اپل واچ می‌تواند اطلاعات مهم زیادی مانند اطلاعات کارت اعتباری، سلامتی و تناسب اندام، برنامه‌ها و سایر موارد را ذخیره کند. تنظیم رمز عبور می‌تواند راه بسیار مناسبی برای محافظت از اطلاعات شما در برابر هرگونه خطر احتمالی باشد، اما گاهی اوقات ممکن است رمز عبور اپل واچ خود را فراموش کنید. خبر خوب این است که نباید نگران باشید؛ ما در این گیکیطور روش ریست اپل واچ و راه‌اندازی مجدد آن را به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید مانع از دست دادن اطلاعات شوید.

ریست و راه اندازی مجدد اپل واچ با استفاده از آیفون

در صورتی که پسورد اپل واچ خود را فراموش کرده‌اید، نخستین گام ریست اپل واچ از طریق گوشی آیفون است. برنامه Watch در گوشی را باز کنید، سپس قسمت مربوط به My Watch را انتخاب نمایید. در ادامه تنظیمات عمومی (General) را انتخاب کرده و به انتهای صفحه بروید. در قسمت پایین، گزینه راه‌اندازی مجدد (Reset) وجود دارد که باید روی آن ضربه بزنید تا وارد صفحه مربوطه شوید و گزینه اول (Erase Apple Watch Content and Settings) را انتخاب کنید؛ این گزینه مربوط به پاک کردن تنظیمات و محتوای اپل واچ است. از آن جایی که لغو عملیات غیرممکن است، به همین علت پیام هشداری نمایش داده می‌شود تا بتوانید تصمیم نهایی خود را اعلام کنید.

در صورتی که اپل واچ شما از شبکه موبایل و GPS پشتیبانی می‌کند، در ادامه کادر جدیدی مشاهده خواهید کرد که می‌توانید اطلاعات شبکه خود را حفظ یا حذف کنید. در صورتی که می‌خواهید از اپل واچ خود استفاده کنید، باید گزینه حفظ اطلاعات را انتخاب کنید.

از آن جایی که شما ریست اپل واچ را به منظور عیب‌یابی آیفون یا ساعت انجام می‌دهید، بنابراین نیازی به حذف کردن اطلاعات شبکه مخابراتی ندارید. زمانی شما حذف اطلاعات شبکه موبایل هستید که بخواهید اپل واچ خود را برای خرید مدل جدید به فروش برسانید یا آن را به شخص دیگری بدهید.

به عنوان آخرین مرحله لازم است پسورد Apple ID خود را وارد کنید تا ویژگی امنیتی فعال‌سازی قفل را غیرفعال نمایید. قبل از پاک شدن کامل و تنظیم مجدد ساعت، یک نسخه پشتیبان کامل به صورت کاملا خودکار در گوشی آیفون شما ذخیره خواهد شد.

لازم است صبور باشید، زیرا انجام کامل مراحل نیازمند زمان بوده و باید بدانید که زمان مورد نظر ریست اپل واچ در مدل‌های قدیمی بیشتر از مدل‌های جدید خواهد بود.

نکته: در صورتی که رمز عبور اپل واچ خود را فراموش کرده‌اید، فرآیند ریست با آیفون مشابه است و قدیمی یا جدید بودن اپل واچ هم اهمیتی ندارد.

فکتوری ریست اپل واچ بدون آیفون

در صورتی که گوشی آیفون در نزدیکی شما قرار داشته باشد، دیگر جایی برای نگرانی وجود ندارد، اما در حال حاضر قصد داریم روش ریست اپل واچ بدون نیاز به گوشی آیفون را آموزش دهیم.

یکی از مهم‌ترین نکاتی را که باید در نظر داشته باشید، شارژ کامل اپل واچ است تا مطمئن شوید در فرآیند ریست اپل واچ، دستگاه از کار نخواهد افتاد. در ادامه باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • دکمه جانبی اپل واچ را فشار داده و نگه دارید تا زمانی که یک صفحه را با سه گزینه خاموش کردن (Power Off)، شناسه پزشکی (Medical ID) یا موقعیت اضطراری مشاهده کنید.
 • به جای این که Power Off را انتخاب کنید، دکمه را محکم فشار دهید و سپس انگشت خود را به سرعت از روی نمایشگر بردارید.
 • در ادامه باید گزینه Erase All Content and Settings را انتخاب کنید. دقیقا هنگام ریست اپل واچ با آیفون، لازم است مجددا اطلاعات و رمز عبور اپل آی دی خود را وارد کنید.
 • در صورتی که بخواهید برنامه شبکه مخابراتی را حفظ کنید، هم اکنون زمان آن رسیده و باید انتخاب صحیح را انجام دهید که شرایط آن در بخش قبلی بیان شد.
ریست اپل واچ - 4

ساعت اپل فرآیند کار را آغاز خواهد کرد. به خاطر داشته باشید که این روش قبل از پاک کردن اپل واچ، نسخه پشتیبان جدیدی ایجاد نخواهد کرد؛ این بدان معنا است که هنگام بازیابی اطلاعات پشتیبان، ممکن است با داده‌هایی مواجه شوید که قدیمی هستند.

بازیابی اطلاعات پس از ریست اپل واچ

هم اکنون که ریست اپل واچ را انجام دادید، زمان آن رسیده که یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای شروع کار باید گوشی آیفون و ساعت هوشمند اپل خود را در فاصله نزدیک هم قرار دهید؛ این مورد از طریق صفحه نمایش ساعت به شما اعلام خواهد شد.

در گوشی آیفون کادری ظاهر می‌شود که از شما می‌خواهد تایید کنید قصد دارید از آیفون برای راه اندازی اپل واچ استفاده کنید. در ادامه گزینه Continue را انتخاب کنید.

ریست اپل واچ - 5

در ادامه یک تصویر ویژه در اپل واچ مشاهده خواهید کرد. برای شروع فرآیند باید به وسیله دوربین و نمایشگر آیفون، همگام سازی با ساعت اپل را انجام دهید.

در ادامه شما می‌توانید تنظیمات ساعت را به صورت پیش‌فرض یا از نسخه پشتیبان انجام دهید. تا زمانی که به صورت مرتب از آیفون خود پشتیبان تهیه کنید، بازیابی اطلاعات اپل واچ هم امکان‌پذیر است.

در ادامه زمان آن رسیده یک پسورد جدید تا ده رقم ایجاد کنید. شما می‌توانید تعیین کنید رمز عبور وجود نداشته باشد، اما اگر بخواهید اطلاعات مربوط به Apple Pay را هم اضافه کنید، قطعا تعیین پسورد ضروری است؛ این کار را می‌توان یک روش امنیتی خوب برای محافظت از تمام داده‌ها به حساب آورد.

در نهایت اگر شما برنامه شبکه مخابراتی را از ساعت اپل حذف نکرده‌اید، اطلاعات مربوطه مجددا مورد تایید قرار خواهد گرفت. در ادامه، روند pair کردن اپل واچ آغاز خواهد شد و انتظار می‌رود مدت زمان بیشتری طول بکشد. شما می‌توانید اپل واچ را استفاده کنید، اما مطمئن شوید گوشی آیفون را در نزدیک آن قرار داده‌اید. هنگامی که اپل واچ آماده شود، به شما اطلاع داده خواهد شد.

فراموش کردن رمز عبور اپل واچ پایان دنیا نیست و تا زمانی که یک گوشی آیفون در اختیار داشته باشید، می‌توانید از اپل واچ پشتیبان خوبی تهیه کنید. هم اکنون و با استفاده از روش‌های ذکر شده می‌توانید اپل واچ را تنظیم کرده و رمز عبور جدیدی انتخاب کنید.

2 دیدگاه‌ها

 1. سلام گوشی من دزده شده، رمز اپل آیدی هم فراموش کردم چطوری اپل واچمو با گوشی جدید ست کنم ؟؟ نه اپل آیدی یادمه، نه گوشی قبلی در دسترس ؟

  • سلام
   ست کردن اپل واچ نیازی به اپل آیدی نداره
   با استفاده از روشی که در این مقاله گفتیم، اپل واچ رو به طور کامل ریست کنین
   اپل آیدی جدید بسازید برای گوشی و اپل واچ رو با استفاده از اپلیکیشن Watch با گوشی Pair کنین
   باز هم مشکلی بود در خدمتیم 🙂

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید