یوتیوب ۱.۳ میلیارد کاربر دارد و هر روز ۵ میلیارد ویدیو توسط مخاطبین مشاهده می‌شود. تمام افراد می‌توانند با عضویت در یوتیوب، فایل‌های ویدیویی خود را آپلود کنند و محدودیت خاصی هم ندارند، چون ویدیوها می‌توانند درباره فیلم، بازی، مباحث آموزشی و موضوعات متنوع دیگر باشند. در گیکیطور با آموزش آپلود ویدیو در یوتیوب همراه ما باشید.

۳ روش برای آپلود: مرورگر، اپلیکیشن یا کنسول

در حال حاضر و پس از تهیه ویدیوی مورد نظرتان برای یوتیوب، می‌توانید از سه روش متفاوت آن را آپلود کنید:

  • روش سنتی آپلود از طریق مرورگر، که محبوبیت بسیار زیادی هم دارد.
  • شما می‌توانید فایل‌های ویدیویی خود را از طریق اپلیکیشن یوتیوب در گوشی هوشمند آپلود کنید.
  • شما می‌توانید از کنسول‌های پلی استیشن 4 (PS4) یا ایکس باکس وان (Xbox One) که به وای‌فای متصل می‌شوند، فایل‌های ویدیویی را در یوتیوب آپلود نمایید.

با سه روش موجود برای اشتراک‌گذاری فایل‌های ویدیویی در یوتیوب، جای تعجب نیست که اعلام کنیم در هر ثانیه چیزی در حدود ۳۰۰ ساعت فیلم در یوتیوب به اشتراک گذاشته می‌شود. با گذشت سال‌ها، شاهد توسعه یافتن روش‌های اشتراک‌گذاری فایل‌های ویدیویی هستیم که هر کدام از آن‌ها توانسته‌اند باعث سادگی کار آپلود ویدیوها شوند.

۱: آموزش آپلود ویدیو در یوتیوب از طریق کامپیوتر

جلوی کامپیوتر بنشینید و پس از باز کردن مرورگر، وارد وبسایت یوتیوب شوید و روی گزینه آپلود که در بالا و گوشه سمت راست قرار دارد، کلیک کنید. در ادامه، روی نماد پیکان برای آپلود فیلم کلیک کنید. همچنین می‌توانید فایل‌های ویدیویی را به پنجره مرورگر بکشید. توجه داشته باشید که در پنجره اولیه باید انتشار فیلم را به حالت عمومی، لیست نشده و خصوصی تغییر حالت دهید.

آپلود ویدیو در یوتیوب-1

در این صفحه گزینه‌ای را در بالای ستون سمت راست برای افزودن فایل‌های ویدیویی مشاهده خواهید کرد. در صورتی که از Google Photos استفاده می‌کنید، می‌توانید کلیه فایل‌های ویدیویی موجود در آن را برای آپلود در یوتیوب انتخاب کنید.

آپلود ویدیو در یوتیوب-2

پس از بارگذاری ویدیو به صفحه اطلاعات اصلی منتقل خواهید شد و باید یک عنوان، توضیحات و برچسب‌های مربوطه را اضافه کنید. برچسب‌ها می‌توانند تاثیر بسیار خوبی در پیدا کردن ویدیوها توسط کاربران داشته باشند. به عنوان مثال اطمینان حاصل کنید که عنوان شما شامل عباراتی شود که کاربران از آن‌ها برای جستجو استفاده می‌کنند (کلمه کلیدی).

تنظیمات پیشرفته را بررسی و منتشر کنید

قدم بعدی انتقال به صفحه ترجمه است. در این بخش باید زبان مناسب خود را انتخاب کنید و در صورت تمایل می‌توانید برخی زبان‌های دیگر را هم برای ترجمه انتخاب کنید. با این که نمی‌توان نتایج را خوب توصیف کرد، اما قطعا ناامیدکننده هم نیستند.

پس از این کار باید وارد تنظیمات پیشرفته شوید و هر کدام از آن‌ها را برای ویدیویی که قصد انتشار دارید، تنظیم کنید. این موارد شامل نظرات، دسته‌بندی ویدیو، محدودیت سن و سایر موارد است. هنگامی که کار شما تمام شد، روی انتشار کلیک کنید تا آپلود ویدیو در یوتیوب انجام شود.

آپلود ویدیو در یوتیوب-3

در ادامه، گزینه‌های اشتراک‌گذاری و ارسال ایمیل به ویدیو را مشاهده خواهید کرد. هم اکنون فایل ویدیویی شما بارگذاری شده و می‌توانید با خیال راحت آن را تماشا کنید.

در این مرحله می‌توانید ویدیو را تماشا کنید و از طریق انتخاب گزینه بازگشت به ویرایش (Return to Editing) تغییرات لازم را انجام دهید. در صورتی که قصد دارد عملیات آپلود ویدیو در یوتیوب را دوباره انجام دهید، کافی است روی +Add کلیک کنید.

۲: ساخت و آپلود ویدیو در یوتیوب از طریق گوشی هوشمند

شما به راحتی می‌توانید با استفاده از گوشی هوشمند اندروید یا آیفون، فایل‌های ویدیویی خود را به صورت مستقیم در یوتیوب به اشتراک بگذارید. تنها کاری که برای شروع باید انجام دهید، ضربه زدن روی نماد دوربین فیلمبرداری است. با این کار سریعا وارد صفحه‌ای خواهید شد تا بتوانید کلیه فایل‌های ویدیویی را مشاهده کنید و در نهایت هم روی گزینه موردنظرتان، ضربه بزنید. در ادامه دو ویژگی اصلی را مشاهده خواهید کرد.

عنوان‌ها و فیلدهای مربوط به توضیحات را با حرکت به سمت پایین، مشاهده خواهید کرد. همچنین امکان پیدا کردن تنظیمات حریم خصوصی هم وجود دارد. در ادامه می‌توانید از ابزارهای ویرایش فیلم هم استفاده کنید.

آپلود ویدیو در یوتیوب-4

در قسمت بالا سمت چپ، گزینه‌ای مبنی بر اضافه کردن موسیقی را خواهید دید. شما در میان صوت‌های ذخیره شده در گوشی هوشمند، یک انتخاب خواهید داشت. بد نیست بدانید امکان پخش فایل‌های موسیقی قبل از انتخاب و تایید نهایی آن‌ها برای اضافه کردن هم وجود دارد.

شما در قسمت بالا سمت راست هم دکمه فیلترها را پیدا خواهید کرد. چندین گزینه غیر معمول در دسترس شما قرار دارند. یک مورد را انتخاب و سپس دکمه پخش را بزنید تا بتوانید تغییرات و فیلترهای اعمال شده را مشاهده کنید.

آپلود ویدیو در یوتیوب-5

هنگامی که تمام تغییرات مدنظر شما انجام شدند، کافی است روی پیکان موجود در سمت راست قسمت بالای پنجره برنامه ضربه بزنید. شما موفق شدید و فایل ویدیویی به سادگی آپلود شد.

شما از تبلت هم می‌توانید استفاده کنید!

شایان ذکر است که می‌توانید از یک تبلت آیپد یا اندروید هم برای آپلود ویدیو در یوتیوب استفاده کنید. در صورتی که برای تولید فایل ویدیویی، ابزارهای ویرایش لازم را داشته باشید، می‌توانید از دوربین داخلی هم استفاده کنید. آپلود ویدیو در یوتیوب از طریق برنامه را می‌توان یک تجربه جالب دانست.

اعمال تغییرات با ویدیو منجر (Video Manager)

پس از آپلود ویدیو در یوتیوب، فیلم شما آماده تماشاست؛ ما توصیه می‌کنیم یک بار با دقت بالا به فایل ویدیویی خود نگاه کنید، زیرا گاهی وقت‌ها پس از آپلود ویدیو در یوتیوب شاهد مشکلاتی بوده‌ایم که به وجود آمده‌اند. آیا فایل‌های ویدیویی شما نیازمند تغییرات هستند؟ شما می‌توانید با استفاده از Video Manager که در مرورگر دسکتاپ قرار دارد، تغییرات موردنظرتان را ایجاد کنید. در حقیقت ۶ بخش در این قسمت وجود دارد.

اطلاعات و تنظیمات (Info & Settings)؛ این صفحه اصلی بوده که باید عنوان و تنظیمات را به آن اضافه کنید. در حقیقت کلیه تغییرات مربوط به جزئیات را باید در این قسمت انجام داد.

پیشرفت‌ها (Enhancements)؛ مشکلات بصری و برخی ویرایش‌ها را می‌توان در این قسمت انجام داد. بد نیست بدانید تغییرات این بخش می‌توانند در زمان حقیقی بررسی شوند و این اجازه را می‌دهد قبل از بروزرسانی ویدیو، تمام فیلترها و جلوه‌ها مورد ارزیابی قرار بگیرند.

صدا (Audio)؛ آیا تصمیم به افزودن فایل صوتی به ویدیو دارید؟ شما می‌توانید کلیه تغییرات مربوط به افزودن صدا به فایل‌های ویدیویی را از این بخش، انجام دهید.

آپلود ویدیو در یوتیوب-6

End Screen؛ با استفاده از این برگه می‌توانید پیام‌هایی را برای نمایش در صفحه ایجاد کنید، همچنین امکان افزودن یک ویدیوی جدید برای پیوندها در انتهای فایل ویدیویی هم وجود دارد.

کارت‌ها (Cards)؛ عملکرد آن مشابه End Screen است و شما می‌توانید از این ویژگی برای پیوند به فیلم‌های دیگر استفاده کنید. این کارت به عنوان یک پیوند در بالای نمایشگر قابل مشاهده بوده و می‌تواند در هر مکانی از فایل ویدیویی شما قرار گیرد.

این ابزار برای مدیریت فایل‌های ویدیویی شما بسیار مفید است. برای باز کردن ویدیو منجر باید روی تصویر پروفایل در گوشه سمت راست یوتیوب در مرورگر دسکتاپ کلیک کنید و در ادامه Creator Studio را هم انتخاب نمایید. ویدیو منجر را در سمت چپ مشاهده خواهید کرد.

۳: آپلود ویدیو در یوتیوب از طریق کنسول

آیا می‌خواهید پیشرفت در بازی‌های ویدیویی مورد علاقه خود را به رخ سایر کاربران بکشید؟ آپلود ویدیو در یوتیوب برای گیمرها و علاقه‌مندان به پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان امکان‌پذیر است. گیمرهای PC هم می‌توانند به صورت مستقیم فایل‌های ویدیویی بازی را در یوتیوب آپلود کنند، اما به بازی هم بستگی دارد، بنابراین باید ابتدا وضعیت پشتیبانی بازی از این قابلیت را بررسی کنید.

در صورتی که دارای پلی استیشن 4 هستید و می‌خواهید لحظه‌های برتر بازی را در یوتیوب آپلود کنید، این فایل ویدیویی می‌تواند برای شما موثر باشد:

مشاهده ویدیو

در صورتی که دارای ایکس باکس وان هستید و می‌خواهید کار اشتراک‌گذاری ویدیوی بازی را انجام دهید، این فایل ویدیویی مخصوص شما است:

مشاهده ویدیو

در حالت کلی باید بدانید این کنسول‌ها می‌توانند فیلم بازی را بدون استفاده از کارت‌های مخصوص، ضبط کنند. تا زمانی که ارتباط کنسول شما با اینترنت فراهم باشد، می‌توانید آن‌ها را در یوتیوب آپلود کنید.

آپلود اسلایدشو، موزیک یا حتی پادکست‌ها

یوتیوب فقط از فایل‌های ویدیویی پشتیبانی نمی‌کند و شما می‌توانید اسلایدها، موسیقی و پادکست‌های خود را هم بارگذاری کنید. ایجاد یک اسلایدشو در یوتیوب به شما ابزارهای مفید برای فراهم کردن یک فایل ایده‌آل را خواهد داد.

در صورتی که می‌خواهید اسلایدشو ایجاد کنید، هنگام ایجاد یک فایل ویدیویی روی همان دکمه آپلود، کلیک نمایید. در ادامه باید به ستون سمت راست برای جستجو توجه کنید. شما در این قسمت دو گزینه برای ایجاد فیلم پیدا خواهید کرد و برای شروع هم باید روی گزینه Create کلیک نمایید.

آپلود ویدیو در یوتیوب-7

شما می‌توانید تصاویر آپلود شده در گذشته را مرور کرده یا آلبوم‌های تصاویر را بررسی کنید، همچنین می‌توانید تصاویر جدیدی از رایانه خود آپلود کنید. بد نیست بدانید که به راحتی می‌توانید تصاویر را در پنجره مرورگر بکشید تا بارگذاری انجام شود.

برای ادامه روی گزینه Select کلیک کنید تا بتوانید موارد مورد نظرتان را مورد بررسی قرار دهید. در این قسمت می‌توانید تصاویر را حذف کنید. همچنین می‌توانید روی گزینه Add More Photos کلیک کنید تا تصاویر بیشتری انتخاب شود. توجه داشته باشید که امکان مشاهده پیش نمایش با کلیک روی گزینه Next وجود دارد. در پایین پنجره شاهد گزینه‌هایی خواهید بود که می‌توان از طریق آن‌ها، مدت زمان اسلایدها را تغییر داد.

آپلود ویدیو در یوتیوب-8

در سمت راست می‌توانید صدای دلخواه خود را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید No Audio را هم انتخاب نمایید و در صورتی که تمایل دارید به تنظیمات بیشتری دسترسی پیدا کنید، تنها باید روی دکمه Advanced کلیک کنید. این ویرایشگر به صورت کامل نمایش داده می‌شود. توجه داشته باشید که به راحتی می‌توانید صوت را با کشیدن آن به تایم لاین، آپلود کنید.

سایر تنظیمات آپلود اسلایدشو

در صورتی که می‌خواهید فایل صوتی را بدون بروز مشکل در ایجاد ویدیو آپلود کنید، سه گزینه در اختیار دارید. یکی از گزینه‌ها را می‌توان ابزار اسلایدشو دانست. همچنین یکی دیگر از گزینه‌ها را می‌توان سرویس آنلاین همانند Clipconverter.cc معرفی کرد و گزینه سوم هم استفاده از ویرایشگر ویدیویی شخص ثالث است. شما در ادامه می‌توانید فایل را در یوتیوب بارگذاری کنید.

ویدیو را به صورت آنلاین در یوتیوب ویرایش کنید

در حالی که ممکن است ترجیح دهید از نرم‌افزار ویرایش استفاده کنید، اما یوتیوب هم دارای یک ویرایشگر آنلاین با قابلیت‌های بسیار زیاد است.

آپلود ویدیو در یوتیوب-9

شما می‌توانید گزینه آپلود را در پنجره اصلی یوتیوب انتخاب کنید و سپس دکمه ویرایش را در ستون سمت راست قسمت پایین یا در زیر Video Editor انتخاب نمایید. کلیه کلیپ‌های ویدیویی که قبلا بارگذاری شده‌اند را در صورت لزوم، انتخاب کنید تا بتوانید ویرایش‌ها را انجام دهید.

شما می‌توانید انواع فیلترها و زیرنویس‌ها را در این قسمت و از طریق ویرایشگر آنلاین یوتیوب به فایل‌های ویدیویی خود اضافه کنید. هنگامی که کار ویرایش را انجام دادید، می‌توانید برای شروع روند اضافه کردن عنوان و توضیحات معمول، روی گزینه Create Video کلیک کنید.

در مجموع می‌توان یوتیوب را به عنوان یکی از بهترین پلتفرم‌هایی دانست که می‌توانید فایل‌های ویدیویی خود را با روش‌های مختلف، اشتراک‌گذاری کنید.

امیدواریم آموزش آپلود ویدیو در یوتیوب برای شما مفید بوده باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید