آیا آیفون یا آیپد دارید، اما کماکان از کامپیوتر یا ویندوز استفاده می‌کنید؟ این مسئله عجیب نیست. اگر شما جزو این دسته از افراد هستید، قطعا با شنیدن فراهم بودن شرایط استفاده از آیکلود آیفون در ویندوز ۱۰ تعجب خواهید کرد. بد نیست بدانید آیکلود آیفون یک سرویس ابری است که توسط شرکت اپل برای کمک به کاربران در همگام‌سازی و تهیه نسخه بک آپ آیفون ایجاد شده است. شما با استفاده از این سرویس می‌توانید اطلاعات را در دستگاه‌هایی مانند آیپد، آیفون و مک‌بوک اشتراک‌گذاری کنید. در صورتی که فکر می‌کنید محدودیت‌هایی در استفاده از آیکلود آیفون در ویندوز ۱۰ وجود دارد، تا انتهای مقاله با گیکیطور همراه باشید.

استفاده از iCloud در وبسایت اپل

اجرا و استفاده از آیکلود آیفون در ویندوز ۱۰ دشوار نیست و تمام آن چه که نیاز دارید، شناسه و رمز عبور اپل است. در صورتی که یک دستگاه اپل دارید، باید این اطلاعات را در اختیار داشته باشید.

استفاده از آیکلود در ویندوز 10 - 1

بر اساس اطلاعات موجود، شرکت اپل استفاده از آیکلود آیفون در ویندوز ۱۰ را از طریق یک برنامه اختصاصی فراهم کرده است. با این حال، اگر شما دارای ویندوز ۷ یا ۸ هستید، هنوز هم دسترسی به iCloud امکان‌پذیر است. تمام کاری که شما باید انجام دهید، اتصال از طریق وبسایت آیکلود اپل است.

اولین گام، باز کردن وبسایت iCloud و ورود به سیستم از طریق نام کاربری اپل و پسورد آن است. شما می‌توانید این کار را از طریق تمام مرورگرهای اینترنت انجام دهید.

پس از ورود موفقیت‌آمیز به سیستم می‌توانید به تمام خدماتی که توسط اپل نام برده می‌شوند، دسترسی پیدا کنید و اطلاعات خود را مدیریت کنید:

 • Mail
 • Calender
 • iCloud Driver
 • Reminders
 • Numbers
 • Find Friends
 • تنظیمات
 • مخاطبین
 • تصاویر
 • یادداشت‌ها
 • صفحات
 • Keynote
 • Find iPhone

البته شما نباید انتظار داشته باشید که برنامه‌های وب مانند نسخه‌های مستقل، کامل باشند. با این وجود، آن‌ها عملکرد کاملی دارند و دسترسی شما به رسانه و اطلاعات مورد نیازتان هم بدون نقص خواهد بود. به عنوان مثال، حذف و افزودن مخاطبین از طریق برنامه Contacts امکان‌پذیر است. همچنین می‌توانید فایل‌های ویدیویی و تصاویر را با استفاده از برنامه Photos دانلود و آپلود کنید.

فقط یک مشکل وجود دارد و آن هم عدم توانایی دسترسی مستقیم دستگاه ویندوزی به وبسایت آیکلود آیفون است. به عنوان مثال، آپلود تصاویر به صورت دستی امکان‌پذیر است، اما همگام‌سازی فایل‌ها با iCloud امکان‌پذیر نیست. در صورتی که می‌خواهید این کار را انجام دهید، باید برنامه‌ای نصب کنید که امکان استفاده از آیکلود آیفون در ویندوز ۱۰ را فراهم می‌کند.

نصب آیکلود در ویندوز کامپیوتر

یک برنامه برای کمک به همگام‌سازی ویندوز ۱۰ و آیکلود وجود دارد؛ این نرم‌افزار برای ویندوز به عنوان iCloud شناخته می‌شود و به صورت اختصاصی برای ویندوز ۱۰ طراحی شده است.

استفاده از آیکلود در ویندوز 10 - 2

نباید نگران هزینه این نرم‌افزار باشید، زیرا دانلود آن به صورت رایگان از وبسایت اپل امکان‌پذیر است. شما باید برای اطمینان از نصب برنامه، آن را از طریق بخش جستجوی واقع در نوار وظیفه پیدا کنید و از اپل آیدی و پسورد خود هم برای ورود به سیستم استفاده نمایید. در ادامه یک پرسش مطرح می‌شود و آن هم این است که آیا می‌خواهید اطلاعات را برای تصاویر، iCloud Drive و بوک مارک همگام‌سازی کنید؟

استفاده از برنامه تصاویر آیکلود آیفون در ویندوز ۱۰

پس از آن که برنامه آیکلود آیفون در ویندوز ۱۰ را روی کامپیوتر نصب کردید، یک پوشه به طور خودکار برای تصاویر شما ایجاد خواهد شد. بر اساس اطلاعات موجود، این پوشه ممکن است برای مشاهده فایل‌ها از دستگاه‌های مختلف باشد که به iCloud متصل هستند. همچنین ممکن است برای آپلودهای ویندوز در آیکلود باشد.

در این بخش یک لیست از گزینه‌هایی را معرفی خواهیم کرد که هنگام نصب در اختیار شما قرار دارد:

iCloud Photo Library: این مورد تضمین می‌دهد که می‌توانید فایل‌ها را از ویندوز ۱۰ در آیکلود، بارگذاری کنید. سپس فایل‌ها می‌توانند در تمام دستگاه‌ها هم مشاهده شوند.

My Photostream: باعث می‌شود تصاویری را که از طریق ویندوز ۱۰ از سایر دستگاه‌های اپل قابل مشاهده است، دانلود کنید.

Download new video and photo to my pc: این مورد فایل‌های ویدیویی و تصاویر را به صورت خودکار در پوشه مشخص شده دانلود خواهد کرد. هنگامی که گزینه iCloud Photo Library را فعال کنید، قابل مشاهده خواهد بود.

iCloud Photo Sharing: این امکان را به شما می‌دهد تا فایل‌های ویدیویی و تصاویری را که دوستانتان گرفته‌اند، مشاهده کنید. در حقیقت به شما اجازه می‌دهد فایل‌ها را به یک فولدر اختصاصی برای مشاهده اضافه کنید.

Keep High-Efficiency Original When Available: هنگامی که تصاویر اصلی فشرده نشده و تغییر پیدا نکرده‌اند، این عملکرد به شما برای دانلود آن کمک می‌کند.

پیدا کردن پوشه‌های جدید iCloud

هنگام تنظیم نرم‌افزار، پوشه‌ها به صورت خودکار در ویندوز ۱۰ ایجاد خواهند شد؛ هدف از این کار را می‌توان همگام‌سازی فایل‌ها با حساب iCloud دانست. شما می‌توانید پوشه‌ها را به منوی Quick Access که در File Explorer قرار دارد، پین کنید. توجه داشته باشید که شما می‌توانید در هر زمان، همگام‌سازی پوشه‌ها را تنظیم کنید. برای انجام این کار، برنامه را باز کرده و تنظیمات مورد نظرتان را اعمال کنید.

همگام‌سازی برنامه‌ها در دستگاه‌های اپل با iCloud

برای اطمینان از به‌روزرسانی برنامه‌های دیگر همانند Mail، مخاطبین، تقویم و یادداشت‌ها در دستگاه‌های اپل خود، باید iCloud را تنظیم کنید. روش انجام این کار در آیپد، آیفون و آیپاد به شکل زیر است:

 • روی Settings ضربه بزنید.
 • Apple ID خود را انتخاب کنید.
 • وارد iCloud شوید.
 • تمام برنامه‌های موردنظرتان را برای همگام سازی با iCloud انتخاب کنید.
استفاده از آیکلود در ویندوز 10 - 3

امیدواریم هم اکنون بتوانید از آیکلود در ویندوز ۱۰ استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید