دلایل زیادی وجود دارد که می‌تواند باعث شود تصمیم به ضبط فیلم از صفحه نمایش اندروید ، ویندوز، آیفون یا آیپد بگیرید. البته قطعا شما به دنبال ضبط فیلم از صفحه‌نمایش به صورت رایگان هستید و گزینه‌های خوبی هم در دسترس شما قرار دارند. شما می‌توانید بدون نیاز به دانلود و نصب یک برنامه حجیم، صفحه خود را در یک پنجره مرورگر ضبط کنید. شما پس از ضبط فیلم از صفحه نمایش اندروید ، آیفون و ویندوز ، می‌توانید آن را به طور معمول اشتراک‌گذاری کنید یا با استفاده از برخی تنظیمات، ویرایش‌های لازم را انجام دهید که می‌تواند شامل کوتاه کردن کلیپ یا اضافه کردن عنوان‌ها شود. در آموزش ضبط فیلم از صفحه نمایش اندروید با گیکیطور همراه باشید.

ضبط فیلم از صفحه نمایش ویندوز

خوشبختانه ویندوز 10 دارای یک ابزار داخلی برای ضبط فیلم از نمایشگر است و می‌توانید از آن برای ضبط بازی‌ها هم استفاده کنید. برای پیدا کردن آن، برنامه Xbox که به صورت پیش‌فرض نصب شده است را در بخش جستجو تایپ کنید و سپس کلیدهای ترکیبی Windows + G را فشار دهید و روی گزینه Yes, this is a game کلیک کنید.

مطالب پیشنهادی

در ادامه روی گزینه Start Recording کلیک کرده یا کلیدهای ترکیبی Windows + Alt + R را فشار دهید تا کار ضبط فیلم از صفحه نمایش ویندوز آغاز شود. توجه داشته باشید که شما فایل‌های ویدیویی را در پوشه Videos / Capture با فرمت MP4 دریافت خواهید کرد.

شما می‌توانید برای شخصی‌سازی تنظیمات برنامه، وارد برنامه Xbox شوید و به گزینه‌های Game DVR دسترسی پیدا کنید. شما نمی‌توانید یک پوشه مقصد را برای دریافت فایل ویدیویی تعیین کنید، اما امکان تنظیم فرمت فایل ضبط شده وجود دارد.

متاسفانه همه دستگاه‌های ویندوز 10 قادر به ضبط مطالب با Game Bar نیستند. برای این که بتوانید از این موارد استفاده کنید، نیازمند کارت‌های گرافیکی خواهید بود که از رمزگذاری‌های زیر پشتیبانی کند:

  • Intel Quick Sync H.260
  • Nvidia NVENC
  • AMD VCE

ضبط فیلم از صفحه نمایش مک

توجه داشته باشید که ضبط فیلم از صفحه نمایش مک راحت‌تر از ویندوز است. در صورتی که از macOS Mojave استفاده می‌کنید، کلیدهای ترکیبی Shift + ⌘ + 5 را فشار دهید تا تمام تنظیمات مربوط به ضبط فیلم و تصاویر نمایش داده شوند. هم‌اکنون می‌توانید یک بخش یا یک پنجره خاص را برای ضبط تعیین کنید. بد نیست بدانید امکان ویرایش، ذخیره ساده فایل و اشتراک‌گذاری آن هم وجود دارد.

در صورتی که از نسخه قدیمی macOS استفاده می‌کنید، می‌توانید ضبط فیلم از صفحه‌نمایش را با Quicktime Player انجام دهید.

ضبط فیلم از صفحه نمایش اندروید

سیستم عامل اندروید 10 به صورت پیش فرض دارای برنامه‌ای برای ضبط فیلم از صفحه‌نمایش است. در صورتی که وارد منوی تنظیمات شوید و Via Phone را انتخاب کنید. در ادامه هفت بار روی شماره ورژن ضربه بزنید و در نتیجه گوشی هوشمند شما در حالت توسعه‌دهنده قرار خواهد گرفت. هم اکنون می‌توانید عملکردهایی را مورد آزمایش قرار دهید که در حالت عادی در دسترس قرار ندارند.

به تنظیمات سیستم بازگردید و روی گزینه‌های توسعه‌دهنده (Developer Options) ضربه بزنید و Feature Flags را انتخاب کنید. Settings_Screenrecord_long_Press را جستجو کرده و برای فعال کردن آن، Switch را بزنید. هم اکنون می‌توانید ضبط فیلم از صفحه نمایش را انجام دهید. دکمه پاور را فشار دهید و تنظیمات باتری را اجرا کنید. در ادامه دکمه Screenshot را فشار دهید تا زمانی که تنظیمات مربوط به ضبط فیلم از صفحه نمایش ظاهر شود.

در صورتی که از اندروید پای (9) و نسخه‌های قبلی استفاده می‌کنید، برای ضبط فیلم از صفحه نمایش نیازمند دانلود و نصب برنامه‌های شخص ثالث هستید. شما می‌توانید تعداد زیادی از این برنامه‌ها را به صورت رایگان و با عملکردی عالی در گوگل پلی پیدا کنید.

یکی از این برنامه‌ها AZ Screen Recorder است که کار کردن با آن بسیار ساده است. توجه داشته باشید که ویژگی‌های نسخه رایگان این برنامه عالی است، اما برای در اختیار داشتن ویژگی‌های بیشتر، باید هزینه پرداخت کنید.

ضبط فیلم از صفحه نمایش آیفون

اینطور که پیداست، ضبط فیلم از نمایشگر آیفون یا آیپد هم ساده است. وارد تنظیمات شوید و از بخش Control Center، گزینه سفارشی‌سازی کنترل‌ها (Customize Controls) را انتخاب کنید تا بتوانید روی + سبز رنگ موجود در کنار گزینه Screen Capture ضربه بزنید.

برنامه‌ای را که تصمیم دارید ضبط کنید، باز نمایید. برای باز کردن Control Center از پایین صفحه به سمت بالا بکشید و در صورت داشتن آیفون X و مدل‌های جدیدتر یا آیپد با سیستم عامل iOS 12 یا iPadOS، کافی است از گوشه سمت راست بالای صفحه انگشت خود را به سمت پایین بکشید. در ادامه دکمه ضبط و Microphone را فشار دهید. شمارش معکوس برای ضبط فیلم از صفحه نمایش آیفون از 3 ثانیه آغاز می‌شود و با پایان یافتن آن، کار ضبط فیلم آغاز شده است.

برای متوقف کردن ضبط فیلم از صفحه نمایش، کافی است در بالای صفحه و روی گزینه Stop ضربه بزنید یا مجددا وارد Control Center شوید و دکمه قرمز ضبط را فشار دهید.

شما می‌توانید فایل ضبط شده را در گالری گوشی پیدا کنید. توجه داشته باشید تمام اعلان‌هایی که برای شما در گوشی نمایش داده شوند، قطعا درون فیلم هم خواهند بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید