بازی خروس جنگی یک بازی مبارزه‌ای آنلاین با مولفه‌ها و عناصر بازی‌های نقش‌آفرینی و تولید شرکت «پیشگامان یارا کیش» است. این بازی در حال حاضر فقط برای پلتفرم اندروید تولید شده است و قرار است به زودی برای سیستم‌عامل iOS و کامپیوترهای شخصی هم منتشر شود.

استودیوی سازنده این بازی استودیوی «مدریک» است و به غیر از بازی خروس جنگی، بازی‌های رایگان و جذاب دیگری هم در مارکت بازی‌های ایرانی موبایل مثل بازیک، مایکت، کافه‌بازار، سیبچه، گوگل پلی و اپ استور اپل منتشر کرده است. این بازی‌ها عبارتند از:

  • رویای رنگی
  • دانداریا
  • کوئیپر
  • بیست سوالی

اگر جنگ بین خروس‌ها را دیده باشید، احتمالا می‌توانید حدس بزنید بازی «خروس جنگی» درباره چیست. اما این بازی اقتباسی از جنگ خروس‌هاست ولی به شیوه‌ای کاملا متفاوت و بدون خشونت!

بازی خروس جنگی - ۱

گیم‌پلی بازی خروس جنگی

در معرفی بازی خروس جنگی درباره گیم‌پلی و نحوه بازی آن صحبت می‌کنیم. در این بازی اول باید یک خروس جنگی بسازید و از میان سه نژاد مختلف، یعنی «لاری»، «وسترن» و «ژاپنی»، یک گزینه را انتخاب کنید. بعد از آن می‌توانید ظاهر خروس خود را آنطور که دوست دارید تغییر دهید.

تریلری از این بازی منتشر شد که نشان می‌دهد خروس‌ها تنوع زیادی دارند و گزینه‌های زیادی برای شخصی‌سازی آن‌ها وجود دارد و تاج خروس‌ها، رنگ پرها و موارد دیگر را می‌توانید تغییر دهید.

بعد از اتمام ساخت خروس، ماجرا شروع می‌شود.

گیم‌پلی اول بازی خروس جنگی

بازی خروس جنگی دو گیم‌پلی متفاوت و جداگانه دارد. در اولین بخش که بخش داستانی است، خروس جنگی شما به دستور شاه خروس ماموریت پیدا می‌کند تا در مناطق مختلف که خروس‌ها در آن‌ها زندگی می‌کنند، نظم و قانون را اجرا کند. در هر منطقه با محله‌ها و یاغی‌های مختلفی سروکار خواهید داشت که در مخفی‌گاه‌ها به سر می‌برند.

با پیش‌روی بازی خروس جنگی و صحبت کردن با یاغی‌ها، متوجه می‌شوید برقرار کردن نظم و قانون اصلا راحت نیست و باید با دست‌های پنهان بجنگید و یاغی‌ها صرفا وسیله هستند.

در حال حاضر بازی خروس جنگی در سه منطقه اتفاق میفتد: صحراهای بی آب و علف در غرب وحشی (با خروس‌های وسترن)، سرزمین اسطوره‌ای و افسانه‌ای پارسی و بین‌النهرینی (با خروس‌های لاری) و جنگل‌های جادویی شرق دور (با خروس‌های ژاپنی).

گیم‌پلی دوم بازی خروس جنگی

همان‌طور که پیشتر اشاره کردیم، بازی دو حالت یا بهتر بگوییم، دو گیم‌پلی متفاوت دارد. در حالت دوم، مبارزات آنلاین خروس‌ها را داریم که دنیایی جذاب و فوق‌العاده است. هر خروس توانایی‌ها و قابلیت‌های متنوعی دارد که با انتخاب تجهیزات مناسب و ارتقای سطح مهارت‌ها، توانایی‌ها هم افزایش پیدا می‌کند.

بازی خروس جنگی - ۲

عناصر نقش‌آفرینی در بازی خروس جنگی

شاید عناصر نقش‌آفرینی خیلی برجسته نباشند و به طور واضح نشود حضور آن‌ها را در بازی حس کرد. اما این عناصر در لایه‌های زیرین بازی هستند و پیچیدگی‌های زیادی دارند. اما در نهایت محصولی تولید شده که سرگرم‌کننده است و گیم‌پلی نسبتا ساده‌ای دارد. برای موفقیت در مسابقات آنلاین، باید بهترین تجهیزات را به کار بگیرید و بتوانید از پس مبارزان دیگر برآیید. خروس‌هایی که مبارزات بیشتری را بردند و امتیاز بیشتری دارند، در جدول در جایگاه بالاتری قرار می‌گیرند و جایزه‌های ویژه‌ای در انتظار آن‌هاست.

یکی از جذابیت‌های بازی خروس جنگی این است که مبارزات آنلاین در مکان‌های جذابی مثل سالن‌ها در غرب وحشی، زورخانه‌های سنتی و مدرسه‌های مبارزات شائولین اتفاق میفتد.

بازی خروس جنگی - ۳

چشم‌انداز بازی خروس جنگی

سازندگان این بازی گفتند قرار است در به‌روزرسانی بعدی دو تغییر بزرگ در این بازی ایجاد کنند. یک، منطقه جدید خروس‌نشینی به گیم‌پلی اول بازی یا همان حالت داستانی، اضافه کنند و دو، در گیم‌پلی دوم و حالت آنلاین، امکان تشکیل گروه و اتحاد خروسی را فعال کنند تا به صورت گروهی به مبارزه بپردازید.

ویژگی‌ها و نکات جذاب بازی خروس جنگی

یکی از ویژگی‌های جذاب این بازی، تعداد اسلحه‌ها، زره‌ها و آیتم‌هایی است که خروس‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند. آیتم‌ها برای نژادهای مختلف متفاوت است و باعث قوی شدن خروس شما می‌شود. سلاح‌های بازی بسیار متنوع هستند؛ شمشیر، تیر و کمان، شات‌گان و بازوکا، از جمله آیتم‌هایی هستند که در این بازی می‌توانید آن‌ها را به کار بگیرید. همین اسلحه‌های واقعی و فانتزی و علمی تخیلی باعث می‌شوند بازی جذاب باشد.

بازی خروس جنگی - ۴

علاوه بر اسلحه‌های مختلف، زره‌های متنوعی هم در بازی وجود دارد که برای ایمنی و محافظت از خروس استفاده می‌شود. این زره‌ها و تمام اسلحه‌ها را می‌توان ارتقا داد و قدرت تهاجمی و دفاعی خروس را افزایش داد. معجون‌های سلامتی، سلاح‌های پرتابی و حتی تخم‌مرغ شانسی هم وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

این بازی ساعت‌ها شما را سرگرم خواهد کرد. همچنین باید بگوییم این بازی رایگان است و برای دانلود آن نیازی نیست پولی پرداخت کنید، اما برای دسترسی به تمام قابلیت‌ها، باید از پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای استفاده کنید.

اگر این بازی را دانلود و بازی کردید، نظرتان را با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید