خیلی از شما می‌پرسید «چگونه با گوشی سامسونگ اسکرین شات بگیرم؟» خوشبختانه روش‌های مختلفی برای اسکرین شات سامسونگ وجود دارد که می‌توانید روی گوشی‌ها و دیوایس‌های مختلف سامسونگ اسکرین شات بگیرید و باز هم خوشبختانه این فرآیند خیلی پیچیده نیست و به راحتی می‌توانید آن را یاد بگیرید. در آموزش نحوه اسکرین شات گرفتن از گوشی سامسونگ با گیکیطور همراه باشید.

نکته

دستورالعمل‌های این مقاله برای گوشی‌های گلکسی ۱۰، ۹، ۸، ۷، سامسونگ گلکسی تبلت و سامسونگ گلکسی نوت کارایی دارد.

آموزش اسکرین شات سامسونگ روی گوشی‌های گلکسی

برای اسکرین شات سامسونگ روی گوشی‌های گلکسی ۸  و جدیدتر، از این روش میانبر دو دکمه‌ای استفاده کنید.

۱. دکمه پاور (خاموش روشن کردن دستگاه) و دکمه کم کردن صدا را به طور همزمان فشار دهید و نگه دارید تا صدای شاتر را بشنوید یا روی صفحه‌نمایش ببینید گوشی اسکرین شات گرفته است. این روش یک یا دو ثانیه بیشتر طول نمی‌کشد.

نکته

تمام تلاش خود را بکنید تا هر دو دکمه را به طور همزمان نگه دارید. اگر یکی از دکمه‌ها را زودتر و یکی را دیرتر فشار دهید، ممکن است عملیات دیگری شروع شود و احتمالا شما را از صفحه‌ای که می‌خواهید اسکرین شات بگیرید بیرون می‌برد.

۲. دکمه پاور، سمت راست گوشی و دکمه کم کردن صدا، سمت چپ قرار دارد.

۳. بعد از اینکه اسکرین شات سامسونگ ثبت شد، وارد صفحه‌ای می‌شوید که اسکرین شات به عنوان یک تصویر باز می‌شود و گزینه‌های ادیت و ویرایش آن هم ظاهر می‌شود.

روش زیر به شما اجازه می‌دهد تا در گوشی‌های گلکسی S7، گلکسی S6، گلکسی S5، گلکسی S4 و گلکسی S3 اسکرین شات بگیرید.

۱. دکمه خانه (Home) و دکمه پاور (Power) را همزمان نگه دارید تا صدای شاتر را بشنوید یا روی صفحه‌نمایش ببینید اسکرین شات گرفته شده است. این فرآیند یک تا دو ثانیه طول می‌کشد.

۲. دکمه خانه، دکمه مسطحی است که زیر صفحه‌نمایش گوشی قرار دارد و دکمه پاور در سمت راست گوشی قرار دارد.

۳. بعد از اینکه اسکرین شات سامسونگ ثبت شد، وارد صفحه‌ای می‌شوید که اسکرین شات به عنوان یک تصویر باز می‌شود و گزینه‌های ادیت و ویرایش آن هم ظاهر می‌شود و بعد از ذخیره در گالری عکس‌ها می‌توانید آن را ببینید.

آموزش اسکرین شات سامسونگ روی تبلت‌های گلکسی

اسکرین شات سامسونگ روی تبلت‌های این برند تقریبا شبیه گوشی‌های گلکسی است. این دکمه‌های میان‌بر برای تبلت‌های گلکسی تب ۳ به بعد کار می‌کنند.

۱. دکمه خانه و پاور را به طور همزمان نگه دارید تا روی صفحه‌نمایش ببینید اسکرین شات گرفته شده است. این فرآیند یک تا دو ثانیه طول می‌کشد.

۲. دکمه خانه، دکمه بیضی شکل مسطح در پایین صفحه‌نمایش دستگاه است. دکمه پاور همان دکمه‌ای است که در گوشه سمت راست دستگاه قرار دارد و با آن صفحه‌نمایش را قفل یا باز می‌کنید.

۳. می‌توانید اسکرین شات سامسونگ که با تبلت گرفتید را در گالری عکس‌های خود پیدا کنید. اگر نمی‌توانید عکس را پیدا کنید، به دنبال آلبوم یا فولدری به نام «Screenshots» باشید.

۴. اگر می‌خواهید روی گلکسی تب ۲ اسکرین شات بگیرید، روش بالا را استفاده کنید، یعنی دکمه کم کردن صدا و دکمه پاور را به طور همزمان فشار دهید و نگه دارید.

آموزش اسکرین شات سامسونگ روی گلکسی نوت

فبلت‌های گلکسی نوت، تولیداتی بین گوشی و تبلت هستند. فبلت‌ها امکانات زیادی دارند و اسکرین شات سامسونگ تنها یکی از کارهایی است که این گوشی می‌کند. در ابتدا باید این نکته ضروری را عنوان کنیم که در گلکسی نوت نه تنها می‌توانید از تمام صفحه، بلکه از هر چیزی که روی صفحه می‌بینید عکس بگیرید.

۱. دکمه پاور و خانه را به طور همزمان و به مدت یک یا دو ثانیه فشار دهید و نگه دارید. این روش برای فبلت‌های گلکسی نوت ۳، گلکسی نوت ۴، گلکسی نوت ۵ یا گلکسی نوت ۷ قابل اجراست.

۲. در گلکسی نوت ۸ دکمه خانه وجود ندارد، پس مثل روشی که در ابتدای مقاله هم گفتیم، برای اسکرین شات سامسونگ روی این فبلت، دکمه پاور و کم کردن صدا را فشار دهید و نگه دارید. این کار به شما امکان می‌دهد اسکرین شات گرفته شده را ببینید و آن را در گالری تصاویر پیدا کنید.

همچنین می‌توانید از قلم فبلت‌های گلکسی نوت (S Pen) برای اسکرین شات سامسونگ روی دستگاه‌هایی با پسوند نوت (Note) استفاده کنید.

۱. دکمه S Pen را فشار دهید و نگه دارید.

۲. وقتی هنوز دکمه S Pen را نگه داشتید، با قلم روی صفحه بزنید و به مدت یک تا دو ثانیه نگه دارید تا اسکرین شات ثبت شود.

نکته

وقتی اسکرین شات ثبت شود، صفحه‌نمایش فلش می‌زند و یا ثبت شدن تصویر به شما می‌گوید اسکرین شات سامسونگ گرفته شده است.

راهنمایی

اگر می‌خواهید تمام صفحه را اسکرین شات بگیرید، بیشتر گوشی‌های گلکسی نوت این امکان را فراهم می‌کنند تا با اسکرول کردن صفحه عکس بگیرید. بعد از ثبت اسکرین شات، در گوشه پایین سمت چپ، می‌توانید این گزینه را پیدا کنید.

آموزش اسکرین شات سامسونگ با استفاده از Palm Swipe

اسکرین شات سامسونگ - ۱

می‌توانید از این روش برای اسکرین شات سامسونگ روی گوشی‌های تولید شده سال ۲۰۱۳ به بعد استفاده کنید.

۱. دست خود را به صورت عمودی روی یک سمت از صفحه‌نمایش دیوایس‌های سامسونگ بگذارید. فکر کنید می‌خواهید یک تکه چوب کاراته را به دو قسمت تقسیم کنید و حالت دستتان را به درستی روی صفحه قرار دهید.

۲. دستتان را روی صفحه نمایش بکشید. وقتی این کار را می‌کنید، دستتان باید روی صفحه‌نمایش کشیده شود. دیوایس دستور اسکرین شات سامسونگ را تأیید می‌کند و برای شما اسکرین شات می‌گیرد.

اگر بار اول موفق نشدید، چند بار تمرین کنید تا بتوانید با این روش اسکرین شات بگیرید. البته برای اینکه این روش کار کند، باید تنظیمات گوشی را چک کنید و مطمئن شوید گزینه Palm Swipe to Capture فعال باشد. در بیشتر دیوایس‌های سامسونگ این گزینه در تنظیمات (Settings) و Advanced Features قرار دارد. در دستگاه‌های قدیمی‌تر، در قسمت Settings > Motion and gestures دنبال آن بگردید.

فرآیند اسکرین شات سامسونگ تقریبا در تمام دستگاه‌های سامسونگ یکسان است، اما حواستان به تفاوت‌های جزئی باشد، به خصوص اگر از دستگاه‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنید.

منبعLife Wire
فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید