درحالی‌که فقط چند ساعت تا معرفی رسمی گوشی گلکسی نوت ۱۰ فاصله داریم، سامسونگ به‌صورت رسمی از تراشه این گوشی با نام اگزینوس 9825 به‌عنوان سریع‌ترین تراشه موبایل سامسونگ رونمایی کرد. تراشه جدید بر اساس لیتوگرافی ۷ نانومتری EUV ساخته شده است و به لطف پردازنده گرافیکی سریع‌تر، ارتقا قابل‌توجهی به تراشه ۸ نانومتری اگزینوس 9820 محسوب می‌شود.

سامسونگ ادعا می‌کند که تراشه اگزینوس 9825 در مقایسه با اگزینوس 9820، قدرت پردازش گرافیکی بیشتری دارد و در عین حال، انرژی کمتری هم مصرف می‌کند؛ بنابراین به نظر می‌رسد که تراشه جدید قرار نیست رکوردهای امتیاز را جابجا کند و بیشتر یک مدل بهبودیافته است که صرفا عملکرد بهینه‌تری دارد.

جدول اگزینوس 9825

این تراشه دقیقا مثل اگزینوس 9820، هشت هسته پردازشی را کنترل می‌کند که دوتای آن‌ها از نوع M4 Cheetah هستند، دوتا از نوع Cortex-A75 و چهارتای‌شان هم Cortex-A55 هستند. سامسونگ هیچ صحبتی در مورد فرکانس هسته‌های پردازشی نگفته است؛ بنابراین حدس می‌زنیم که تغییری در مقایسه با مدل قبلی نکرده باشند.

مودم این تراشه هم به‌صورت پیش‌فرض از اینترنت 4G پشتیبانی می‌کند و فقط درصورتی‌که به مودم اگزینوس ۵۱۰۰ وصل شود، می‌تواند اینترنت نسل پنجم را پشتیبانی کند؛ ترکیبی که انتظار داریم آن را در گوشی گلکسی نوت ۱۰ پلاس 5G ببینیم.


منبع: AnandTech

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید