خرید یک آیفون جدید هیجان‌انگیز است، اما وقتی یک گوشی قدیمی را کنار می‌گذارید و قرار است از گوشی جدیدتان استفاده کنید، مهم است که اطلاعات حیاتی، از جمله پیام‌های خود را به گوشی جدید انتقال دهید. خوشبختانه انتقال پیامک از آیفون به آیفون سخت نیست و اگر بدانید دقیقا باید چه کار کنید، می‌توانید تمام پیام‌های مهم خود را به گوشی جدید انتقال دهید.

نکته

دستور‌العمل‌های این مقاله فقط روی پیام‌هایی کار می‌کند که توسط برنامه‌های پیش‌فرض اپل دریافت شده باشد. این مقاله برنامه‌های پیام‌رسان دیگر مثل واتس‌اپ را پشتیبانی نمی‌کند. باید iOS 11.4 و جدیدتر داشته باشید. البته این مقاله با استفاده از iOS 13 نوشته شده است.

انتقال پیامک از آیفون به آیفون خیلی ساده است. در اصل لازم است از تمام پیامک‌های خود نسخه پشتیبانی تهیه کنید و سپس بک‌آپ را روی گوشی جدید اجرا کنید. اپل سه راه برای بک‌آپ گرفتن از آیفون و انتقال پیام به گوشی جدید دارد. می‌توانید روی iCloud، مک‌بوک و iMac یا کامپیوتر بک‌آپ بگیرید یا بک‌آپ گرفتن از پیام‌ها در ابر را فعال کنید که تمام پیامک‌های شما را به iCloud منتقل می‌کند.

بیشتر بخوانید: بک آپ گرفتن از آیفون بدون نیاز به آیتونز

روش انتقال پیامک از آیفون به آیفون با استفاده از Messages در iCloud

یکی از ساده‌ترین راه‌های انتقال پیامک از آیفون به آیفون استفاده از گزینه Messages در iCloud است. این ویژگی iCloud در iOS 11.4 معرفی شد. وقتی این قابلیت را فعال کنید در واقع همگام‌سازی اطلاعات بین دستگاه‌ها را فعال کرده‌اید، به این شکل که محتوا و اطلاعات را وارد اکانت iCloud خود می‌کنید و اگر هر دستگاهی با این اکانت لاگین شده باشد، این اطلاعات را همگام‌سازی خواهد کرد.

در ادامه به شما می‌گوییم چطور این قابلیت را فعال و از آن استفاده کنید.

۱. روی آیفون فعلی خود تنظیمات (Settings) را باز کنید.

راهنمایی

بهتر است برای انجام این کار به وای فای متصل باشید، چون انتقال پیامک از آیفون به آیفون سریع‌تر انجام می‌شود. اما انجام تمام این مراحل با اینترنت سیم‌کارت هم بدون مشکل انجام خواهد شد.

۲. روی نام خود ضربه بزنید.

۳. روی iCloud ضربه بزنید.

۴. اسلایدر Messages را به سمت سبز بکشید. این کار فرآیند بک‌آپ گرفتن از پیام‌های شما را روی اکانت iCloud آغاز می‌کند.

انتقال پیامک از آیفون به آیفون - ۱

۵. روی آیفون جدید که می‌خواهید انتقال پیامک از آیفون به آیفون انجام شود، وارد همان اکانت iCloud شوید که روی گوشی فعلی‌تان قرار دارد و تمام مراحل را طی کنید تا پیام‌ها روی گوشی جدید هم نمایان شوند.

انتقال پیامک از آیفون به آیفون با استفاده از iCloud

اگر نمی‌خواهید از Messages در iCloud استفاده کنید (ممکن است آیفون قدیمی‌تری خریده باشید، نخواهید پیام‌هایتان روی ابر ذخیره شوید، نخواهید پول اضافه برای خرید فضای آیلکود بدهید)، می‌توانید انتقال پیامک از آیفون به آیفون را از طریق بازیابی بک‌آپ انجام دهید. در ادامه به شما می‌گوییم چطور باید این کار را بکنید:

۱. روی آیفون فعلی خود، تنظیمات (Settings) را باز کنید.

۲. روی نام خود ضربه بزنید.

۳. روی iCloud ضربه بزنید.

انتقال پیامک از آیفون به آیفون - ۲

۴. روی گزینه iCloud Backup ضربه بزنید.

۵. اسلایدر iCloud Backup را سبز کنید تا فرآیند بک‌آپ گرفتن شروع شود.

انتقال پیامک از آیفون به آیفون - ۳

۶. روی Back Up Now ضربه بزنید تا بک‌آپ گرفتن شروع شود. مدت زمان این عملیات به حجم دیتای شما بستگی دارد. بسته به حجم بک‌آپ، ممکن است لازم باشد فضای اضافه روی iCloud خریداری کنید.

راهنمایی

اگر مراحل بالا را انجام ندهید، وقتی گوشی شما به شارژ و به اینترنت Wi-Fi متصل باشد، شروع به بک‌آپ گیری می‌کند.

۷. وقتی بک‌آپ گرفتن از گوشی تمام شد، تنظیمات گوشی جدید را فعال کنید. وقتی زمان راه‌اندازی گوشی جدیدتان رسید، گزینه Restore from Backup را انتخاب کنید. آخرین و جدیدترین بک‌آپ را انتخاب کنید و عملیات انتقال پیامک از آیفون به آیفون را با موفقیت پشت سر بگذارید.

انتقال پیامک از آیفون به آیفون با استفاده از مک یا کامپیوتر

نمی‌خواهید فضای iCloud را به بک‌آپ گرفتن از آیفون اختصاص دهید، اما می‌خواهید با خرید آیفون جدید بتوانید انتقال پیامک از آیفون به آیفون را انجام دهید؟ بهترین کار و در واقع قدیمی‌ترین و قابل اعتمادترین روش، بک‌آپ گرفتن از اطلاعات روی کامپیوتر یا لپ‌تاپتان است. مراحل زیر را دنبال کنید:

راهنمایی

دستورالعمل‌های Mac فقط برای دستگاه‌هایی با سیستم‌عامل Catalina 10.15 به بعد است. برای نسخه‌های قدیمی‌تر، دستورالعمل‌ها درست مثل همین مراحل است، اما به جای Finder باید از iTunes استفاده کنید.

۱. آیفون فعلی خود را به مک‌بوک یا کامپیوتر وصل کنید.

۲. پنجره جدید Finder (روی مک‌بوک) یا iTunes (در کامپیوتر) را باز کنید. اگر کامپیوتر دارید، مرحله ۵ را رد کنید.

نکته

اگر از کامپیوتر و iTunes استفاده می‌کنید، این نکته را بدانید که هر گاه گوشی را به کامپیوتر یا لپ‌تاپ وصل کنید، آیتونز به طور خودکار از گوشی شما بک‌آپ می‌گیرد.

۳. قسمت Locations را در سایدبار سمت چپ باز کنید، سپس روی آیفون کلیک کنید.

انتقال پیامک از آیفون به آیفون - ۴

۴. در صفحه مدیریت آیفون که بعدا ظاهر می‌شود، گزینه Back Up Now را بزنید.

انتقال پیامک از آیفون به آیفون - ۵

۵. وقتی بک‌آپ گرفتن تکمیل شد، راه‌اندازی آیفون جدید را شروع کنید. وقتی از شما پرسیده می‌شود چطور می‌خواهید این کار را انجام دهید، برای انتقال پیامک از آیفون به آیفون گزینه Restore from Backup را انتخاب کنید. آیفون خود را به کامپیوتری وصل کنید که نسخه بک‌آپ گوشی قدیمی روی آن قرار دارد و سپس بک‌آپ مورد نظر خود را انتخاب کنید. تمام دیتاهای شما، از جمله پیام‌ها، روی گوشی جدید ظاهر می‌شود.

امیدواریم آموزش انتقال پیامک از آیفون به آیفون برای شما مفید بوده باشد. اگر سوال یا مشکلی در انجام این مراحل داشتید، با گیکیطور مطرح کنید تا شما را راهنمایی کنیم.

فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید