هفته گذشته، شیائومی اعلام کرد که اولین شرکتی خواهد بود که گوشی هوشمندی با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی وارد بازار می‌کند و سامسونگ هم امروز جزئیات سنسور دوربین این گوشی را منتشر کرد. سنسور دوربین 108 مگاپیکسلی سامسونگ که ISOCELL Bright HMX نامیده می‌شود، یک بر ۱٫۳۳ اینچ سایز دارد که تقریبا ۱۲۵ درصد بزرگ‌تر از سنسور قبلی سامسونگ، یعنی سنسور ۴۸ مگاپیکسلی ISOCELL Bright GM1 است.

سامسونگ اعلام کرد که با وجود بیش ۱۰۰ میلیون پیکسل، این سنسور می‌تواند حتی در بدترین شرایط نوری هم، عکس‌های خیلی خوبی را ثبت کند. این سنسور از فناوری Tetracell استفاده می‌کند؛ یعنی در عمل، تصاویری با خروجی ۲۷ مگاپیکسلی ثبت خواهد کرد. این سنسور همچنین از فناوری Smart-ISO بهره می‌برد که به‌صورت خودکار و بر اساس میزان نور ورودی، بین ایزوهای مختلف، ایزویی را انتخاب می‌کند که بهترین کیفیت و رنگ‌ها را در تصویر نهایی نشان دهد. البته هنوز مشخص نیست که این موضوع دقیقا چه فرقی با سنسورهای حال حاضر دارد؛ ولی به محض این‌که اولین گوشی موبایل با سنسور دوربین 108 مگاپیکسلی سامسونگ عرضه شود، می‌توانیم این موضوع را متوجه شویم.

دوربین 108 مگاپیکسلی سامسونگ 01

سنسور HMX سامسونگ می‌تواند با کیفیت 6K یعنی ۳۳۸۴×۶۰۱۶ پیکسل و نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه فیلم‌برداری کند که خبر خیلی خوبی برای فیلم‌بردارهاست.

تولید انبوه این سنسور از پایان ماه جاری میلادی آغاز می‌شود و انتظار داریم که گوشی می میکس 4 شیائومی که در ماه اکتبر معرفی می‌شود، از این سنسور استفاده کند. نظر شما درباره این سنسور چیست؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید