اگر آیفون شما گم یا دزدیده شده، اپل ابزار رایگانی دارد که به راحتی می‌توانید گوشی خود را پیدا کنید. حتی اگر نتوانید گوشی خود را پس بگیرید، می‌توانید با استفاده از این ابزار از دسترسی دزد به اطلاعات شخصی خود جلوگیری کنید. این ابزار رایگان برای ردیابی گوشی آیفون ، «Find My iPhone» نام دارد. این ابزار بخشی از iCloud است و از GPS گوشی و اتصال اینترنت استفاده می‌کند تا موقعیت گوشی را روی نقشه نشان دهد و بعضی اعمال از راه دور را انجام دهد.

نکته

ابزار Find My iPhone با iOS 5 و بالاتر سازگار است و گوشی‌های آیفون 3GS و جدیدتر را پشتیبانی می‌کند. همچنین برای آیپدها، آیپاد تاچ (نسل سه و جدیدتر) و مک‌بوک هم قابل استفاده است.

ردیابی گوشی آیفون یا پاک کردن اطلاعات با استفاده از Find My iPhone

برای اینکه از قابلیت ابزار Find My iPhone استفاده کنید، باید پیش از گم یا دزدیده شدن گوشی آن را فعال کنید. بعد از اینکه این سرویس راه‌اندازی شد، دو روش برای ردیابی گوشی آیفون و پیدا کردن موقعیت مکانی آن وجود دارد: استفاده از وبسایت iCloud و یا اپلیکیشن Find My iPhone روی یکی از دستگاه‌ها با برند اپل و سیستم‌عامل iOS.

در ادامه به شما می‌گوییم چطور از این ابزار قدرتمند برای ردیابی گوشی آیفون خود استفاده کنید.

۱. وبسایت iCloud را باز کنید و با همان اپل آیدی که با گوشی کار می‌کردید، وارد شوید.

ردیابی گوشی آیفون - ۱

۲. گزینه Find iPhone را انتخاب کنید تا تمام دستگاه‌هایی که با اپل آیدی شما کار می‌کنند نشان داده شوند.

ردیابی گوشی آیفون - ۲

۳. بعد از انتخاب گزینه Find iPhone برای ردیابی گوشی آیفون ، ابزار Find My iPhone روی نقشه بزرگنمایی می‌کند و موقعیت دستگاه شما را با یک نقطه سبزرنگ نشان می‌دهد. روی نقشه بزرگنمایی یا دورنمایی کنید و نقشه را در موقعیت استاندارد، ماهواره‌ای و ترکیبی (مثل گوگل مپ) ببینید.

۴. برای نشان دادن یک دستگاه خاص به جای همه دستگاه‌ها، گزینه All Devices را انتخاب کنید و دستگاهی را که می‌خواهید، مشخص کنید.

ردیابی گوشی آیفون - ۳

۵. روی گزینه All Devices در بالای صفحه کلیک و آیفون را انتخاب کنید. پنجره‌ای گوشه سمت راست صفحه باز می‌شود که می‌توانید گزینه‌های موجود را ببینید.

۶. برای ردیابی گوشی آیفون ، کاری کنید گوشی‌تان صدایی پخش کند. برای این کار گزینه Play Sound را بزنید. زمانی از این گزینه استفاده کنید که مطمئن هستید نزدیک گوشی‌تان هستید یا کسی که گوشی شما را برداشته دیده‌اید.

ردیابی گوشی آیفون - ۴

۷. بعد از اینکه گوشی شما دزدیده یا گم شد، می‌توانید از راه دور آن را قفل کنید یا برای آن پسورد تعریف کنید (حتی اگر قبل از آن گوشی‌تان پسورد نداشت). برای این کار گزینه Lost Mode را انتخاب کنید. این گزینه باعث می‌شود کسی نتواند از دستگاه شما استفاده کند و اطلاعات شخصی‌تان محفوظ بماند.

ردیابی گوشی آیفون - ۵

راهنمایی

از Lost Mode برای نوشتن پیام استفاده کنید تا روی صفحه‌نمایش گوشی ظاهر شود. اگر گوشی را گم کردید و مطمئن هستید دزدیده نشده، شماره تلفنی وارد کنید تا کسی که گوشی شما را پیدا کرد، بتواند با آن تماس بگیرد.

۸. اگر فکر می‌کنید ردیابی گوشی آیفون شما غیر ممکن است و دیگر نمی‌توانید گوشی‌تان را پس بگیرید، کاری کنید تمام اطلاعاتتان از روی گوشی پاک شود. فقط زمانی اقدام به پاک کردن اطلاعاتتان کنید که می‌دانید پیدا کردن گوشی کاملا غیرممکن است. چون اگر اطلاعات گوشی را پاک کنید، دیگر نمی‌توانید از Find My iPhone استفاده کنید.

نکته

اگر بعد از پاک کردن اطلاعات، گوشی‌تان پیدا شد، اطلاعاتتان را از iCloud بازیابی کنید.

۹. اگر فکر می‌کنید دستگاهتان دست کسی است که در حال حرکت است، دایره سبزی را که نشان‌گر گوشی است انتخاب کنید و در پنجره‌ای که ظاهر می‌شود، فلش گرد را انتخاب کنید تا موقعیت گوشی مرتب به‌روزرسانی شود و ردیابی گوشی آیفون راحت باشد. موقعیت گوشی با استفاده از آخرین وضعیت GPS شناسایی می‌شود.

ردیابی گوشی آیفون در صورت آفلاین بودن گوشی

گاهی ممکن است با وجود راه‌اندازی و ست کردن Find My iPhone، ردیابی گوشی آیفون ممکن نباشد و دستگاه روی نقشه نشان داده نشود. این مشکل دلایل مختلفی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • گوشی خاموش است یا باتری آن تمام شده است.
 • به اینترنت متصل نیست.
 • دسترسی به Location Services از کار افتاده است.

اگر موقعیت به‌روزرسانی شده گوشی آیفون روی نقشه مشخص نبود، ردیابی گوشی آیفون غیرممکن است. اما سه گزینه Play Sound، Lost Mode و Erase iPhone همیشه در دسترس است. از هر کدام که می‌خواهید استفاده کنید و بعد از اینکه گوشی به اینترنت متصل شود یا روشن شود، می‌توانید وضعیت گوشی را روی نقشه ببینید.

امیدواریم این مقاله جنبه آموزشی داشته باشید و هیچ‌وقت مجبور نشوید از این دستورالعمل‌ها استفاده کنید.

3 دیدگاه‌ها

  • سلام
   خواهش می‌کنم
   خوشحالیم که مطلب براتون مفید بوده.
   حتما راه ساخت اپل آیدی رو هم تو برنامه مقالاتمون قرار می‌دیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید