طنز و شوخ‌طبعی اساساً مقوله‌ای سوبژکتیو است و به‌سادگی می‌تواند مسخره یا بدتر از آن خسته‌کننده شود. بااین‌حال، به نظر می‌رسد که سال 2020 فیلم‌های قابل‌توجهی دارد که می‌تواند به سرنوشتی همچون کمدی‌های طلایی دست یابند یا حداقل تجربه‌ سرگرم‌کننده‌ای در سالن سینما رقم بزنند. البته نمی‌توان به همه‌ی آن‌ها اعتماد کرد اما مشخصاً می‌توان از این لیست به بسیاری از فیلم‌ها امید بست. چند بازسازی و دنباله در فیلم های کمدی 2020 داریم و تعدادی از ستاره‌های کمدی هم به لطف فیلم‌هایی مثل Ghostbusters: Afterlife و  Coming 2 America بازگشته‌اند. با گیکیطور در ادامه همراه باشید.

البته لیست مورد انتظارترین فیلم های کمدی 2020 که در زیر لیست شده‌اند، فیلم‌هایی هستند که تا به امروز حدس می‌زنیم در آینده شانس موفقیت داشته باشند. ممکن است فیلم‌های دیگری هم در طول سال اکران شوند که هنوز تاریخ آن‌ها مشخص نشده است.

فیلم «اِما» با عنوان اصلی Emma – تاریخ عرضه: 21 فوریه 2020

فیلم های کمدی 2020

بازیگران: آنیا تیلور-جوی، جاش اوکانر، بیل نای، میا گاث، جانی فلین، میراندا هارت

نمی‌دانم نظر شما درباره‌ی کتاب «اما» چیست اما مشخصاً «اما» یکی از معروف‌ترین و مشهورترین آثار جین آستین، نویسنده‌ بزرگ انگلیسی است. فیلم سینمایی Emma از همین رمان جین آستین اقتباس شده است. یکی از نکات قابل‌توجه فیلم که هم‌اکنون در سینماها اکران شده است، وجود بازیگران حرفه‌ای و توانای آن محسوب می‌شود. علاوه بر آنیا تیلور-جوی که این‌ روزها ایفای نقش فوق‌العاده‌ی او را در فیلم‌های زیادی می‌بینیم، بیل نای هم در این فیلم بازیگری می‌کند. این فیلم توسط Autumn de Wilde کارگردانی شده است. همه‌ جزئیات حاکی از آن است که با یک فیلم قوی روبه‌رو هستیم. فیلمی که یقیناً شایستگی حضور در لیست فیلم های کمدی 2020 را دارد.

فیلم «جاسوس من» با عنوان اصلی My Spy – تاریخ عرضه: 13 مارس 2020

بازیگران: دیو باتیستا، کلویی کلمن، کریستن پاسکال، کن جیونگ

عموماً گاهی با دیدن تریلر فیلم‌ها می‌توانیم به خنده‌دار بودن و بامزه‌ بودن آن فیلم امیدوار شویم. هرچند این مسئله گاهی نتیجه عکس داده و درست از آب درنمی‌آید ولی می‌تواند روش نسبی مناسبی باشد. فیلم «جاسوس من» می‌تواند شرایطی مشابه این موضوع داشته باشد. قبل از آمدن تریلر چندان آشنایی با آن نداشتیم اما می‌توانیم بعد از تریلر اول امید داشته باشیم که این یکی از آن سورپرایزهای خوشایند در بین فیلم های کمدی 2020 باشد. حضور دیو باتیستا هم یکی از نکات جالب توجه فیلم My Spy است.

فیلم «صعود» با عنوان اصلی The Climb – تاریخ عرضه: 20 مارس 2020

بازیگران:‌ مایکل آنجلو کووینو، کایل ماروین، گیل رنکین، جودیت گودرش، تالیا بالسام، جورج ونت، دانیلا کووینو

کایل و مایک دو دوست بسیار صمیمی هستند که پیوند محکم و استواری با همدیگر دارند. این رابطه تا هنگامی پایدار است که مایک با نامزد کایل رابطه برقرار می‌کند. هرچه پس از آن رخ می‌دهد، داستان یک دوستی و عشق به همراه جوک‌های خنده‌دار زیادی است که می‌توانند شما را بسیار جذب کنند. کمتر فیلمی را دیده‌ایم که روی رابطه‌ی دوستی دو مرد تمرکز کرده باشد اما فیلم The Climb چنین هدفی داشته و این موضوع را مدنظر قرار داده و نگاهی جالب به آن انداخته است. به همین خاطر می‌توان گفت احتمالاً شاهد یکی از خاص‌ترین فیلم های گمدی 2020 هستیم..

فیلم «مرغ‌های عشق» با عنوان اصلی Lovebirds – تاریخ عرضه: 3 آوریل 2020

بازیگران: ایسا ری، کمیل نانجیانی، آنا کمپ، کایل بورنهایمر

فیلم Lovebirds که دو بازیگر محبوب این روزهای هالیوود یعنی ایسا ری و کمیل نانجیانی در آن ایفای نقش می‌کنند، درباره‌ی زوجی است که ناگهان خود را در یک جرم و جنایت غیرمنتظره می‌بینند. درحالی که آن‌ها تلاش می‌کنند مشکل را حل و نام خود را از پرونده پاک کنند، درگیر موقعیتی می‌شوند که قطعاً نمی‌توان آن را عادی و معمولی خواند. از بازیگران تا موضوع جالب فیلم همه نوید این را می‌دهند که احتمالاً با اثر سرحال و جالبی در بین فیلم های کمدی 2020 روبه‌رو هستیم که این توانایی را دارد تا ما را سرگرم کند.

فیلم «تاریخچه شخصی دیوید کاپرفیلد» با عنوان اصلی The Personal History of David Copperfield -تاریخ عرضه: 8 می 2020

بازیگران: دِو پتل، آنورین برنارد، پیتر کاپالدی، هیو لوری

دیدن دو پتل روی پرده‌ی نقره‌ای سینما هیجان‌انگیز است اما هیجان‌انگیزتر از آن این است که او را در اقتباس رمان معروف «دیوید کاپرفیلد» چارلز دیکنز ببینیم. علاوه بر پتل، بازیگرانی مثل آنورین برنارد و پیتر کاپالدی هم حضورشان مایه تسلی خاطر است. به نظر می‌رسد همه شرایط به گونه‌ای است که نشان می‌دهد با یک اقتباس خوب از رمان دیکنز رو‌به‌رو هستیم. البته این فیلم اولین بار در جشنواره فیلم تورنتو سال گذشته به اکران در آمد و اکران آن در انگلستان هم انجام شده اما هنوز در آمریکا و دیگر نقاط جهان نمایش داده نشده است.

انیمیشن «باب اسفنجی: اسفنج در حال فرار» با عنوان اصلی The SpongeBob Movie: Sponge on the Run – تاریخ عرضه: 22 می 2020

بازیگران: کلنسی براون، کیانو ریوز، آکوافینا، اسنوپ داگ، تام کنی

نه‌تنها همه باب اسفنجی را می‌شناسند بلکه اکثراً او را بسیار دوست می‌دارند. همه‌چیز در مورد این شخصیت و انیمیشن‌هایش دوست‌داشتنی است. ویژگی منحصربه‌فردی درباره‌ی باب اسفنجی وجود دارد که او را برای سالیان سال در اوج نگه داشته و از محبوبیتش نکاسته است. انیمیشن «باب اسفنجی: اسفنج در حال فرار» احتمالاً هم مورد توجه منتقدان قرار می‌گیرد و هم در باکس آفیس فروش بسیار خوبی خواهد کرد. همیشه شانس‌های موفقیت فراوانی برای باب اسفنجی وجود دارد. پس طبیعتاً منطقی است که The SpongeBob Movie: Sponge on the Run یکی از گزینه‌های قطعی لیست فیلم های کمدی 2020 باشد.

فیلم «وسوسه‌انگیز» با عنوان اصلی Irresistible – تاریخ عرضه: 29 می 2020

بازیگران: استیو کرل، رز بیرن، توفر گریس، کریس کوپر

هرچند اخیراً بازی‌های خوبی از استیو کارل در نقش‌های جدی دیده‌ایم (مثل The Morning Show) اما هیچ‌چیز هیجان‌انگیزتر از دیدن او در یک فیلم کمدی نیست. فیلم Irresistible یا به فارسی «وسوسه‌انگیز» توسط جان استوارت کارگردانی و نوشته شده است. این فیلم ماجرای فردی به‌ نام گری را دنبال می‌کند که یک استراتژیست دموکرات است. او قصد دارد یک دریانورد بازنشسته را متقاعد کند تا شهردار شود. اوضاع وقتی جالب می‌شود که دیگر حزب‌ها مثل جمهوری‌خواهان دخالت می‌کنند و اوضاع به هم می‌ریزد.

فیلم «مرد آزاد» با عنوان اصلی Free Guy – تاریخ عرضه: 3 ژوئیه 2020

بازیگران: رایان رینولدز، جودی کومر، تایکا وایتیتی، جو کری

رایان رینولدز یکی از نام‌هایی است که می‌تواند در میان فیلم های کمدی 2020 ما را به این فیلم‌ بسیار امیدوار کند. پس از فیلم‌های موفقی که این چند سال از او شاهد بودیم، حال می‌توانیم با نگاه ویژه‌تری به این فیلم نگاه کنیم. البته در این فیلم او با آن مرد جذاب و تماماً شوخی که در بعضی فیلم‌ها دیده‌ایم، کمی فرق دارد. علاوه بر رایان رینولدز، حضور تایکا وایتیتی هم بسیار مسرت‌بخش است. کمتر مواقعی می‌شود که او نتواند مخاطب را سرگرم‌ کند یا بخنداند. فیلم «مرد آزاد» یک فیلم اکشن کمدی علمی تخیلی است که می‌تواند یکی از گزینه‌های جالب این لیست باشد.

فیلم «شکارچیان روح: افترلایف» با عنوان اصلی «Ghostbusters: Afterlife» – تاریخ نمایش: ۱۰ ژوئیه (۲۰ تیر ۹۹)

بازیگران: ارنی هادسون، بیل موری، فین ولفهارد، پل راد، آنی پاتس، مکینا گریس

فیلم «شکارچیان روح: افترلایف» نه‌تنها در این ژانر، بلکه به‌صورت کلی یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های امسال است. بعد از اینکه ریبوت این فیلم پرطرفدار عملکرد بسیاری بد و جنجال‌برانگیزی از خود نشان داد، هالیوود دوباره تصمیم گرفت ریبوتی دیگر برای این مجموعه خلق کند. ریبوتی که سعی دارد بیش‌تر به منبع اصلی وفادار باشد و تا حدی در حکم یک دنباله‌ برای آن عمل کند. جیسون رایتمن که سابقه‌ی ساخت فیلم‌هایی نظیر Thank You for Smoking و همین‌طور Juno را در کارنامه دارد، فیلم «شکارچیان روح: افترلایف» را کارگردانی خواهد کرد.

فیلم «گزارش فرانسوی» با عنوان اصلی The French Dispatch – تاریخ عرضه: 24 ژوئیه 2020

بازیگران: فرانسیس مک‌دورمند، بیل مری، تیموتی چالامت، لئا سیدو، سورشا رونان، اوون ویلسون، بنیسیو دل‌تورو، جفری رایت، تیلدا سوینتن

فیلم یکی مانده به آخر لیست فیلم های کمدی 2020 که قرار است در 24 ژوئیه امسال اکران شود، یکی از پرستاره‌‌‌ترین آثار امسال است که کافی است نگاهی به لیست کامل بازیگران و عوامل معروفش به‌خصوص کارگردان آن یعنی وس اندرسون بیندازید تا خودتان به‌طور کامل متوجه شوید. اگر به فیلم‌های وس اندرسون علاقه‌ دارید، جدیدترین فیلم او قرار است در سال جاری اکران شود و ظاهراً به‌همان منحصربه‌فردی همیشگی فیلم‌های اندرسون است. فیلمی که با نگاه کردن به تریلرش متوجه خواهید شد که این کار چه کارگردانی است. این فیلم کمدی درام نه‌تنها می‌تواند یکی از بهترین‌ فیلم‌های این لیست باشد، بلکه احتمالاً در میان فیلم‌های سال 2020 یکی از برجسته‌ترین‌ها خواهد بود.

فیلم «سفر به آمریکا» با عنوان اصلی Coming 2 America – تاریخ عرضه: 18 دسامبر 2020

بازیگران: ادی مورفی، آرسنیو هال، شری هیدلی، لزلی جونز، تریسی مورگان

در میان همه‌ی ریمیک‌ها و دنباله‌ها، یکی از آثاری که بیش‌ترین پتانسیل موجود برای موفقیت را دارد، فیلم Coming 2 America است. این اثر در واقع دنباله‌ای برای فیلم قدیمی Coming to America است. گروه قدرتمند بازیگران و همین‌طور نویسندگانی که پشت فیلم هستند می‌توانند امید ما را به موفقیت آن بیش‌تر کنند. همچنین کارگردان فیلم یعنی کریگ برور هم که در گذشته سابقه‌ی همکاری جالبی با ادی مورفی در فیلم Dolemite Is My Name داشته است، از این جنبه ما را امیدوار می‌کند. به همین خاطر انتظار داریم این اثر در میان فیلم های کمدی 2020 عملکرد مثبتی از خود نشان دهد.

نظر شما درمورد فیلم های کمدی 2020 چیست؟ شما بیش‌تر از همه منتظر کدامیک از این فیلم‌ها هستید؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید