فیل اسپنسر مدیر بخش ایکس باکس شرکت مایکروسافت در مصاحبه‌ای با سایت Eurogamer به این موضوع اشاره کرد که استودیوهای بازیسازی مایکروسافت بیشتر می‌شوند و این شرکت همچنان به فکر خرید استودیوی جدید است. اسپنسر به این موضوع اشاره کرد که استودیوهای بازیسازی مایکروسافت در آسیا هم گسترش پیدا می‌کنند و احتمال این شرکت یک استودیوی جدید در آسیا می‌خرد.

استودیوهای بازیسازی مایکروسافت به ۱۵ عدد می‌رسند. استودیوهای Turn 10، 343industries، The Coalition، The Initiative، World’s Edge، Rare، Mojang، Ninja Theory، inXile Entertainment، Obsidian Entertainment، Compulsion Games، Undead Labs، Playground Games و Double Fine این ۱۵ استودیو را تشکیل داده‌اند.

فیل اسپنسر به این موضوع اشاره کرده که مایکروسافت همچنان دوست دارد تیم‌های جدیدی در حوزه بازیسازی داشته باشد و به همین دلیل استودیوهای بازیسازی مایکروسافت بیشتر می‌شوند. با این حال تنوع جغرافیایی این استودیوها برای مایکروسافت مهم است، چرا که تنوع بازی و تنوع سبک بیشتری به همراه می‌آورند. به همین دلیل این شرکت قصد دارد استودیوی جدیدی در آسیا داشته باشد.

اسپنسر می‌گوید که بخش بازی ایکس باکس روبه‌رشد است و حمایت زیادی هم از طرف مدیرعامل مایکروسافت برای این موضوع وجود دارد. استودیوهای بازیسازی مایکروسافت هم اکنون در کانادا، آمریکا و بریتانیا فعالیت می‌کنند و حالا نوبت آن است که در آسیا هم استودیوی جدیدی داشته باشیم.

مایکروسافت در رویداد XO19 علاقه‌اش به جذب بازیسازان آسیایی را نشان داد و به همین دلیل سری یاکوزا، فینال فانتزی و کینگدام هارتز برای ایکس باکس وان عرضه می‌شوند. مایکروسافت در حالی رابطه خودش با استودیوهای آسیایی را بهتر می‌کند که دوست دارد یک استودیوی هم در این منطقه داشته باشد.

منبعGematsu
علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید