آیا نیازمند ریست کردن ایکس باکس وان هستید؟ آیا قصد دارید کنسول‌های بازی ایکس باکس خود را بفروشید و به همین منظور نیازمند پاکسازی اطلاعات هستید؟ شاید سیستم شما دچار مشکلاتی شده و قصد دارید برای رفع آن از ریست کردن استفاده کنید. در گیکیطور با ما همراه باشید،‌ چرا که قصد داریم روش‌های ریست کردن ایکس باکس وان و تفاوت میان روش‌ها را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم.

سافت ریست، هارد ریست و ریست فکتوری ایکس باکس وان

قطعا اصطلاحات سافت ریست، هارد ریست و ریست فکتوری برای شما آشنا هستند، اما آیا تفاوت آن‌ها را می‌دانید؟

 • سافت ریست؛ همان راه‌اندازی مجدد دستگاه است و هیچ کدام از اطلاعات شما از دستگاه حذف نخواهد شد.
 • هارد ریست؛ همان خاموش کردن با فشردن دکمه پاور است که باعث خاموش شدن صد در صد دستگاه در مدت زمانی کوتاه خواهد شد تا بتوانید مجددا آن را روشن کنید و مشکلات احتمالی رفع شود. در این حالت هم هیچ کدام از اطلاعات شخصی شما حذف نخواهد شد.
 • ریست فکتوری؛ با انجام این کار تمام اطلاعات شما از دستگاه حذف خواهد شد و بازنشانی تنظیمات کارخانه انجام می‌شود.

روش انجام سافت ریست در ایکس باکس (Soft Reset)

همانطور که گفته شد، سافت ریست را می‌توان گام نخست برای عیب‌یابی دستگاه در صورت بروز مشکلات جزئی همانند آنلاین نشدن ایکس باکس دانست. برای انجام سافت ریست باید دکمه Xbox موجود روی دسته بازی را فشار داده و نگه دارید. یک منوی جدید ظاهر می‌شود و شما باید راه‌اندازی مجدد کنسول (Restart Console) را انتخاب کنید؛ با انتخاب این گزینه، دستگاه ایکس باکس شما خاموش و مجددا روشن خواهد شد.

سافت ریست ایکس باکس-1

در این منو شاهد گزینه‌ای برای خاموش کردن کنسول خواهید بود، اما اگر گزینه ایکس باکس را در حالت Instant قرار دهید، کنسول در حالت خواب (Sleep Mode) قرار خواهد گرفت. شما می‌توانید با ورود به سیستم (System)، تنظیمات (Settings)، عمومی (General) و در ادامه بخش Power Mode & Startup، تنظیمات بهینه‌سازی مصرف انرژی را تغییر دهید، اما همواره توصیه می‌کنیم حالت Instant را فعال نگه دارید.

روش انجام هارد ریست ایکس باکس (Hard Reset)

هم اکنون نگاهی به هارد ریست خواهیم انداخت تا شما را با روش انجام آن، آشنا کنیم. انجام هارد ریست را می‌توان ایده خوبی دانست که لازم است هر از گاهی انجام شود. برای انجام هارد ریست در ایکس باکس وان باید دکمه Xbox را در حدود 10 ثانیه فشار دهید و نگه دارید. با این کار سیستم به طور کامل خاموش خواهد شد و برای این که نسبت به خالی شدن حافظه کش اطمینان حاصل کنید، می‌توانید کابل برق را هم در حدود 30 ثانیه جدا کرده و سپس آن را برای روشن کردن دستگاه، وصل کنید.

هارد ریست ایکس باکس

در صورتی که ایکس باکس وان قفل شده و دکمه مربوطه عمل نمی‌کند، می‌توانید کابل برق را جدا کرده و دستگاه را خاموش نمایید. شما باید این کار را به عنوان آخرین راه حل در نظر داشته باشید و انجام دهید، زیرا از دست دادن برق به صورت ناگهانی می‌تواند شوک بدی به دستگاه وارد کند.

روش انجام ریست فکتوری در ایکس باکس (Reset Factory)

دو روش بالا را می‌توان به عنوان مراحل ساده عیب‌یابی ایکس باکس وان دانست، اما در حال حاضر قصد داریم به شدیدترین روش ریست کردن ایکس باکس وان نگاهی داشته باشیم که همان تنظیم مجدد یا بازنشانی تنظیمات کارخانه است. توجه داشته باشید که از تمام اطلاعات موجود در دستگاه یک فایل پشتیبان تهیه کرده باشید، زیرا تمام اطلاعات شخصی شما حذف خواهند شد.

برای ریست فکتوری ایکس باکس وان باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • دکمه Xbox را به منظور بازگشایی صفحه راهنمای ایکس باکس (Xbox Guide) فشار دهید.
 • از RB برای ورود به برگه سیستم در سمت راست استفاده کنید تا تنظیمات را انتخاب نمایید.
ریست فکتوری ایکس باکس وان
 • برگه سیستم را از نوار سمت چپ انتخاب کنید.
 • در این قسمت هم باید منوی تنظیمات Console Info را انتخاب نمایید.
ریست فکتوری ایکس باکس وان-1

در قسمت آخر هم ورودی ریست کنسول را انتخاب کنید تا دو گزینه را مشاهده نمایید:

ریست و پاک شدن کامل اطلاعات: تمام داده‌های شخصی شما از روی کنسول حذف خواهند شد و در حالت کلی می‌توان گفت بازنشانی تنظیمات کارخانه انجام می‌شود. شما تمام اطلاعات مربوط به بازی و تنظیمات سفارشی را از دست خواهید داد.

ریست و نگه‌داری بازی و برنامه‌ها: در صورتی که این گزینه را انتخاب کنید، سیستم عامل ایکس باکس وان مجددا تنظیم خواهد شد، اما هیچ بازی یا برنامه‌ای حذف نخواهد شد. در صورتی که در حال تنظیم مجدد برای عیب‌یابی یک مشکل هستید، باید از این موارد استفاده کنید تا داده‌های ذخیره شده را از دست ندهید و مجبور هم نیستید بازی‌های سنگین را دانلود کنید.

اگر مجددا مشکل ادامه داشته باشد، ممکن است یک بازی خراب داشته باشید و نیاز شما به بازنشانی تنظیمات کارخانه هم اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

ریست و نگه‌داری بازی و برنامه‌ها

هنگامی که گزینه موردنظر را انتخاب کنید، ریست کردن ایکس باکس وان به صورت خودکار انجام خواهد شد.

توجه داشته باشید گزینه دوم هم می‌تواند باعث حذف ذخیره داده‌ها و تنظیمات شود. بد نیست بدانید ایکس باکس در هنگام اتصال، اطلاعاتی همانند داده‌های ذخیره شده را با ایکس باکس لایو، همگام‌سازی خواهد کرد. در صورتی که دستگاه شما مدت زمان طولانی آنلاین نشده است، باید اطمینان حاصل کنید قبل از ریست، هیچ مشکلی برای اطلاعات بازی شما به وجود نیاید.

ریست فکتوری ایکس باکس وان با فلش درایو

گاهی ممکن است امکان ورود به تنظیمات ایکس باکس یا حتی مشاهده اطلاعات دستگاه روی نمایشگر وجود نداشته باشد، بنابراین راه حل چیست؟ شما می‌توانید با استفاده از یک درایو USB، بازنشانی تنظیمات کارخانه را در ایکس باکس وان انجام دهید. این کار بسیار راحت است، اما توصیه می‌کنیم فقط در شرایط خاص که دستگاه در وضعیت پیچیده‌ای قرار دارد از آن استفاده کنید.

فراهم کردن یک فلش درایو

فراهم کردن یک فلش درایو برای ریست دادن ایکس باکس وان

ابتدا نیازمند یک درایو USB هستید که حداقل 4 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی داشته باشد. قبل از انجام هر کاری باید درایو USB را تحت عنوان NTFS، فرمت کنید. پس از اتمام این کار باید فایل Xbox One Restore Factory Defaults را از وب سایت مایکروسافت در قالب یک فایل Zip دانلود کنید.

در ادامه محتویات آن را خارج کرده و پرونده SystemUpdate$ را در فهرست ریشه فلش کپی کنید. بر اساس اعلام مایکروسافت و به منظور کسب نتیجه بهتر، فلش باید فاقد هرگونه پرونده دیگری باشد. در ادامه فلش را از کامپیوتر خود جدا کنید.

در صورتی که یک کابل شبکه به ایکس باکس متصل کرده‌اید، آن را سریعا جدا کنید. در ادامه با نگه داشتن دکمه ایکس باکس روی کنسول، دستگاه را خاموش کنید و کابل برق را به مدت 30 ثانیه جدا کرده و مجددا وصل نمایید.

در ادامه درایو USB را به کنسول متصل کنید. هم اکنون باید به ایکس باکس اعلام کنید که در حال استفاده از درایو USB هستید و برای انجام این کار، باید هر دو دکمه Bind و Eject را روی کنسول نگه دارید و سپس دکمه ایکس باکس را در قسمت جلوی کنسول، فشار دهید.

ریست فکتوری ایکس باکس وان با فلش درایو-1

دکمه Bind در مدل اصلی ایکس باکس وان در سمت چپ قرار دارد. در صورتی که دارای ایکس باکس وان اس یا ایکس باکس وان ایکس هستید، باید بدانید دکمه Bind در قسمت پایین دکمه Xbox قرار دارد.

پس از آن که دکمه Xbox را فشار دادید تا سیستم روشن شود، باید Bind و Eject را هم به مدت 10 الی 15 ثانیه نگه دارید. در همین هنگام دو صدا خواهید شنید که بعد از شنیدن صدای دوم، می‌توانید دکمه‌ها را رها کنید. در صورتی که دو صدا را نشنوید، باید بدانید فرآیند انجام نشده است.

هنگامی که مجددا کنسول شروع به کار کند، می‌توانید فلش خود را بردارید. پس از پایان کلیه مراحل، ایکس باکس وان به صورت کامل بازنشانی خواهد شد.

روش ریست دادن دسته بازی ایکس باکس وان

در صورتی که به جای کنسول، مشکلاتی برای دسته بازی به وجود آمد، می‌توانید کنترل را خاموش کنید. دکمه Xbox را برای چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا دسته بازی خاموش شود. با فشار دادن مجدد دکمه ایکس باکس، می‌توانید آن را روشن کنید.

64 دیدگاه‌ها

 1. سلام میگم اگه ایکس باکس وان اس رو کامل ریست کنیم چی میشه؟مثلا بعدش نگه که مثلا باید دلار بدی یا زنگ بزنی از مایکروسافت اجازه بگیری یه همچین چیزایی.فوری.ممنون

  • سلام، خیر مشکلی برای راه‌اندازی دوباره دستگاه نخواهید داشت. فقط باید بدانید که بعد از ریست کامل دستگاه به هیچ‌کدام از اطلاعات و بازی‌های خود دسترسی نخواهید داشت، چون تمام محتویات پاک می‌شوند. برای اینکه بازی‌ها و اطلاعات خود را بازیابی کنید باید در Xbox Live بک آپ بگیرید و روی فضای ابری نسخه پشتیبان داشته باشید.

  • سلام ببخشید میخواستم ببینم اگر کنسول ایکس باکس وان اس رو ریست کنم شرکت مایکروسافت بازی میده و میشه به وافای وصل کرد و دستگاه رو آپدیت کرد بازی هام نپره

   • سلام
    خیر بعد از ریست کردن تمام بازی‌هاتون پاک می‌شه و باید بازی‌های اورجینال تهیه کنید.
    به اینترنت می‌تونین وصل بشین و آپدیت کنین دستگاه‌رو اما بازی‌های کپی شده دیگه باهاش کار نمی‌کنه

 2. سلام ایکس باکس من کپی خوره هواسم نبود به وای فای صل شد و بازی ها قفل شد حالا میخوام ریست کنم ک کلا همه چی برگذه روز اول و دیگه کپیخور نکنم آیا امکانش هست؟

  • سلام بله امکانش هست، باید دستگاه را به طور کامل ریست کنید و البته با این کار تمام بازی‌ها و اطلاعاتتون پاک می‌شه. اگر با این مسئله مشکلی ندارید مراحل زیر را اجرا کنید.
   – دکمه Xbox روی کنترلر را فشار بدید.
   – وارد تنظیمات ایکس باکس شید.
   – System را انتخاب کنید.
   – گزینه Console Info را انتخاب کنید.
   – گزینه Reset Console را انتخاب کنید.
   – دو تا گزینه ظاهر می‌شه، Reset and Remove Everything و Reset and keep My Games & Apps که باید گزینه اول رو انتخاب کنید تا همه چی پاک شه.
   بعد از اینکه گزینه اول رو انتخاب کردید صبر کنید تا ایکس باکس ریست شه و به حالت اول و تنظیمات کارخانه برگرده

   موفق باشید

 3. سلام و خسته نباشید.
  کنسول بازی من ایکس باکس وان ایکس هستش و تمامی بازی های که کپی شده بود از اول رو انتقال دادم به یه هارد اکسترنال و از روی هارد بازی میکنم و داخل هارد کنسول بازی وجود نداره، میخواستم بدونم اگه هارد اکسترنال رو جدا کنم و کنسول رو ۵ دقیقه از برق جدا کنم و دوباره روشنش کنم به اینترنت وصلش کنم برای به روز رسانی خود ایکس باکس، بعد اینترنت رو قطع کنم و هارد رو وصلش کنم باز هم بازی هام قفل میشن؟
  یا خطر بن شدن کنسول هستش؟
  کل اینترنت رو گشتم برای این روش هیچ مطلبی پیدا نکردم ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • سلام
   به طور کلی و برای بقیه دوستان عرض می‌کنم:
   اگر دستگاهتون کپی‌خور نشده باشه و از بازی‌های اوریجینال استفاده کنید مشکلی نداره اما اگر از دستگاه کپی‌خور استفاده می‌کنید، به هیچ‌وجه نباید به اینترنت وصل شید، چون با اینکه بازی روی کنسول ندارین و خطر قفل شدن بازی‌ها رو ندارید اما احتمال داره موقع وصل شدن به اینترنت، مایکروسافت کنسول رو بن کنه و برای همیشه باید دستگاه رو بذارید کنار!
   برای اینکه به‌روزرسانی کنید و یا دستگاه رو به حالت اول برگردونین و بعد به‌روزرسانی انجام بدین باید دستگاه رو به متخصص بسپارید. فروشگاه PSPro این کار رو می‌کنه البته با توجه به شرایط فعلی احتمالا فروشگاه بسته است. اما باز هم با متخصصین این حوزه مشورت کنید بهتره تا دستگاه‌تون آسیبی نبینه.
   آدرس فروشگاه PSPro
   شعبه اول: تهران – تقاطع خیابان جمهوری و خیابان حافظ پاساژ چارسو طبقه زیر همکف واحد A7 – فروشگاه ایستگاه بازی حرفه ای ها
   شعبه دوم: تهران – میدان امام خمینی نبش پاساژ فتوت پلاک ۴۴

   ۰۲۱-۹۱۰۱۰۵۰۰

   ۱۰ صبح تا ۸ بعد از ظهر

  • سلام وقت بخیر
   طبق فرمایشات شما دستگاه xbox one s کپی خور شده رو به تنظیمات کارخانه برگرداندم تمامی اپدیت ها و غیره رو انجام دادم اما متوجه شدم تعدادی بازی روز در قسمت ready to install هست و بازهم جدیدترین ها بهش افزوده میشود که میتونم بدون خرید دانلود کنم به نظر میاد اکانت از روی دستگاه حذف نشده چطور میتونم حلش کنم ایا مشکلی برای دستگاه پیش میاد در اینده؟

   • سلام
    به نظر نمیاد مشکلی پیش بیاد و فقط ممکنه در آینده آپدیت بازی‌ها به مشکل بخوره. اگه می‌توانید بازی‌ها را به صورت اوریجینال تهیه کنید بهتره، که نه بازی‌ها بن شن نه دستگاه.

 4. سلام xbox one s دارم کپی خور میخوام انلاین بازی کنم واز طریق خود کنسول بازی دان کنم مثلا کال افwarzone که رایگانه میشه راهنمایید کنید چه کار کنم که بن نشم ممنون

  • سلام
   با ایکس باکس کپی خور نمی‌تونین آنلاین بازی کنین. چون مایکروسافت بازی‌ها و کنسول رو بن می‌کنه. اگر می‌خواهید آنلاین بازی کنید باید کنسول را خودتون به طور کامل ریست کنین و به حالت اول و بدون کپی‌خور تبدیل کنین تا بتونین آنلاین بازی کنین. با کنسول کپی‌خور شده اصلا به اینترنت وصل نشید.

   • خیلی ممنون فهمیدم فقط بعد از ریستارت کلی برای انلاین بازی کردن به مشکل ساخت اکانت ماکروسافت دچار نمیشم یعنی ساختش سخات اکانت سخت نیس..

    • نه مثل دستگاه‌های اوریجینال دیگه هست و می‌تونین آنلاین بازی کنین. برای اینکه موقع ریست کردن و بعد از آن با مشکل مواجه نشین، بهتره دستگاه رو به جایی بدین که این کار رو براتون انجام بده. پیشنهاد ما PSPro هست:
     آدرس فروشگاه PSPro
     شعبه اول: تهران – تقاطع خیابان جمهوری و خیابان حافظ پاساژ چارسو طبقه زیر همکف واحد A7 – فروشگاه ایستگاه بازی حرفه ای ها
     شعبه دوم: تهران – میدان امام خمینی نبش پاساژ فتوت پلاک ۴۴

     ۰۲۱-۹۱۰۱۰۵۰۰

     ۱۰ صبح تا ۸ بعد از ظهر

 5. سلام دستگاه ایکس باکس وان رو ریست کردیم با حفظ بازیها و اپلیکیشن ها ولی بعد از اون ی صفحه ای اومد ک اول زبان رو انتخب کردیم بعد گزیته ای داست ک ب این اینترنت وصل شوید بخاطر ادامه کار رو نمیدونستیم باید چ کار کنیم با توجه ب اینکه بازیها هست روی سیستم

 6. سلام سال نو مبارک
  من دستگاه ایکس باکس وان اس all digital دارم که بازی ها را پس از آپدیت دیگه باز نمی کنه الان بازی gears 5 را آنلاین بطور کامل اپدیت کردم اما دیگه بازش نمیکنه
  لطفا راهنمایی کنید

 7. سلام روز شما بخیر
  لطفا بفرمائید در اکس باکس وان اس تمام دیجیتالی ، برای نصب مجدد بازی (که پس از آپدیت دیگر باز نشد) طبق راهنمایی جنابعالی دستگاه را ریست کردم لطفا راهنمایی بفرمائید چگونه دوباره بازی را نصب کنم؟ ممنون

  • سلام ببخشید یه سوال دارم کنسولم آپدیت کردم ولی بعداز آپدیت جدید دیگه اون صفحه ی سبز رنگ که موقع روشن کردن کنسول چند ثانیه میومد بعد وارد هوم میشد دیگه نمیاد و دستگاه یه راست میر تو هم میخواستم ببینم مشکلش چیه

   • سلام
    مشکل خاصی نیست بعد از آپدیت بعضی تغییرات طبیعی است. اگر عملکرد دستگاه مشکل پیدا کرد با کمک این مقاله دستگاه رو ریست کنید.

   • سلام . برای منم همینجوریه . به شما پیشنهاد میکنم که برید توی تنظیمات و فول شات دان کنید که دستگاه کاملا خاموش بشه .منم روز های اول که خریده بودم دستگاه کامل خاموش نیمشد مثلا شب تا صبح روی اسلیپ بود . ولی حتما شات دان کنید

 8. سلام . من داخل سایت های دیگر رو نگاه کردم دیدم به سوالات مردم پایخ نمیدن . ترو خدا شما جواب بدید .
  ایکس باکس وان اس من ۲۰ تا بازی کپی داره ومیخوام بدون استفاده از فلش ( چون میترسم دستگاه کلا خراب شه ) ایکس باکس رو کلا ریست کنم . بعد از انتخاب گزینه ریست میپرسه ایا برنامه ها و بازی ها نگه داری شود که من نمیخوام نگه داری شه . و گزینه ریست کامل رو میزنم . بعد میگه آیا مطمئنید میخواهید بدون استفاده از اینترنت این کار رو انجام بدید ؟ بعد دو تا گزینه کانکشن و بدون کانکشن میاره . با توجه به اینکه من بازی هکی دارم نمیتونم یه اینترنت وصل شم . خب آیا اگر بدون وصل شدن به اینتر نت یعنی with out connect ریست کنم دستگاه کاملا به حالت کارخانه بر میگرده ؟؟؟

  • سلام
   اجازه بدید می‌پرسم بهتون می‌گم
   اما این رو مطمئنم که وصل شدن به اینترنت ممکنه دستگاهتون رو بن کنه
   بدون اینترنت رو می‌پرسم بهتون می‌گم.

  • سلام مجدد، بله اگه به اینترنت وصل نشید هم ریست میشه به طور کامل و بازی‌هاتون همه پاک میشه که خودتون فرمودین مشکلی نیست. با اینترنت یا بدون اون ریست میشه، ولی چون اکانت خودتون نیست و کپی خور هست دستگاه بهتره بدون اینترنت ریست کنین.

   • خیلی ممنون که پاسخ دادید من چند ماه هست که دنبال پاسخ به این سوال هستم . فقط اگه میشه با توجه به اینکه کار سایت شما عالی هست چند تا بازی رایگان مایکروسافت هم معرفی کنید . خیلی ممنون

    • خواهش می‌کنم 🙂 خوشحالم که از سایت راضی هستید. امیدوارم از کاربران همیشگی ما باشید 🙂 چشم حتما اون رو هم در مقالات قرار می‌دهیم

 9. سلام . ببخشید من دوباره مزاحم شدم . میدونم که سرتون خیلی شلوغه . میخواستم بدونم اگر ایکس باکس رو که تنظیم کارخونه کردم و (برای مدتی میخوام فورتنایت رو امتحان کنم ) بعدش آیا دوباره میتونم ببرم تهران بازی کپی بریزم ؟؟ . ولی بازم شرمنده خیلی سوال میپرسم

 10. سلام . ببخشید که اینقدر سوال میپرسم . حق بدید چون هیچ سایتی به سوالات پاسخ نمیدن . با کمک توضیحات شما خوشبختانه من کنسول رو ریست کردم . و بعد مراحل آپدیت هم طی کردم و اکانت هم ساختم . بازی فورتنایت رو دانلود کردم و یک گلد ۱۴ روزه هم از یکی از سایت های ایرانی خریدم . کد رو که وارد کردم یه اخطار داد که مربوط به آی پی بود . من رفتم و تحقیق کردم و آی پی رو به آمریکا تغییر دادم و یک آدرس فیک هم برای آمریکا وارد کردم (در سایت مایکروسافت و اکانت خودم از طریق لپ تاپ )و مطمئنم که هیچ جای کار مشکل نداشت . ولی بازم با وارد کردن کد همون ارور رو میده . اگه بتونید کمک کنید ممنون میشم . اگر هم کاری از دستتون بر نمیاد از راهنمایی های قبلیتون نهایت تشکر رو میکنم .

  • منم همین مشکل رو دارم متاسفانه . ای کاش پی اس ۴ میخریدم آمریکا کلا مشکل داره . این همه پول های کشور ما اونجا داره خورده میشه بعد میان نهایت تحریم رو میزارن . این چه خدمات پس از فروشه

 11. سلام
  وقتی رفتم تو ستینگ ریست کردم کامل به مشکلی بر نمیخورم ؟ آخه نگرانم بن بشم یا مشکلات دیگه واسم پیش بیاد
  آخه من کامنت خیلی از دوستان رو خوندم خیلی هاشون به مشکل بر خورده بودن
  اصلا وقتی ریست شد باید مودمم رو ( نت ) وصل کنم؟

  • سلام
   اگر دستگاهتون کپی‌خور هست نباید به اینترنت وصل شید. اما اگر با توجه به مقاله ما ریست کامل کنین مشکلی پیش نمیاد.

  • نه دوست عزیز گزینه with out connect رو بزنید ۲ دقیقه ای ریست میشه . بعد با خیال راحت به اینترنت وصل شو و بعد هم آپدیت کن . تقریبا ۴ گیگ هست آپدیت (۳.۷) . بعد هم اکانت با ای پی آمریکا درست کن . اما اگه میخوای آنلاین بازی کنی ارزش نداره برای یک ماه آنلاین بازی کردن باید گلد ۱۷۰ تومنی بخری . منم فورتنایت رو دانلود کردم و با بد بختی گلد رو بردم یه جا برام درست کرد . ولی ۱ ماه دیگه دوباره میخوام یا کپی بریزم یا اینکه ۱ سال هک گلد بزنم . حالا هر کاری که دوست دارید بکنید.

 12. سلام
  دستگاه من وسط یک بازى هنگ کرد از طریق نگه داشتن دکمه xbox گزینه restart console رو زدیم
  بعدش وارد یه صفحه شد که اول Language باید انتخاب میکردیم بعد از اون وارد بخش update میشد و همونجا میمونه راه برگشتم نداره
  چرا این اتفاق میفته و چجورى میشه حلش کرد؟

  • سلام
   احتمالا دستگاهتون کپی‌خور هست و به اینترنت وصل بوده و بن شده
   مقاله مارو دنبال کنید اگر اوکی نشد با یکی از فروشگاه‌های مجاز تماس بگیرید

 13. سلام لطفا جواب بدید اگه من توی کنسول بازی کپی ریخته باشم و بخواهم آنلاین بتزی کنم روش ریست فکتوری جواب میده اگر ریست فکتوری کنم هیچ مشکلی وجود‌نمیاید برای ایکس باکس لایو؟؟؟ لطفا جواب بدید ممنون میشم

  • سلام
   اگر ریست فکتوری کنین برای کنسول اتفاقی نمیفته ولی بازی‌هاتون همه پاک می‌شه و مجبورین بعدش بازی اوریجینال تهیه کنید.

 14. سلام دستگاه xbox1s درتنظیمات تصویر دستکاری کردم حالا روبضی از تلوزیونها تصویر میده روبعضی نمیده ریست کردم کابل رو چک کردم ولی بی فایده در حال حاصر هم تصویر ندارم که تنضیمات رو عوض کنم لطفا چ کار کنم ممنون وسپاس از شما

  • سلام ایکس باکس من کپی خور بود واسه ی دانلود یک بازی کنسولو ریست کامل با پاک شدم برنامه ها کردم پس از ان ایکس باکس انگار تازه خریداری شده و باید از اول وارد شد زبان انتخاب کردم و بعد یک اپدیت میخواهد که ۳.۷ گیگ است برای شروع اپدیت به اینترنت نیاز است و من به وایفای وصل شدم اپدیت را استارت کردم و بسیار کند بود در اینترنت هم خواندم که کند بودنش عادی بوده.
   هروقت کنسول خاموش شود اپدیت از اول میشد چنبار این اتفاق رخ داد اخر از سه قسمت اول اپدیت قسمت اول دانلود شد.
   ولی قسمت دوم سرعت دانلودش زیاد بود ولی بعد گیر کرد و باز برگشت از اول!!!
   ایا مشکل خاصی است؟
   اگر بدم بیرون درست میشود؟

   • سلام
    احتمالا مشکل نرم‌افزاری یا اینترنت شماست.
    برای آپدیت کنسول را به یک مرکز مجاز ببرید تا کار آپدیت رو براتون انجام بدن.

 15. سلام این کارو کردم تصویر نویز دار بود یه مدت و بعد دیگه نمیده رو هیچ از اون تلوزیونها روشن میشه ولی تصویر نمیده امروز از تعمیر کار پرسیدم میگه شاید ای سی hdmiدستگاه سوخته و حدود ۴۰۰ ت خرج داره ، ایا قیمت همینه و اگه عوض شه دیگ مشگ حل میشه

  • سلام
   بهتره به یه تعمیرکار مجاز نشون بدید. پیچ PSPro تعمیرات هم دارن. می‌تونین باهاشون صحبت کنین.
   اگه مشکل سخت‌افزاری باشه حل میشه

  • سلام
   باید به صورت دستی دیسک رو خارج کنید.
   دکمه eject دستی را روی دستگاه پیدا کنید و با یک سوزن یا یک شی تیز و باریک و با دقت دکمه را فشار دهید تا دیسک درایو باز شه.
   اگر Xbox One X دارید دکمه کنار درگاه USB قرار داره. اگر Xbox One S هست دستگاهتون در قسمتی که سوراخ‌ها وجود دارن، هفتمین سوراخ از راست و سومین سوراخ از پایین است.

  • سلام
   بله
   مراحل زیر را دنبال کنید.
   – به Settings دستگاه بروید.
   – به قسمت System و بعد Storage بروید.
   – گزینه Manage Storage و سپس گزینه View Contents را انتخاب کنید.
   – بازی‌ای که می‌خواهید دیتای اون رو حذف کنید هایلایت کنید، گزینه Menu را انتخاب کنید و بعد Manage Game را بزنید.
   – گزینه Saved Data را انتخاب کنید ، بازی مورد نظر را انتخاب کنید و بعد از آن به Options Menu بروید تا دیتای بازی رو پاک کنید.

   • من چون الان دوست ندارم کنسولم رو به جایی ببرم دوست دارم خودم با اینترنت بازی بگیرم
    فیلتر شکن برای ایکس باکس ضروریه؟؟؟؟
    چون ما تحریم هستیم شاید ضروری باشه
    یه توضیح هم در مورد ای سوال بدید ممنون می شم چک

    • خیر وی‌پی‌ان برای ایکس باکس ضروری نیست.
     اگر دستگاه رو ریست کنین دیگه نمی‌تونین بازی‌های کپی اجرا کنید و باید حتما بازی‌های اورجینال تهیه کنید.

 16. سلام من کنسول بازی ایکس باکس وان اس دارم و دوست دارم همه چیز رو درباره ایکس باکس وان اس بدونم
  وقتی از پاساژ خریدم گفت نباید به اینترنت وصل شده چون همه بازی ها می پرن ،من فکر می کنم چون کپی خور هست مغازه دار گفت نباید به اینترنت وصل بشه من تو اینترنت سرچ کردم و دیدم که اگر تنظیمات کارخونه رو فعال کنم از حالت کپی خور خارج میشه این درسته؟؟
  چجوری باید با فیلتر شکن به ایکس باکس وان اس وصل شه؟؟؟
  چجوری باید بازی دانلود کنم است باید به جز حجم اینترنت پولی هم بدم یا نه ؟؟؟
  ممنونم از سایت خوبتون

  • سلام
   اگر دستگاه شما قابلیت اجرای برنامه‌های کپی رو داشته باشه اصطلاحا دستگاه کپی‌خور هست و اگر به اینترنت وصل شه مایکروسافت ممکنه در بهترین حالت بازی‌ها و در بدترین حالت دستگاه شما رو بن کنه و دیگر حتی ریست کردن به تنظیمان کارخانه هم نمی‌تونه مشکل شمارو حل کنه. اگر دستگاه‌رو از حالت کپی‌خور خارج کنید فقط باید بازی‌های اورجینال را دانلود کنید یا بخرید و برای خرید به کردیت یا کارت اعتباری ایکس باکس نیاز خواهید داشت که با توجه به قیمت دلار اصلا پیشنهاد نمیشه.
   پیشنهاد می‌کنیم برای خروج از حالت کپی‌خور دستگاه رو به یک مرکز مجاز ببرید تا برای کنسولتون مشکلی به وجود نیاد.

 17. ببخشید یه سوال دیگه من اگه بخوام انلاین بازی کنم باید به جز اکانت ایکس باکس چیز دیگه ای هم داشته باشم؟؟؟؟
  اکانت گلد هم میشه توضیح بدید منحتما باید برای انلاین بازی کردن اکانت گلد داشته باشم
  خیلی ممنون از سایت شما

  • من چون الان دوست ندارم کنسولم رو به جایی ببرم دوست دارم خودم با اینترنت بازی بگیرم
   فیلتر شکن برای ایکس باکس ضروریه؟؟؟؟
   چون ما تحریم هستیم شاید ضروری باشه
   یه توضیح هم در مورد ای سوال بدید ممنون می شم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید