تا به گزینه Incoming call options برسید، سپس مطمئن شوید تنظیمات این قسمت فعال است.

ضبط مکالمه در آیفون - ۳

بعد از انجام این مرحله، هر زمان از طریق گوگل ویس تماس ورودی داشته باشید، می‌توانید عدد ۴ را فشار دهید تا ضبط مکالمه در آیفون آغاز شود. وقتی این کار را بکنید، گوگل طرف مقابل را هم آگاه می‌کند که تماس در حال ضبط شدن است. مکالمات ضبط شده را در جعبه پیام‌های صوتی گوگل ویس پیدا خواهید کرد، یعنی جایی که می‌توانید فایل مکالمات را دانلود و ذخیره کنید.

متاسفانه امکان ضبط تماس‌های خروجی توسط گوگل ویس وجود ندارد.

استفاده از برنامه‌های شخص ثالث برای ضبط مکالمه در آیفون

همه نوع برنامه شخص ثالث ضبط مکالمه در آیفون وجود دارد. از میان همه این برنامه‌ها، تنها برنامه رایگانی که کار ضبط مکالمه را انجام می‌دهد، برنامه «Rev Call Recorder»‌ است. البته باز هم متاسفانه این برنامه فقط برای شماره‌های آمریکا کار می‌کند.

نکته

اگر کاربر حرفه‌ای آیفون هستید، برنامه 2SIM را نصب کنید و از یک شماره آمریکایی استفاده کنید.

اول، برنامه را دانلود و باز کنید. بعد از آن صفحه‌ای باز می‌شود که باید شماره موبایل خود را تایید کنید و کدی را که به آن ارسال می‌شود تایپ کنید. فرآیند این قسمت کمی پیچیده است، اما خوشبختانه برنامه آموزش درون‌برنامه‌ای برای شما در نظر گرفته است.

وقتی تمام مراحل را تکمیل کردید، روی گزینه Start Recorded Call ضربه بزنید و سپس Outgoing یا Incoming calls (تماس‌های خروجی یا ورودی) را انتخاب کنید. برای تماس‌های خروجی باید با سرویس Rev Call Recorder تماس بگیرید، سپس با کسی که می‌خواهید تماس بگیرید. وقتی هر دو تماس وصل شدند، گزینه Merge Calls را انتخاب کنید تا ضبط مکالمه در آیفون آغاز شود.

برای تماس‌های ورودی، فرآیند کمی متفاوت است، اما باز هم ساده است.

ضبط مکالمه در آیفون - ۴

وقتی تماس به پایان رسید، Rev با شما تماس می‌گیرد و اعلام می‌کند فایل مورد نظر شما آماده دانلود است. این نقطه جایی است که سرویس پیشنهادات دیگری هم به شما می‌دهد که البته برای استفاده از آن‌ها باید هزینه پرداخت کنید، اما تمام گزینه‌ها اختیاری است.

یکی از مزیت‌های این برنامه در مقایسه با دیگر برنامه‌های ضبط مکالمه در آیفون این است که هنگام تماس با فرد دیگر، شماره و نام شما نشان داده می‌شود، نه شماره ناشناس! البته، تماس‌های شما روی سرورهای شرکت دیگری ذخیره می‌شود و بنابراین ممکن است نخواهید از این سرویس برای موارد محرمانه، خصوصی و شخصی استفاده کنید.

ضبط مکالمه در آیفون با استفاده از پیام‌گیر صوتی

آخرین روشی که به شما آموزش می‌دهیم، کاملا به اپراتور خط شما بستگی دارد که این اجازه را به شما می‌دهد یا نه. ابتدا بررسی کنید که اپراتور شما این اختیار را به شما می‌دهد تا پیام‌های صوتی خود را دانلود کنید یا نه.

سپس برنامه Phone را روی آیفون باز کنید و روی گزینه Voicemail ضربه بزنید. اگر فهرستی از پیام‌های صوتی را دیدید، عالی است! می‌توانید آن‌ها را دانلود و جایی ذخیره کنید.

کدام روش ضبط مکالمه در آیفون برای شما مناسب است؟

دو مورد از قابل اعتماد‌ترین روش‌ها برای ضبط مکالمه در آیفون استفاده از بلندگو و دانلود یا خرید برنامه‌های شخص ثالث است. در هر مورد، برای اینکه قانون‌مند عمل کنید، باید همیشه مطمئن باشید طرف مقابل از اینکه شما صدای او را ضبط می‌کنید آگاه است.

منبعMakeUseOf
فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید