از این پس کم‌کم باید خود را برای اخبار و شایعه‌های مختلف، جذاب و پر زرق و برق کنسول‌های خانگی نسل آینده آماده کنید. هرچند سونی به‌صورت رسمی تصویری منتشر نکرده است اما تقریباً چند ماه پیش بود که بعد از لو رفتن تصویری از کیت توسعه‌ی کنسول PS5، حواشی و اخبار پیرامون این کنسول بالا گرفت. اکنون تصویر جدیدی منتشر شده است که در آن دو کیت توسعه PS5 و البته دو کنترلر که به احتمال زیاد دوال‌شاک 5 هستند، دیده می‌شوند.

به‌تازگی کاربری در توییتر تصویری را منتشر کرده که در آن دو کیت توسعه PS5 دیده می‌شود که این کیت‌های توسعه دقیقاً مشابه تصاویر لو رفته‌ی قبلی است و ما را مطمئن می‌سازد که ظاهر کیت توسعه PS5 اینگونه است. با این حال، هیجان‌انگیزترین نکته‌ی این تصویر، دو کنترلری است که در آن دیده می‌شود. هرچند سونی نام کنترلر جدید خود را به‌صورت رسمی اعلام نکرده اما طبق عادت و طبیعت نام‌گذاری‌ کنسول‌ها و کنترلرهای شرکت سونی، احتمالاً بتوانیم از همین حالا آن را دوال‌شاک 5 بنامیم. چندی پیش بود که تصویری از پتنت دوال‌شاک 5 (DualShock 5) لو رفت که کاملاً مشابه با تصویر جدید منتشر شده است. همانطور که سونی گفته بود، دوال‌شاک 5 علاوه بر پیشرفت‌های فراوانی که داشته، شباهت‌های ظاهری زیادی هم به دوا‌ل‌شاک 4 دارد. البته، از آنجایی که سونی همچنان به‌صورت رسمی آن را معرفی نکرده، ممکن است نسخه‌ی نهایی این کنترلر کمی فرق داشته باشد. شما در زیر می‌توانید این تصویر جدید را مشاهده کنید.

دوال‌شاک 5

سونی چندی پیش اطلاعات زیادی از کنترلر PS5 و بهبودها و ویژگی‌های جدیدش آشکار کرد. ویژگی‌هایی که مستقیماً بر روی تجربه‌ی بازیکن و ارتباط برقرار کردن بیش‌تر او با بازی تاثیرگذار هستند. یکی دیگر از ویژگی‌های کنترلر PS5 که با توجه به تصویر بالا می‌توانیم آن را تصدیق کنیم، کابل شارژ دسته است. کنترلر کنسول جدید سونی با کابل USB-C شارژ خواهد شد. این قضیه باعث می‌شود تا کنترلر کنسول سریع‌تر شارژ شود. این یکی از معایب کنترلر PS4 بود که به‌نظر می‌رسد در کنسول جدید دیگر شاهد آن نباشیم.

باوجودی که اکنون ظاهر کیت توسعه PS5 را دیده‌ایم اما طراحی کیت توسعه یک کنسول غالباً با طراحی نهایی کنسول تفاوت‌های ریز و درشتی دارد و برای کنسول PS5 هم احتمالاً همین قضیه صدق کند. هرچند ایده‌ای از شکل نهایی کنسول نداریم اما با وجود اینکه این پنجمین کنسول خانگی سونی است و عدد 5 در اعداد رومی با V نشان داده می‌شود، بعید نیست در طراحی نهایی هم به‌گونه‌ی متفاوت این ظاهر V مانند را مشاهده کنیم.

سونی همچنان اطلاعات دقیقی از مراسم رونمایی کنسول اعلام نکرده است اما با رجوع به گذشته و معرفی کنسول PS4 ممکن است یک PlayStation Meeting در فوریه 2020 یا همان بهمن 98 در انتظارمان باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید