بعد از رونمایی از آیفون‌های امسال، اخبار جدید از شرکت اپل مربوط به اپل ارکید است. اپل به تازگی از سرویس بازی اشتراکی خود، یعنی اپل ارکید رونمایی کرده است. در این سرویس، کاربران اپ استور می‌توانند با پرداخت حق عضویت ماهانه به انبوهی از بازی‌هایی که هیچ پرداخت درون‌برنامه‌ای یا هزینه‌ اضافی ندارند، دسترسی داشته باشند. اپل ارکید از چند روز پیش رسما شروع به کار کرد، اما کاربران نسخه بتای iOS 13.1  و iOS 13 این امتیاز را داشتند که سه روز زودتر، یعنی حدودا از یک هفته پیش کاربر این سرویس باشند.

در این مطلب همه آنچه را که باید درباره اپل آرکید بدانید، گرد آورده‌ایم تا این سرویس جدید را بهتر بشناسید.

اپل ارکید چیست ؟

اپل آرکید سرویس اشتراکی بازی اپل است که با پرداخت ماهانه می توانید از بازی‌های این سرویس بدون هیچ هزینه‌ اضافی لذت ببرید.

هزینه‌ اپل ارکید چقدر است؟

در رویداد اختصاصی اپل در ماه سپتامبر عنوان شد که هزینه ماهانه اپل ارکید ۴٫۹۹ دلار است. البته به کسانی که مشترک این سرویس می شوند یک ماه اشتراک رایگان هدیه تعلق می‌گیرد.

آیا اپل ارکید Family Sharing یا اشتراک خانوادگی هم دارد؟

بله. یک اشتراک ۴٫۹۹ دلاری اپل آرکید این اجازه را می‌دهد که ۶ نفر از اعضای یک خانواده از این سرویس استفاده کنند. تنها کافی است که یک اکانت Family Sharing یا «اشتراک خانوادگی» بسازید و تمام اعضای خانواده از یک کارت اعتباری یکسان برای اپل آیدی‌هایشان استفاده کنند.

چه بازی‌هایی در این سرویس در دسترس است؟

اپل برای سرویس اشتراکی بازی خود هم با توسعه‌دهنگان مستقل کار کرده و هم از شرکت‌های بازی‌سازی بزرگ بهره برده است تا بازی‌های انحصاری و جدیدی ارایه کند. تمام محتوایی که در اپل ارکید منتشر می‌شود، تماما جدید هستند و منحصرا برای اپل ارکید تولید شده‌اند، به همین دلیل شما هیچ بازی قدیمی‌ای در این سرویس نمی‌بینید.

Annapurna Interactive، Bossa Studios، Cartoon Network، Finji، Giant Squid، Klei Entertainment، Konami، LEGO، Mistwalker Corporation، SEGA، Snowman و ustwo games از شرکت‌هایی هستند که با اپل همکاری کرده‌اند.

در زمان آغاز به کار اپل آرکید، به بیشتر از ۵۰ بازی دسترسی خواهید داشت. برنامه اپل این است که هر هفته بازی‌های جدیدی به این سرویس اضافه کند و همین حالا هم بیشتر از ۱۰۰ بازی در حال ساخت است.

از کجا می‌توانم اپل ارکید را پیدا کنم؟

اپل تبی اختصاصی برای اپل ارکید در اپ استور اختصاص داده است که شما می توانید تمام بازی‌های این سرویس را در آنجا پیدا کنید. ویراستاران اپ استور با هایلایت کردن عنوان‌های متفاوت و ارایه‌ لیست پیشنهادی، به شما کمک می‌کنند تا بازی‌های جدید را راحت‌تر پیدا کنید.

خبری از تبلیغات هم خواهد بود؟

به هیچ وجه. اپل ارکید یک سرویس اشتراکی «هر چه می خواهد دل تنگت بازی کن» است و خبری از پرداخت‌های درون برنامه‌ای و هزینه‌های فعال کردن محتوا نیست. از آنجایی که تبلیغی در این سرویس وجود ندارد، هیچ ردیابی تبلیغاتی هم نخواهد بود و از این لحاظ حریم شخصی کاربران امن خواهد ماند. از طرفی حق عضویت ماهانه، تمام آپدیت‌ها و محتواهای اضافی را نیز شامل می‌شود.

آیا بازی‌های اپل ارکید را می‌توان به صورت جداگانه نیز خرید کرد؟

خیر. بازی‌های Apple Arcade تنها در اپ استور iOS و آن هم از طریق اپل ارکید در دسترس خواهند بود و نمی‌توان آنها را جداگانه و بدون اشتراک خرید. البته بعضی از این بازی‌ها نسخه کنسول هم دارند.

آیا می‌توان بازی‌های اپل ارکید را آفلاین بازی کرد؟

بله. اپل این اجازه را به شما می‌دهد که بازی‌ها را دانلود کرده و بدون اینترنت هم بازی کنید. بازی‌های اپل ارکید دقیقا مشابه دیگر بازی‌های اپ استور دانلود می‌شوند، با این تفاوت که فقط باید از تب اپل ارکید آن‌ها را دانلود کنید.

چه دستگاه‌هایی می‌توانند بازی‌های اپل ارکید را اجرا کنند؟

بازی‌های Apple Arcade روی آیفون، آیپد، اپل تی‌وی و مک اجرا می‌شوند. همچنین این بازی‌ها دسته‌های بازی را نیز می‌شناسند و می‌توانید با دسته‌های پلی‌استیشن یا ایکس‌باکس خود آن‌ها را بازی کنید. اپل در tvOS 13 ،iOS 13 و iPadOS 13 قابلیت پشتیبانی از دسته‌های بازی را اضافه کرده است.

از آنجایی که بازی‌ها روی چند پلتفرم اجرا می‌شوند، شما می‌توانید بازی‌ای را روی یک دستگاه آغاز کنید و ادامه بازی را روی دستگاه دیگری بازی کنید بدون اینکه مرحله‌ای را از دست بدهید. پس اگر بازی‌ای را روی مک شروع کرده‌اید و بخواهید ادامه آن را در مسیر برگشت به خانه، روی آیفون بازی کنید، این سرویس برای شما ساخته شده است.

اپل ارکید در چه کشورهایی قابل دسترسی است؟

سرویس حق اشتراکی Apple Arcade در بیشتر از ۱۵۰ کشور در دسترس خواهد بود. اساسا هرجا که اپ استور در دسترس است، Apple Arcade هم در دسترس خواهد بود.

لیست بازی های اپل ارکید

Agent Intercept
Assemble with Care
Atone: Heart of the Elder Tree
Beyond a Steel Sky
Box Project
Big Time Sports
Bleak Sword
Cardpocalypse
Card of Darkness
Cat Quest II
ChuChu Rocket! Universe
Cricket Through the Ages
Dead End Job
Dear Reader
Dodo Peak
Don’t Bug me
Doomsday Vault
Down in Bermuda
Dread Nautical
EarthNight
Enter The Construct
Exit the Gungeon
Explottens
Fantasian
Frogger in Toy Town
Grindstone
Hexaflip: The Action Puzzler
Hitchhiker
Hot Lava
Jenny LeClue – Detectivu
King’s League II
Kings of the Castle
Lego Arthouse
Lego Brawls
Lifelike
Lifeslide
Little Orpheus
Mini Motorways
Monomals
Mr Turtle
Mutazione
Neo Cab
No Way Home
Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm
Operator 41
Overland
Over The Alps
Patterned
Punch Planet
Projection: First Light
Rayman Mini
Red Reign
Repair
Sayonara Wild Hearts
Shantae and the Seven Sirens
Shinsekai Into the Depths
Skate City
Sneaky Sasquatch
Sonic Racing
Spaceland
Spek.
Speed Deamons
Spelldrifter
Spidersaurs
Spyder
Stellar Commanders
Tangle Tower
The Artful Escape
The Enchanted World
The Get Out Kids
The Pathless
The Pinball Wizard
The Bradwell Conspiracy
tint
UFO on Tape: First Contact
VARIOUS DAYLIFE
Way of the Turtle
WHAT THE GOLF?
Where Cards Fall
Winding Worlds
Word Laces
Yaga

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید