این هفته برخلاف چیزی که فکر می‌کردیم، رقابت بر سر صدر جدول باکس آفیس چندان شدید نبود. عملکرد فیلم «هابز و شاو» از آنچه که تصور می‌کردیم بهتر بود و توانست به‌راحتی برای دومین هفته متوالی در صدر جدول با باکس آفیس هفته چهارم مرداد ۹۸ قرار بگیرد. جدیدترین اثر کمپانی لاینزگیت هم یعنی «داستان‌های ترسناک برای گفتن در تاریکی» با فروش ۲۱ میلیون دلاری در اولین هفته اکرانش توانست در بین همه فیلم‌های اکران‌شده، بهترین عملکرد را داشته باشد و حتی از صدر «دورا و شهر گمشده طلایی» هم عبور کند. با گیکیطور در بررسی جدول باکس آفیس هفته گذشته همراه شوید.

برای دومین هفته متوالی، دنباله فرعی «سریع و خشن» با نام «هابز و شاو» (Hobbs & Shaw) با هنرنمایی «دواین جانسون» و «جیسون استاتهام» توانست در صدر جدول باکس آفیس قرار بگیرد. فروش این فیلم در دومین هفته اکرانش فقط ۵۱ درصد افت کرد که خیلی بهتر از پیش‌بینی‌های انجام شده بود. این فیلم توانست در هفته گذشته ۲۵٫۴ میلیون دلار در ایالات‌متحده درآمد داشته باشد و مجموع درآمد خانگی‌اش را به ۱۰۸٫۵ میلیون دلار برساند. در سینماهای بین‌المللی، «هابز و شاو» در هفته‌ای که گذشت، ۶۰٫۸ میلیون دلار درآمد داشت تا کل درآمد بین‌المللی‌اش را به ۲۲۴٫۱ میلیون دلار برساند. با عملکرد هفته گذشته، مجموع فروش جهانی این فیلم درحالی‌که وارد سومین هفته اکرانش می‌شود، از ۳۳۲ میلیون دلار عبور کرد. این هفته، «هابز و شاو» در کشورهای کره جنوبی و هفته آینده در چین اکران می‌شود.

باکس آفیس هفته چهارم مرداد ۹۸ 01

رتبه دوم باکس آفیس هفته چهارم مرداد ۹۸ در اختیار اثر جدید سه کمپانی CBS Films ،eOne و لاینزگیت قرار دارد. فیلم ترسناک و مورد انتظار «داستان‌های ترسناک برای گفتن در تاریکی» (Scary Stories to Tell in the Dark) که با درجه سنی «حداقل ۱۷ سال» عرضه شده است کاملا فراتر از انتظارات فروش رفت و توانست در اولین هفته اکرانش ۲۰٫۸ میلیون دلار درآمد داشته باشد. این فیلم که با هزینه ۲۵ میلیون دلار تولید شده است، در وب‌سایت CinemaScore امتیاز نه‌چندان خوب C را دارد. این امتیاز از طرف تماشاگران داده شده که ۵۷ درصد از آن‌ها را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

باکس آفیس هفته چهارم مرداد ۹۸ 02

«شیر شاه» (The Lion King) که هنوز هم به درآمدزایی برای دیزنی ادامه می‌دهد، در هفته گذشته با توانست ۲۰ میلیون دلار در آمریکا درآمد داشته باشد تا کل فروش خانگی‌اش را به ۴۷۳ میلیون دلار برساند در رتبه سوم باکس آفیس هفته چهارم مرداد ۹۸ قرار بگیرد. درحالی‌که «شیر شاه» وارد پنجمین هفته اکرانش می‌شود، توانست فروش بین‌المللی‌اش را به ۸۶۱٫۵ میلیون دلار رساند. در هفته گذشته، این فیلم در ژاپن هم اکران شد و در همین یک هفته توانست ۹٫۳ میلیون دلار از ژاپنی‌ها درآمد داشته باشد و کلا در سراسر جهان معادل ۱٫۳۳۴ میلیون دلار درآمد داشته است. این فیلم حالا با پشت سر گذاشتن «دیو و دلبر» به پردرآمدترین فیلم «لایو اکشن» دیزنی تبدیل شده است و در رده‌بندی پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما در رتبه دوازدهم قرار گرفت. حالا اگر «شیر شاه» را یک انیمیشن هم بدانیم، باید بگوییم که با عبور از صدر Frozen به پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ سینما تبدیل شده است.

رتبه چهارم باکس آفیس هفته چهارم مرداد ۹۸ در اختیار جدیدترین اثر کمپانی پارامونت یعنی «دورا و شهر گمشده طلایی» (Dora and the Lost City of Gold) قرار دارد که روی انیمیشن سریالی ساخته شده است. در اولین هفته اکرانش این فیلم توانست ۱۷ میلیون دلار درآمد داشته باشد و تماشاگران روز اول به این فیلم در وب‌سایت CinemaScore امتیاز A را دادند که ۵۷ درصدشان را خانم‌ها تشکیل می‌دادند. در سینماهای بین‌المللی، «دورا» در ۱۱ کشور اکران شد و کلا توانست ۲٫۵ میلیون دلار از آن‌ها درآمد کسب کند که بیشتر سهم از این رقم به کشور روسیه مربوط است. در ماه‌های آینده قرار است این فیلم در کشورهای دیگر هم اکران شود.

باکس آفیس هفته چهارم مرداد ۹۸ 03

جمع‌بندی پنج فیلم‌های پرفروش باکس آفیس هفته چهارم مرداد ۹۸ را با فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» (Once Upon a Time in Hollywood) انجام می‌دهیم. این فیلم در هفته گذشته ۴۲ درصد افت فروش داشته است و این هفته ۱۱٫۶ میلیون دلار در آمریکا درآمد داشت تا کل فروشش از ۱۰۰ میلیون دلار عبور کند. در سایر کشورها، «روزی روزگاری» در هفته گذشته در روسیه اکران شد و در همین یک هفته ۷٫۷ میلیون دلار از این کشور درآمد داشت. در هفته آینده هم در کشورهای فرانسه، انگلستان، استرالیا، برزیل، آلمان و اسپانیا اکران می‌شود.

خارج از پنج‌تای اول، فیلم «هنر مسابقه در باران» (The Art of Racing in the Rain) با عملکردی کاملا ضعیف‌تر از سطح انتظار، با اینکه در ۲۷۶۵ سینما اکران شد، فقط ۸٫۱ میلیون دلار درآمد داشت. طبق آمار CinemaScore، نزدیک به ۶۲ درصد از تماشاگران این فیلم، خانم‌ها بوده‌اند. این فیلم در سینماهای بین‌المللی هم فقط ۱٫۱ میلیون دلار درآمد داشت. البته «هنر مسابقه در باران» در کشورهای خیلی کمی اکران شده است.

هفته آینده فیلم‌های زیادی اکران می‌شوند و هفته خیلی شلوغی برای صنعت سینما محسوب می‌شود. انیمیشن «پرندگان خشمگین ۲»، محصول جدید سونی، اکران گسترده‌اش را در ۳۵۰۰ سینما در روز سه‌شنبه آغاز خواهد کرد که به نظر می‌رسد تهدیدی جدی برای پنج‌تای اول جدول محسوب شود. جمعه هم فیلم «۴۷ متر پایین‌تر: بدون قفس» اکران گسترده‌اش را در ۳۶۰۰ سینما شروع می‌کند. کمپانی یونیورسال هم فیلم «پسران خوب» را با درجه سنی بالای ۱۷ سال در ۳۰۰۰ سینما اکران می‌کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید