این روزها به دلیل شیوع ویروس کرونا، به تعداد کسانی که کار کردن در خانه را ترجیح می‌دهند اضافه می‌شود. اگر شما هم بخشی از نیروهای کار سیار و دورکار هستید، دسترسی داشتن به فایل‌هایتان از هر نقطه از کره زمین به این معنی است که هیچ‌وقت نیازی نیست نگران فراموش کردن چیز مهمی باشید. اگر روش های ذخیره و بازیابی اطلاعات را یاد بگیرید، می‌توانید سبک و با خیال راحت سفر کنید و تنها چیزی که لازم داشته باشید، اتصال اینترنت باشد!

روش های ذخیره و بازیابی اطلاعات متفاوت است و با استفاده از کنترل و مدیریت کامپیوتر شخصی یا کامپیوتر اداری‌تان از هر جای جهان می‌توانید به فایل هایی که ذخیره کردید دسترسی داشته باشید. روشی که برای ذخیره و بازیابی اطلاعات استفاده می‌کنید به نحوه دسترسی شما به فایل‌ها و نیازتان بستگی دارد.

روش های ذخیره و بازیابی اطلاعات - ۱

روش های ذخیره و بازیابی اطلاعات

رایانش ابری – سرورهای از راه دور

برای دسترسی از راه دور به فایل‌ها در هر نقطه از کره زمین و بدون نیاز به راه‌اندازی سخت‌افزار، از خدمات رایانش ابری استفاده کنید، به خصوص سرویس‌هایی که امکان بک‌آپ گرفتن آنلاین و وب اپلیکیشن‌هایی برای همگان‌سازی فایل‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهند. سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های اختصاصی همگام‌سازی فایل‌ها، برای نگه‌داری مهم‌ترین فایل‌ها و اسناد شما طراحی شده‌اند.

سرویس‌هایی مثل iCloud اپل، OneDrive مایکروسافت و گوگل درایو از جمله بهترین روش های ذخیره و بازیابی اطلاعات هستند. این سرویس‌ها دسترسی، ویرایش و قابلیت‌های به اشتراک‌گذاری فایل‌ها را با وجود اتصال اینترنت امکان‌پذیر می‌کنند. پلن‌های ساده و مقدماتی استفاده از این سرویس‌ها رایگان هستند و برای دسترسی به فضای ذخیره‌سازی بیشتر، می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای معقول، از این خدمات استفاده کنید.

روش های ذخیره و بازیابی اطلاعات - ۲

سرویس‌های بک‌آپ‌گیری آنلاین امکان ذخیره فایل‌ها و اطلاعات را در خارج از فضای سازمان و شرکت و به صورت خودکار برای شما فراهم می‌کنند و عموما به شما این اجازه را می‌دهند تا هر فایل را به صورت جداگانه از اپلیکیشن موبایل یا مرورگر وب دانلود کنید.

سرویس‌هایی مثل Carbonite،CrashPlan و BackBlaze چند نمونه هستند که می‌توان به آن ها اشاره کرد.

گزینه‌های دیگری هم برای بک‌آپ گرفتن رایگان یا با هزینه پایین وجود دارند که یکی از آن‌ها استفاده از وب‌میل یا سرویس میزبانی وب یا همان هاستینگ است تا فایل‌های خود را به صورت آنلاین ذخیره کنید. برای مثال، اگر یک وبسایت دارید و می‌خواهید به تعداد زیادی از فایل‌هایتان از راه دور دسترسی داشته باشید، یک فولدر مخصوص در هاست وبسایت خود ایجاد کنید که فقط خودتان بتوانید به آن دسترسی داشته باشید. اگر از ایمیل استفاده می‌کنید، یکی از روش های ذخیره و بازیابی اطلاعات به سادگی فرستادن یک ایمیل است، به این صورت که فایل‌های مورد نظرتان را به صورت یک پیام یا ایمیل ارسال کنید.

سرویس‌هایی مثل Dropbox، Box و SugarSync به طور خودکار یک یا چند فولدر را از کامپیوتر شما روی سرورهای خودشان کپی می‌کنند و به این ترتیب هر جا که باشید می‌توانید از سرورهای آن‌ها به عنوان یکی از روش های ذخیره و بازیابی اطلاعات خودتان استفاده کنید. این روش درست مثل داشتن یک فایل سرور در ابر است؛ می‌توانید فایل‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید و در بعضی موارد، فایل‌ها را در مرورگر ویرایش کنید و آن‌ها را با دیوایس‌های خود (موبایل، تبلت، لپ‌تاپ) همگام‌سازی کنید.

ابزار ریموت دسکتاپ یا مدیریت دسکتاپ از راه دور

یکی دیگر از روش های ذخیره و بازیابی اطلاعات از هر نقطه کره زمین از طریق Wi-Fi یا اشکال دیگر اینترنت برای دسترسی از راه دور به منبع اطلاعات (کامپیوتر شرکت) است. وقتی این کار را می‌کنید، در واقع سرویس را طوری راه‌اندازی و ثبت می‌کنید که انگار خودتان پشت کامپیوتر نشسته‌اید. هر کاری که وقتی واقعا پشت میز کارتان نشسته‌اید را می‌توانید در خانه انجام دهید و هر فایلی که از طریق کامپیوتر اصلی به آن‌ها دسترسی داشتید، با یک ابزار ریموت دسکتاپ قابل بازیابی خواهند بود.

چندین ابزار پولی وجود دارند که برای استفاده از آن‌ها باید هزینه اشتراک ماهانه یا سالانه پرداخت کنید، اما گزینه‌های رایگانی هم هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و برای بیشتر مردم و مصارف ساده کاملا عالی هستند. با استفاده از این ابزار که از روش های ذخیره و بازیابی اطلاعات هستند، می‌توانید در خانه باشید و به فایل‌های مهم و محرمانه خود در محل کار دسترسی داشته باشید، آن‌ها را پرینت بگیرید و یا از آن‌ها کپی بگیرید و روی کامپیوتر خانه یا لپ‌تاپ خود یک نسخه پشتیبانی تهیه کنید.

روش های ذخیره و بازیابی اطلاعات - ۳

بسیاری از برنامه‌های نرم‌افزاری ریموت دسکتاپ برای اتصال کامپیوتر خانه به یک کامپیوتر دیگر شما را محدود نمی‌کنند. حتی می‌توانید از اپ موبایل استفاده کنید که دسترسی به فایل‌ها از راه دور را از همیشه راحت‌تر کرده و می‌توانید با باز کردن یک برنامه روی موبایل یا تبلت خود، به تمام فایل‌ها و اسناد دسترسی داشته باشید.

ذخیره‌ساز متصل به شبکه (NAS)

اگر نمی‌خواهید از راه دور کامپیوتر خانه یا شرکت را کنترل و مدیریت کنید و فقط می‌خواهید به فایل‌های اشتراک‌گذاشته شده در اینترنت دسترسی داشته باشید، از «ذخیره‌ساز متصل به شبکه» (NAS) استفاده کنید.

روش های ذخیره و بازیابی اطلاعات - ۴

یک NAS، فایل سرور از راه دور کوچکی است که به شبکه اینترنت خانگی متصل می‌شود. این ابزار یکی از بهترین روش های ذخیره و بازیابی اطلاعات هستند که می‌توانند برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها و تهیه نسخه پشتیبان برای چندین کامپیوتر مورد استفاده قرار بگیرند و اساسا دسترسی فایل از راه دور با استفاده از پروتکل انتقال فایل (FTP) یا یک مرورگر وب انجام می‌شود (این مسئله به دیوایس شما بستگی دارد). یکی از باکس‌های مشهور NAS که دسترسی از راه دور را به فایل‌ها فراهم می‌کند، Buffalo Linkstation و Apple Time Capsule است.

هارد درایو اکسترنال

اضافه کردن یک هارد درایو اکسترنال به یک روتر، یکی دیگر از روش های ذخیره و بازیابی اطلاعات است. البته اگر روتری که از آن برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنید، قابلیت اشتراک‌گذاری فایل را داشته باشد. از آنجایی که هارد درایوهای اکسترنال می‌توانند فضاهای ذخیره‌سازی زیادی داشته باشند، ذخیره و بازیابی حجم زیادی از اطلاعات به صورت ریموت کار راحتی خواهد بود.

استفاده از هارد درایو اکسترنال که به یک روتر متصل است، از NAS اختصاصی کندتر عمل می‌کند، اما این گزینه می‌تواند یکی از روش های ذخیره و بازیابی اطلاعات باشد که هزینه بسیار کمی دارد. البته اگر هارد درایو اکسترنال نداشته باشید، با توجه به قیمت دلار و قیمت محصولات الکترونیکی، احتمالا هزینه بسیار بیشتری نسبت به NAS متحمل خواهید شد، چرا که خرید هارد درایو با ظرفیت بالا در حال حاضر بسیاااااار گران‌قیمت است.

روش های ذخیره و بازیابی اطلاعات - ۵

سرور خانگی (هوم سرور)

اگر نمی‌خواهید از روش های ذخیره و بازیابی اطلاعات شخص ثالث استفاده کنید، یک شبکه خصوصی مجازی یا همان VPN و سرور راه‌اندازی کنید. این گزینه را به عنوان آخرین مورد بیان کردیم، چون گران‌ترین و زمان‌برترین راه حل است. خود سرور (سخت‌افزار)، نرم‌افزار متناسب با آن و فوروارد کردن پورت‌های روتر هزینه و زمان زیادی نیاز دارد، اما در این روش کنترل و مدیریت فایل‌ها با خودتان است و بدون واسطه می‌توانید به تمام اسناد و فایل‌های خود با هر حجمی و از هر جای کره زمین دسترسی داشته باشید.

برای مک‌ها، macOS Server یکی از گزینه‌ها و روش های ذخیره و بازیابی اطلاعات است که خانه یا شبکه‌های کسب و کار کوچک و دسترسی از راه دور را ساده می‌کند. سرورهای لینوکس از جمله Ubuntu Server، openSUSE و Oracle Linux هم در دسترس هستند.

سرورهای HTTP هم هستند که راه‌اندازی و آماده کردن آن‌ها وقت و انرژی زیادی نمی‌خواهد. یکی از گزینه‌ها HFS است که برنامه فایل سرور از راه دور رایگان را در اختیار کاربران ویندوز و لینوکس قرار می‌دهد. اگر انتقال داده‌ها از طریق FTP را ترجیح می‌دهید، برنامه‌های سرور FTP رایگان زیادی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

منبعLife Wire
فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید