بر کسی پوشیده نیست که مایکروسافت در خلق بازی‌های انحصاری تحسین‌برانگیز برای کنسول ایکس باکس وان عملکرد ضعیف و بحث‌برانگیزی است و به همین خاطر هم برخی از طرفدارانش را ناامید کرده است. با این حال عملکرد اخیر مایکروسافت و خرید چند استودیو جدید به ما این امید را داده که مایکروسافت نسل آینده را با قدرت آغاز خواهد کرد.

هرچند خرید استودیوهای جدید مایکروسافت برای کنسول ایکس‌باکس وان چندان توفیقی نداشته اما به‌نظر می‌رسد که باید منتظر حضور پررنگ این استودیوها در دوران کنسول نسل بعد مایکروسافت باشیم. به‌تازگی مت بوتی برخی از اهداف استودیوهای فرست پارتی مایکروسافت در نسل بعد را آشکار کرده است که چشم‌انداز این شرکت را نشان می‌داد. چشم‌اندازی که به‌نظر امیدوارکننده می‌رسد.

مت بوتی، رییس استودیوهای بازیسازی ایکس‌باکس، در مصاحبه‌ی جدید با سایت GamesRadar+ برنامه‌های شرکت برای سال ۲۰۲۰ و حتی پس از آن را کمی آشکار کرده است. مت بوتی در این خصوص می‌گوید:

ما برای شروع سال ۲۰۲۰ حس بسیار خوبی داریم. ما این هدف را در نظر داریم که بتوانیم در هر سه یا چهار ماه یک بازی [از استودیوهای فرست پارتی] تحویل بدهیم.

ایکس باکس

فیل اسپنسر، رییس ایکس باکس، هم اخیرا در صحبتی گفته بود که اشتباهاتی که برای ایکس باکس وان مرتکب شده بودیم را برای اسکارلت تکرار نخواهیم کرد. مت بوتی در ادامه‌ی صحبت‌های خودش گفت:

ما برای رسیدن به چنین چیزی کمی کار داریم. این [مسیری] دشوار و سخت خواهد بود اما ما نسبت به گذشته به آن نزدیک‌تر هستیم. ما حس بسیار خوبی برای شروع سال ۲۰۲۰ داریم و اینکه در این سال پروژه اسکارلت و محتوای و بازی‌های زمان عرضه‌اش را رونمایی کنیم.

در نمایشگاه E3 و در حین کنفرانس مایکروسافت بود که برای اولین بار متوجه شدیم قرار است کنسول نسل بعدی مایکروسافت که فعلاً با نام پروژه اسکارلت شناخته می‌شود، قرار است در تعطیلات ۲۰۲۰ یعنی تقریباً یک سال دیگر عرضه شود. این در حالی است که مایکروسافت در این مدت تعداد استودیوهای فرست پارتی خود را افزایش و استودیوی جدیدی مثل The Initiative را هم به خوبی گسترش داده است. مایکروسافت هم‌‌اکنون ۱۵ استودیو را در میان استودیوهای داخلی خود می‌بیند که البته بعید نیست در ادامه شاهد افزایش این تعداد هم باشیم. استودیوهایی که غالباً تمرکز خود را بر روی خلق بازی برای کنسول نسل بعدی مایکروسافت گذاشته‌اند.

یکی از بازی‌های بزرگی که در زمان عرضه کنسول نسل بعدی مایکروسافت می‌توانیم در انتظارش باشیم، نسخه‌ی جدید سری پرطرفدار هیلو یعنیHalo Infinite است. از همین الان باید در انتظار عرضه کنسول‌های نسل بعد مایکروسافت و سونی رقابت این دو شرکت در زمان عرضه‌ی کنسول‌ها باشیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید