با گیکیطور همراه باشید تا یاد بگیرید چطور با چند روش ساده استفاده از گوشی به عنوان وبکم را یاد بگیرید تا در کنفرانس‌های ویدیویی شرکت کنید یا به خانه و سگ و گربه‌تان نظارت داشته باشید.

آیا وبکم ندارید و به خاطر روزهای قرنطینه یا هر دلیل دیگری به وبکم نیاز دارید؟ اگر آیفون دارید جای نگرانی نیست و می‌توانید خیلی راحت استفاده از گوشی به عنوان وبکم را یاد بگیرید. با گوشی فعلی یا حتی گوشی قدیمی خود می‌توانید این کار را انجام دهید و باید بگوییم این وبکم خیلی هم خوب عمل می‌کند. تنها چیزی که لازم دارید یک یا دو اپلیکیشن است، ولی نگران نباشید، راه‌اندازی خیلی راحت است.

چرا استفاده از گوشی به عنوان وبکم خوب است؟

وبکم‌ها ابزاری عالی برای اهداف مختلف هستند. از جمله کاربردهای استفاده از گوشی به عنوان وبکم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تماس‌های صوتی
  • مراقبت و نظارت بر حیوانات خانگی
  • نظرات بر کودکان
  • امنیت خانه

آموزش استفاده از آیفون یا آیپد به عنوان وبکم

اگر لازم است از آیفون یا آیپد به عنوان وبکم و برای یک تماس کاری عادی استفاده کنید، باید از نرم‌افزاری استفاده کنید که شرکت برای میزبانی تماس‌ها از آن استفاده می‌کند. یکی از مشهورترین اپلیکیشن‌ها، Zoom است (Zoom نام شرکت است و نام برنامه در اصل Zoom Cloud Meetings است). یکی دیگر از اپلیکیشن‌های محبوب و پرطرفدار Microsoft Teams است.

نکته مهم

برنامه FaceTime یک برنامه عالی برای تماس‌های صوتی یا تصویری است، اما اگر مخاطب شما گوشی با سیستم‌عامل دیگری داشته باشد، نمی‌توانید از FaceTime استفاده کنید. اگر با کسانی در ارتباط هستید که سیستم‌عامل Mac یا iOS دارند، می‌توانید به راحتی از FaceTime استفاده کنید.

بررسی و مشاهده وبکم‌های موجود روی یک آیفون

اگر قبلا وبکم‌هایی را در جایی نصب کردید و می‌خواهید ببینید آن‌ها چطور عمل می‌کنند، لازم است نرم‌افزاری که با این وبکم‌ها کار می‌کند روی آیفون یا آیپد خود نصب کنید. اپلیکیشن‌های متنوعی هستند که برای این کار مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله این برنامه‌ها می‌توان به EpocCam، AtHomeCamera و موارد دیگر اشاره کرد.

پیش از استفاده از گوشی به عنوان وبکم لازم است تمام موارد را بررسی و درباره آن‌ها تحقیق کنید. در قسمت قبل گفتیم اگر در خانه، مغازه یا هر جای دیگری وبکم نصب کردید و می‌خواهید آن‌ها را روی آیفون مدیریت کنید، باید تحقیق کنید و بدانید کدام اپلیکیشن مناسب نیازهای شماست. برای مثال، بین آیفون یا آیپد و دستگاهی که از آن برای استریم زنده استفاده می‌کنید، چقدر فاصله لازم است. اپلیکیشن‌های مختلف طیف‌های مختلفی را پوشش می‌دهند و ویژگی‌های مختلفی از جمله ضبط تصویر و کدگذاری دارند. برای مثال، اپلیکیشنی که در مقاله استفاده از گوشی به عنوان وبکم با آن کار می‌کنیم، شرایط خاصی دارد و آن هم این است که هر دو باید از شبکه یکسان استفاده کنند. اگر به اتصالی نیاز دارید که به شما اجازه بدهد از دو شبکه مختلف استفاده کنید، باید اپلیکیشن‌های دیگر را امتحان کنید.

علاوه بر این، اگر به دنبال این هستید که از دیوایس iOS قدیمی خود استفاده کنید، ادامه مطلب را بخوانید. در ادامه، استفاده از گوشی به عنوان وبکم را به شما یاد می‌دهیم تا بتوانید امنیت خانه، کودکان، حیوانات خانگی و افراد سالمند را تأمین کنید و با دیگران به گفتگوی تصویری بپردازید.

برای آموزش نحوه استفاده از گوشی به عنوان وبکم به صورت گام به گام، از اپلیکیشن EpocCam استفاده کردیم تا آیفون را به وبکمی تبدیل کنیم که به مک متصل است. با این حال، می‌توانید از کامپیوتر هم استفاده کنید؛ البته تا زمانی که اپلیکیشن مورد نظر شما با کامپیوتر کار کند.

راهنمای قدم به قدم استفاده از گوشی به عنوان وبکم

در اولین قدم، اپلیکیشن EpocCam را برای آیفون یا آیپد دانلود کنید.

بعد از اینکه اپلیکیشن نصب شد، آن را باز کنید و برای اجازه دسترسی به میکروفون و دوربین، گزینه OK را انتخاب کنید.

بعد از آن، روی مک بوک یا کامپیوتر خود برنامه EpocCam Viewer را دانلود، نصب و آن را باز کنید. ممکن است لازم باشد اینجا هم به میکروفون و دوربین دسترسی بدهید.

استفاده از گوشی به عنوان وبکم- 1

وقتی تمام مراحل انجام شد و برای استفاده از گوشی به عنوان وبکم آماده بودید، برنامه EpocCam را روی آیفون یا آیپد و برنامه Viewer را هم روی مک‌بوک یا لپ‌تاپ باز کنید. تا زمانی که هر دو دیوایس به یک Wi-Fi متصل باشند، در عرض چند ثانیه همه‌چیز آماده خواهد بود و باید بتوانید هر آنچه که روی مک‌بوک نشان داده می‌شود، روی آیفون یا آیپد ببینید.

استفاده از گوشی به عنوان وبکم- 2

همچنین می‌توانید این اپلیکیشن را به دیوایس‌های دیگر مثل یک آیفون یا آیپد دیگر وصل کنید و برای استفاده از گوشی به عنوان وبکم ، خود را درگیر لپ‌تاپ یا کامپیوتر نکنید.

همچنین برای استفاده از این اپلیکیشن روی سیستم‌عامل ویندوز، باید درایورهای لازم را نصب کنید. وقتی درایورها را به درستی نصب کردید و اپلیکیشن موبایل را هم دانلود کردید، دیوایس‌ها باید به صورت خودکار متصل شوند و استریمینگ آغاز شود.

برای بهترین تجربه استفاده از گوشی به عنوان وبکم، ما توصیه می‌کنیم برای آیفون یا آیپد خود استند یا پایه نگه‌دارنده تهیه کنید تا در بهترین حالت از آن استفاده کنید.

منبعLife Wire
فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید