با خواندن این مقاله، استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم را یاد بگیرید.

آنچه که باید بدانید:

  • باید گوشی اندروید خود را به یک IP Camera روی شبکه اینترنت تبدیل کنید، سپس آن را به عنوان یک وبکم روی کامپیوتر تنظیم کنید.
  • برای استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم باید نرم‌افزار مخصوصی را، هم روی گوشی و هم کامپیوتر خود نصب کنید.
  • کل فرآیند، ۱۵ دقیقه یا کمتر طول می‌کشد.

این مقاله استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم را به شما آموزش می‌دهد.

آموزش نحوه استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم

مراحل زیر را دنبال کنید تا نرم‌افزار صحیح را انتخاب و نصب کنید و سپس گوشی خود را به عنوان یک وبکم تنظیم کنید و در برنامه‌هایی مثل زوم یا اسکایپ استفاده کنید.

۱. برنامه وبکم IP مورد نظرتان را از گوگل‌پلی روی گوشی اندرویدی خود دانلود و نصب کنید. در این مثال، ما از برنامه DroidCam استفاده می‌کنیم.

استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم - ۱

نکته

آخرین نسخه DroidCam برای آموزش استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم ، نرم‌افزاری است که در گیکیطور از آن استفاده کردیم و برای اندروید ۵ به بالا مناسب است. با این حال، می‌توانید APK نسخه‌های قدیمی‌تر را هم دانلود کنید. همچنین می‌توانید یکی از برنامه‌های جایگزین را انتخاب کنید که با نسخه اندروید گوشی شما سازگار است.

بیشتر بخوانید: استفاده از گوشی به عنوان وبکم ؛ آیفون را به وبکم تبدیل کنید

۲. همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، برای استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم ، باید نرم‌افزار مناسب را روی گوشی و کامپیوتر نصب کنید. در این مرحله، برنامه DroidCam را روی ویندوز ۱۰ نصب کنید. نسخه لینوکس این برنامه هم موجود است که در صورت کار کردن با سیستم‌عامل لینوکس یا ماشین مجازی، از آن استفاده کنید. فایل برنامه را اجرا کنید و با قوانین و شرایط موافقت کنید (I Agree)، سپس گزینه Next را انتخاب کنید تا فولدر مقصد تأیید شود. می‌توانید تمام گزینه‌ها را فعال نگه دارید و یا اگر هیچ‌وقت قرار نیست با دستگاه‌های اپل کار کنید، گزینه Apple USB را غیرفعال کنید. سپس گزینه Install را بزنید و فرآیند نصب را کامل کنید تا یک قدم به استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم نزدیک شوید.

استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم - ۲

نکته

اگر برنامه‌ای که برای IP Camera انتخاب کردید، نسخه مخصوص ویندوز نداشت، می‌توانید برای استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم، برنامه IP Camera Adapter را نصب کنید. این برنامه یک درایور جهانی برای IP Camera است که به برنامه مورد نظر شما روی گوشی اندروید وصل می‌شود و آن را به وبکمی برای اسکایپ یا زوم تبدیل می‌کند.

۳. وقتی نصب برنامه به پایان رسید، منوی استارت (Start Menu) را باز کنید، کلمه DroidCam را تایپ کنید و برنامه را باز کنید. باید صفحه زیر را ببینید.

استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم - ۳

۴. حالا به گوشی اندروید خود بازگردید، برنامه DroidCam را باز کنید. در صفحه اول، روی گزینه Next و سپس Got it ضربه بزنید. گزینه Allow را بزنید تا دسترسی‌های لازم به دوربین گوشی را بدهید. همچنین برای استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم باید به میکروفون گوشی هم دسترسی بدهید.

۵. در نهایت، صفحه اصلی برنامه را می‌بینید که IP Address یا آدرس IP گوشی و شماره‌ای را که برنامه DroidCam از آن استفاده می‌کند نشان می‌دهد. این مقادیر را جایی کپی کنید یا یادداشت بردارید.

استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم - ۴

۶. به برنامه نصب شده روی کامپیوتر بازگردید، آدرس IP خود را در قسمت Device IP تایپ کنید و پورت نامبر گوشی را در قسمت DroidCam Port بنویسید. اگر می‌خواهید از میکروفون گوشی برای ویدیو کنفرانس استفاده کنید، باید گزینه Audio را انتخاب کنید. سپس گزینه Start را انتخاب کنید تا اتصال برقرار شود.

استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم - ۵

۷. وقتی اتصال با موفقیت برقرار شد، ویدیویی از دوربین گوشی خود را داخل نرم‌افزار DroidCam در کامپیوتر می‌بینید.

استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم - ۶

۸. برای استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم در برنامه‌های ویدیو کنفرانس مثل اسکایپ، برنامه مورد نظرتان را باز کنید. به قسمت تنظیمات ویدیو بروید و منبع دوربین را به یکی از گزینه‌هایی که از DroidCam به شما نشان داده می‌شود، انتخاب کنید.

استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم - ۷

۹. اگر می‌خواهید در کنار استفاده از گوشی اندرویدی به عنوان وبکم ، از میکروفون گوشی هم به عنوان میکروفون استفاده کنید، صفحه را اسکرول کنید تا به تنظیمات صدا برسید و گزینه DroidCam Virtual Audio را از فهرست دستگاه‌های ارتباطی قابل استفاده انتخاب کنید.

استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم - ۸

۱۰. بعد از انجام تمام مراحل بالا می‌توانید پروسه استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم را با موفقیت پشت سر بگذارید و در ویدیوکنفرانس‌ها شرکت کنید و از گوشی اندروید هم به عنوان منبع صدا و هم منبع تصویر استفاده کنید.

سخن آخر ؛ چرا از گوشی اندروید به جای وبکم استفاده کنیم؟

استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم برای ویدیوکنفرانس خیلی متداول و راحت است. این کار به شما اجازه می‌دهد وقتی در حال ویدیو کنفرانس هستید، حتما پشت کامپیوتر یا لپ‌تاپ ننشینید و هر جا که هستید به کارتان ادامه دهید. اگر میکروفون گوشی اندرویدی را هم فعال کرده باشید، هر جا که هستید می‌توانید به طور کامل از موبایلتان برای برگزاری کنفرانس استفاده کنید.

انتخاب برنامه وبکم برای اندروید

اولین قدم برای استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم ، نصب یک برنامه مناسب است که گوشی شما را به یک IP Camera تبدیل کند. برنامه‌ای که انتخاب می‌کنید باید نسخه کامپیوتر هم داشته باشد. در غیر اینصورت مجبور می‌شوید از یک درایور جداگانه استفاده کنید تا با دوربین گوشی شما سازگار باشد.

از آنجایی که به طور مستقیم به کامپیوتر متصل نیستید، به یک برنامه نیاز دارید.

در ادامه بهترین برنامه‌هایی که در گوگل پلی وجود دارند به شما معرفی می‌کنیم تا استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم راحت‌تر صورت بگیرد.

  • IP Webcam
  • DroidCam
  • Iriun 4K
  • EpocCam

در این مقاله، مراحل مختلف استفاده از گوشی اندروید به عنوان وبکم را یاد گرفتید و حالا می‌توانید گوشی خود را به یک وبکم تبدیل کنید. مراحل، صرف نظر از اینکه چه برنامه‌ای دانلود می‌کنید، تقریبا یکسان هستند و اگر ای مقاله را به طور کامل متوجه شدید، کار کردن با بقیه برنامه‌ها خیلی سخت نیست، مگر اینکه منوها یا اصطلاحات استفاده شده متفاوت باشد.

فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید