اتاق‌های فرار، اتاق‌های فیزیکی هستند که می‌توانید به آن‌جا بروید، جایی که می‌توانید با گروهی از دوستان خود وارد بازی و داستانی شوید و با حل معماها و یافتن راهی برای خروج تلاش کنید. معمولا این نوع بازی‌ها محدودیت زمانی دارند و اغلب شخصی لیدر یا رهبر گروه می‌شود. البته همیشه کسی هم هست که به نظر نمی‌رسد بتواند معمای اتاق فرار را کشف کند و حتی گاهی ممکن است خراب‌کاری هم بکند. در این مقاله به جای اتاق فرار فیزیکی، به اتاق فرار مجازی در گوشی‌های هوشمند می‌روید و بهترین بازی های اتاق فرار اندروید سال ۲۰۲۱ را به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید 😊

آیا درباره سابقه و پیشینه بازی‌های اتاق فرار چیزی می‌دانید؟ پیش از آنکه بازی‌های اتاق فرار محبوب شوند، بازی‌های ویدیویی اتاق فرار، بازی‌های ماجراجویی اشاره و کلیک (Point-and-Click) بودند که در عصر بازی‌های Flash ساخته می‌شدند. در این بازی‌ها می‌توانستید در اطراف اتاق‌ها بچرخید، اشیای پنهان را پیدا کنید و از آن‌ها برای حل معما استفاده کنید. در این بازی‌ها در تمام مسیر تنها بودید و خودتان باید از حصاری که در آن محدود شده بودید، بیرون بیایید. تا انتهای مقاله با ما باشید تا بهترین بازی های اتاق فرار اندروید سال ۲۰۲۱ را با هم مرور کنیم.

معرفی بهترین بازی های اتاق فرار اندروید سال ۲۰۲۱

بهترین بازی های اتاق فرار اندروید سال ۲۰۲۱ - ۱

The Escaper

بازی The Escaper یک بازی اتاق فرار بسیار جدید است که محدودیت زمانی دارد و تا پایان بازی به آرامی تیک تیک می‌کند تا راهتان را در اتاق پیدا کنید. شما باید با حل معماهای مختلف مبتنی بر فیزیک و کشف مواردی که به شما کمک می‌کنند، راه خود را پیدا کنید. بازی The Escaper یکی از بهترین بازی های اتاق فرار اندروید در سال ۲۰۲۱ است و مثل یک اتاق فرار فیزیکی در واقعیت است. در این بازی باید به تایمر و همه موارد دیگر توجه کنید. در صورت تمایل می‌توانید از گزینه بازی بدون تایمر استفاده کنید، اما با اضافه کردن تایمر چالش جذاب‌تری خواهید داشت.

بهترین بازی های اتاق فرار اندروید سال ۲۰۲۱ - ۲

The Room Three

مجموعه بازی‌های The Room یکی از آن چندگانه‌های جذاب است که هر کسی یک بار هم که شده باید آن‌ها را امتحان کند. این بازی‌ها جزو بهترین بازی های اتاق فرار اندروید در سال ۲۰۲۱ و سال‌های قبل بودند. در این مقاله ما نسخه سوم و در واقع آخرین عنوان در این مجموعه را به شما معرفی می‌کنیم. این بازی شامل گروهی از معماهای فیزیکی داخل یک اتاق زیباست که در جزیره‌ای دورافتاده اتفاق میفتد. در این بازی باید در یک محاکمه معماهایی را حل کنید و به شخصی به نام «The Craftsman» بپردازید که به نظر می‌رسد شما را مجازات می‌کند.

بهترین بازی های اتاق فرار اندروید سال ۲۰۲۱ - ۳

Doors: Origins

به جای فرار از یک اتاق، بازی Door: Origins شما را از پورتالی به پورتال دیگر می‌برد و دائم باید سعی کنید از یک اتاق به اتاق دیگر بروید. در هر اتاق می‌توانید درب اتاق دیگر را ببینید. باید استدلال قوی داشته باشید و به این بازی بیشتر به چشم یک جعبه پازل نگاه کنید تا یه یک اتاق فرار. اما به نظر من این بازی یکی از بهترین بازی های اتاق فرار اندروید سال ۲۰۲۱ است که ارزش دانلود کردن دارد و واقعا جذاب است.

بهترین بازی های اتاق فرار اندروید سال ۲۰۲۱ - ۴

Escape Machine City: Airborne

آیا فرار کردن از اتاق برایتان تکراری شده و می‌خواهید از فضای بزرگ‌تری فرار کنید؟ بسیار خوب! در بازی Escape Machine City بعد از اینکه نتوانستید با هیچ شخص دیگری در آسمان صحبت کنید، باید از شهر هوایی که در حال پرواز است فرار کنید. این بازی یکی از بهترین بازی های اتاق فرار اندروید سال ۲۰۲۱ و پر از رمز و راز است. بخش از فرار از کشتی هنگام سوار شدن است و اینکه بفهمید دقیقا چه اتفاقی در حال وقوع است، اما منظره‌ها چیزی فراتر از آن است که بتوانید در یک اتاق فرار معمولی پیدا کنید.

بهترین بازی های اتاق فرار اندروید سال ۲۰۲۱ - ۵

The Office Quest

بازی The Office Quest یک بازی اتاق فرار مدرن است و در آن باید از دفتر کار خود فرار کنید. این بازی با سرگرمی‌های زیادی همراه است و یکی از بهترین بازی های اتاق فرار اندروید سال ۲۰۲۱ است. در این بازی شخصیت‌های زیادی وجود دارند که باید با آن‌ها ملاقات کنید، مکان‌های زیادی هستند که باید آن‌ها را کشف کنید و معماهای زیادی هستند که باید آن‌ها را حل کنید. این گزینه یک بازی اتاق فرار ناراحت‌کننده و ترسناک و دلگیر نیست و کمی شوخی و شادی هم در آن وجود دارد و خبر خوش اینکه قرار نیست در آخر بازی جانتان را از دست بدهید.

بهترین بازی های اتاق فرار اندروید سال ۲۰۲۱ - ۶

The Birdcage

به جای فرار از یک اتاق، در بازی The Birdcage قرار است از قفس یک پرنده فرار کنید. این بازی یکی از بهترین بازی های اتاق فرار اندروید سال ۲۰۲۱ و در مورد یک پرنده آبی است که در قفسی زندانی است. بعد از اینکه پادشاه پسرش را در یک حادثه کوهنوردی از دست می‌دهد، او در قفس زندانی شده است. در واقع پادشاه پرنده‌ای را که پسرش خیلی دوست داشت زندانی کرده و باد را از آسمان دزدیده است. شما باید با آزاد کردن این پرنده، نظم را به جهان بازگردانید، اما چالش ساده‌ای نخواهد بود.

بهترین بازی های اتاق فرار اندروید سال ۲۰۲۱ - ۷

Laqueus Escape

در بازی Laqueus Escape در جایی عجیب و غریب بیدار می‌شوید و هیچ ایده‌ای ندارید چطور از این مکان سردرآوردید. این مکان تقریبا خالی است و باید در اطراف جستجو کنید و سرنخ‌ها را پیدا کنید و معماها را حل کنید و در نهایت تمام تلاشتان را بکنید تا فرار کنید. سرنخ‌های ظریف زیادی در این بازی وجود دارد، بنابراین باید از همه چیز در اطرافتان مطلع باشید. بازی Laqueus Escape یکی از بهترین بازی های اتاق فرار اندروید سال ۲۰۲۱ است که به طور دائم به‌روزرسانی می‌شود.

بهترین بازی های اتاق فرار اندروید سال ۲۰۲۱ - ۸

Escape Alcatraz

فرار از زندان را دوست دارید و می‌خواهید تجربه فرار کردن از زندانی پر از گزینه‌های امنیتی را تجربه کنید؟‌ «فرار از زندان آلکاتراز» یکی از بهترین بازی های اتاق فرار اندروید سال ۲۰۲۱ است که یک داستان واقعی را دنبال می‌کند و نکته جالب‌تر اینکه این بازی تا امروز حل نشده باقی مانده و کسی نتوانسته تا انتهای این بازی برود. در این بازی باید ابزار بسازید، وسایل و اشیای مختلف پیدا کنید، فرار خود را برنامه‌ریزی کنید. اما در این مسیر نگهبانان زیادی هستند که باید آن‌ها را فریب دهید و مطمئن شوید برنامه شما به اندازه کافی حساب‌شده و کامل است و می‌توانید زنده از زندان فرار کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی های اتاق فرار اندروید در سال ۲۰۲۰ ؛ حسی به نام رهایی

نظر شما درباره بهترین بازی های اتاق فرار سال ۲۰۲۱ چیست؟

فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید