قطعا ناتوانی گوشی آیفون در دانلود برنامه‌ها به صورت مستقیم از اپ استور، خبر خوبی نیست و می‌تواند برای کاربران ناراحت‌کننده باشد. معمولا دانلود اپلیکیشن از اپ استور به آسانی و تنها با یک لمس اتفاق خواهد افتاد، اما اگر دچار مشکل شود، قطعا باید برای رفع آن اقدام کنید. ما در این مقاله قصد داریم راه حل دانلود نشدن برنامه از اپ استور را آموزش دهیم.

راه حل دانلود نشدن برنامه از اپ استور

1: کانکشن اینترنت خود را بررسی کنید

کانکشن اینترنت خود را بررسی کنید

برای این که آیفون بتواند برنامه‌ها را از اپ استور دانلود کند، نیازمند اتصال به اینترنت با قدرت و سرعت مناسب است. توجه داشته باشید که بیشتر وقت‌ها باید برای دانلود برنامه به وای فای متصل شوید.

پس از اتصال به وای فای، می‌توانید از طریق یوتیوب اقدام به پخش یک فیلم آنلاین کنید تا وضعیت اینترنت خود را بررسی کنید. در صورتی که تمایل دارید از دیتای موبایل برای دانلود برنامه‌ها استفاده کنید، مطمئن شوید اجازه استفاده از دیتای موبایل را به اپ استور داده‌اید و برای این کار باید وارد تنظیمات و بخش Cellular شوید تا بتوانید به لیست برنامه‌ها بروید و گزینه App Store را فعال کنید. بررسی وضعیت اتصال اینترنت را می‌توان به عنوان راه حل دانلود نشدن برنامه از اپ استور به حساب آورد.

2: بررسی مقدار حافظه داخلی آیفون

بررسی کافی بودن فضای ذخیره‌سازی

حافظه داخلی آیفون قابل افزایش نیست. در صورتی که فضای ذخیره‌سازی گوشی آیفون با تصاویر، فایل‌های ویدیویی، موسیقی یا سایر فایل‌ها پر شده باشد، قطعا امکان دانلود برنامه‌های جدید از اپ استور وجود ندارد. در صورتی که این اتفاق بیفتد، یک هشدار با مضمون کافی نبودن فضای ذخیره‌سازی نمایش داده خواهد شد.

شما باید وارد تنظیمات شوید و از بخش General، گزینه iPhone Storage را انتخاب نمایید تا فضای ذخیره‌سازی باقی مانده را مشاهده کنید.

3: جزئیات اپل آی دی خود را بروزرسانی کنید

جزئیات اپل آی دی خود را بروزرسانی کنید

حتی اگر بخواهید برنامه‌های رایگان را هم از اپ استور دانلود و نصب کنید، باید اطلاعات و مشخصات صحیح اپل آی دی (Apple ID) را در اختیار داشته باشید. این امکان وجود دارد که اعتبار حساب شما تمام شده باشد، بنابراین باید وضعیت آن را مورد بررسی قرار دهید.

روش آپدیت اپل آی دی از طریق تنظیمات آیفون به شکل زیر است:

 • وارد تنظیمات شوید و روی نام خود در قسمت بالای صفحه ضربه بزنید.
 • برای بررسی نام، شماره تلفن و ایمیل ضربه بزنید و صحیح بودن آن‌ها را بررسی کنید.
 • به منظور بروزرسانی اطلاعات پرداخت، کافی است روی گزینه Payment & Shipping ضربه بزنید.

حل دانلود نشدن برنامه از اپ استور را می‌توان به وسیله بروزرسانی جزئیات اپل آی دی انجام داد.

4: تاریخ و زمان را تغییر دهید

تاریخ و زمان را تغییر دهید

شاید عجیب به نظر برسد، اما تاریخ و زمان اشتباه می‌تواند علت اصلی دانلود نشدن برنامه‌ها در اپ استور باشد؛ این ناسازگاری می‌تواند باعث ایجاد مشکلات ارتباطی میان دستگاه و سرورهای اپل شود. شما می‌توانید برای تصحیح زمان و تاریخ گوشی آیفون، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد تنظیمات شوید و از بخش General، گزینه Date & Time را انتخاب کنید.
 • گزینه تنظیم خودکار (Set Automatically) یا انتخاب منطقه زمانی به صورت دستی (Time Zone Manually) را انتخاب نمایید.
 • در صورتی که نمی‌توانید تاریخ و زمان را ویرایش کنید، ممکن است نیاز باشد در ابتدا محدودیت‌های مربوط به Content & Privacy را بردارید.

5: لغو محدودیت محتوا و حریم خصوصی

لغو محدودیت محتوا و حریم خصوصی

این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد محدودیت‌هایی را برای ایمن نگه داشتن دستگاه به منظور استفاده کاربران فراهم کند. با این حال، همین محدودیت‌ها هم می‌توانند مانع نصب برنامه‌های جدید در گوشی آیفون شوند.

برای رفع محدودیت‌ها باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد تنظیمات شوید و از بخش Screen Time، گزینه Content & Privacy Restrictions را انتخاب نمایید.
 • در صورتی که از شما خواسته شد، رمز عبور Screen Time خود را وارد کنید.
 • کلیه محدودیت‌های محتوا و حریم خصوصی را در قسمت بالای صفحه خاموش کنید یا تنظیمات را تغییر دهید.

در حقیقت شما می‌توانید روی گزینه iTunes & App Store Purchases ضربه بزنید و اجازه نصب برنامه‌ها را صادر کنید. در ادامه خواهید دید که حل دانلود نشدن برنامه از اپ استور، کار بسیار راحتی است.

6: متوقف کردن و ادامه دادن دانلود برنامه از اپ استور

متوقف کردن و ادامه دادن دانلود برنامه از اپ استور

گاهی وقت‌ها ممکن است گوشی آیفون نتواند یک برنامه را دانلود کند و تمام کاری که شما باید انجام دهید، متوقف کردن و سپس ادامه دادن دانلود برنامه است. شما می‌توانید این کار را از صفحه اصلی گوشی خود هم انجام دهید.

زمانی که یک برنامه در حال دانلود است، یک آیکون خاکستری را در صفحه اصلی مشاهده خواهید کرد که پیشرفت آن هم کاملا قابل مشاهده است. به منظور ایجاد وقفه در دانلود می‌توانید روی آن ضربه بزنید و پس از چند ثانیه، کار را ادامه دهید تا مجددا دانلود برنامه آغاز شود.

یکی دیگر از روش‌ها را می‌توان ضربه زدن و نگه داشتن نماد برنامه دانست تا یک منوی جدید ایجاد شود و بتوان کنترل توقف و ادامه دانلود فایل را انجام داد.

7: خروج و ورود مجدد به حساب کاربری اپ استور

خروج و ورود مجدد به حساب کاربری اپ استور

شما می‌توانید مشکلات نرم افزاری زیادی را با ورود مجدد به اپ استور، رفع کنید. گاهی وقت‌ها مشکلات دانلود برنامه از اپ استور می‌تواند به دلیل بروز اختلال در شناسایی صحیح نام کاربری و پسورد اپل آی دی باشد.

هنگامی که از اپ استور خارج شوید، کلیه فرآیند‌های دانلود برنامه‌ها که در جریان هستند، لغو خواهند شد. شما پس از ورود مجدد، می‌توانید برنامه‌ها را از اپ استور دریافت کنید.

برای خروج از اپ استور کافی است مراحل زیر را دنبال نمایید:

 • وارد تنظیمات و بخش iTunes & App Store شوید.
 • روی Apple ID در قسمت بالای نمایشگر ضربه بزنید و گزینه Sign Out را انتخاب نمایید.
 • انگشت خود را از قسمت پایین صفحه بکشید یا روی دکمه Home، دو بار ضربه بزنید؛ روش دوم برای گوشی آیفون 8 و مدل‌های قدیمی‌تر کاربرد دارد.
 • انگشت خود را روی صفحه به منظور بستن تنظیمات و اپ استور بکشید.
 • مجددا وارد بخش iTunes & App Store شوید تا کار ورود را انجام دهید.
 • نام کاربری اپل آی دی و پسورد آن را برای ورود مجدد به اپ استور وارد نمایید.

8: برنامه‌ها را ببندید و گوشی را Restart کنید

برنامه‌ها را ببندید و گوشی را ReStart کنید

پس از آن که برنامه را در گوشی آیفون خود دانلود کردید، ممکن است یک آیکون سفید رنگ با خطوط خاکستری را مشاهده کنید که در حال حرکت هستند. این اتفاق زمانی خواهد افتاد که یک برنامه به صورت کامل، دانلود و نصب نشده باشد. معمولا می‌توانید این مشکل را با راه‌اندازی مجدد گوشی آیفون حل کنید.

ابتدا انگشت خود را از پایین صفحه بکشید تا App Switcher را مشاهده کنید. برنامه‌ها را از بالای صفحه بکشید تا بسته شوند. پس از بستن برنامه‌ها، دکمه Sleep/Wake را به همراه دکمه حجم صدا فشار داده و نگه دارید. در صورتی که گوشی آیفون شما قدیمی است، به جای آن دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید. هنگامی که گزینه‌های بعدی نمایش داده شوند، باید گزینه خاموش کردن دستگاه را انتخاب نمایید. در ادامه 30 ثانیه صبر کرده و مجددا گوشی آیفون را روشن کنید.

9: حذف و دانلود مجدد برنامه

حذف و دانلود مجدد برنامه

گاهی وقت‌ها مشکل دانلود به حدی زیاد می‌شود که تنها راه رفع مشکل، حذف برنامه و دانلود مجدد آن است. بد نیست بدانید با حذف برنامه‌های نصب شده روی گوشی، امکان از بین رفتن داده‌ها وجود دارد و شما باید برای تمام اطلاعات خود، نسخه پشتیبان تهیه کنید.

هنگامی که می‌خواهید یک برنامه را از آیفون حذف کنید، روی صفحه اصلی ضربه بزنید و نگه دارید. در ادامه روی گزینه حذف برنامه (Delete App) ضربه زده و سپس تایید را انتخاب کنید.

پس از آن که برنامه را حذف کردید، باید راه‌اندازی مجدد دستگاه را انجام دهید و آن را بار دیگر از اپ استور دانلود کنید. با انجام این کار، قدم بزرگی برای حل دانلود نشدن برنامه از اپ استور برداشته‌اید.

10: اطمینان حاصل کنید برنامه‌ها با گوشی آیفون شما سازگار هستند

اطمینان حاصل کنید برنامه‌ها با گوشی آیفون شما سازگار هستند

گاهی وقت‌ها شما نمی‌توانید یک برنامه را دانلود یا نصب کنید، زیرا با دستگاه شما سازگاری ندارد. در حقیقت این امکان وجود دارد توسعه‌دهندگان، برنامه موردنظر را برای نسخه‌های قدیمی تنظیم و منتشر کرده باشند و بالعکس.

برای حل دانلود نشدن برنامه از اپ استور باید وارد آن شوید و برنامه موردنظرتان را برای دانلود، جستجو کنید. در ادامه جزئیات برنامه را مشاهده کرده و وارد قسمت اطلاعات شوید. در کنار آن یک بخش دیگری وجود دارد که سازگاری برنامه با نسخه‌های مختلف iOS را نشان می‌دهد.

به منظور مشاهده اطلاعات بیشتر درباره سازگاری برنامه، باید روی پیکان کشویی ضربه بزنید. در صورتی که یک برنامه با گوشی آیفون شما سازگار نباشد، احتمالا باید سیستم عامل خود را آپدیت کنید. توجه داشته باشید که بروزرسانی‌های سیستم عامل باعث رفع مشکلات نرم افزاری خواهند شد.

شما با استفاده از 10 روش ذکرشده می‌توانید از حل دانلود نشدن برنامه از اپ استور اطمینان حاصل کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید