«مت بوتی» رییس استودیوهای فرست‌پارتی ایکس باکس به این موضوع اشاره کرد که مایکروسافت روی عرضه بازی‌ های ایکس باکس برای دیگر پلتفرم‌ها هم فکر می‌کند. البته این موضوع بیشتر به سبک بازی‌ها بستگی دارد.

بازی های ایکس باکس

بوتی به تازگی مصاحبه‌ای با سایت Game Informer داشته است. از او سوال می‌شود که آیا استودیوهای تازه خریداری شده مایکروسافت مانند Double Fine ،Obsidian و Ninja Theory همچنان به ساخت بازی چندپلتفرمه ادامه می‌دهند؟ بوتی در پاسخ این سوال گفت:

به نظر من این اتفاق رخ می‌دهد. باید این سوال به این شکل پرسید. آیا بازی‌ های ایکس باکس برای سوییچ و پلی‌استیشن منتشر می‌شود؟ آیا عرضه بازی برای پلتفرم‌های دیگر برای آن مجموعه بازی‌ها خوب خواهد بود؟ باید به این موضوع فکر کنیم که آیا خوب است که آن بازی را روی پلتفرم‌های مختلف منتشر کنیم و از آن پشتیبانی خوبی هم به عمل بیاوریم؟ یا اینکه می‌توانیم تمام تمرکز خودمان را روی پشتیبانی از بازی روی پلتفرم خودمان باشد. ما پلتفرم‌هایی مانند xCloud، Game Pass و ایکس باکس لایو را داریم که می‌توانیم به خوبی از آن‌ها پشتیبانی کنیم.

بوتی به این موضوع اشاره کرد که عرضه بازی های ایکس باکس روی پلتفرم‌های مختلف کار منتقی به‌حساب می‌آید. این اتفاق برای بازی ماینکرفت رخ داد و این بازی روی پلتفرم‌های مختلفی عرضه شده است. بازی‌هایی مانند Forza و Sea of Thieves هم روی اکوسیستم ایکس باکس منتشر شدند. با این حال بازی The Outer Worlds که توسط Obsidian ساخته می‌شود، یکی از همان بازی‌هایی است که روی پلتفرم‌های مختلف از جمله پلی‌استیشن و سوییچ هم منتشر خواهد شد.

منبعVG247
علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید