در این چند سال اخیر مراسم The Game Awards به جایگاهی دست یافته که بتوانیم آن را یکی از بزرگ‌ترین مراسم‌های صنعت بازی‌های ویدیویی بنامیم. مراسمی که نه‌تنها بهترین بازی‌های سال را از دید هیئت داورانش مشخص می‌کند، بلکه در آن بازی‌های معرفی‌‌نشده و موردانتظاری هم رونمایی می‌شود. در این چند سال عادت کرده بودیم که شرکت‌های بزرگ شگفتی‌هایی را برای این رویداد تدارک ببینند اما کمتر کسی احتمال می‌داد که مایکروسافت بدون اطلاع قبلی به‌صورت رسمی از کنسول جدید خود با نام Xbox Series X رونمایی کند.

در جریان مراسم The Game Awards 2019، شرکت مایکروسافت به‌صورت رسمی با پخش یک تیزر از کنسول نسل نهمی خود رونمایی کرد. نام این کنسول که در گذشته با نام رمز «پروژه اسکارلت» شناخته می‌شد، Xbox Series X (ایکس باکس سری ایکس) خواهد بود. مایکروسافت همچنین شکل نهایی کنسول Xbox Series X را هم به نمایش گذاشت که نسبت به کنسول‌های قبلی مایکروسافت تفاوت‌های قابل ملاحظه‌ای دارد. مایکروسافت کنسول جدیدش را با شعار قوی‌ترین و پرسرعت‌ترین کنسول ایکس باکس نشان داد.

در مورد نام انتخابی کنسول، به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت سنت خود را برای گسترش برند ایکس باکس و شکل‌دهی اکوسیستم آن ادامه داده است. این تقریباً شبیه‌ کاری است که با ایکس باکس وان و ایکس باکس وان ایکس انجام داد. طراحی ظاهری کنسول هم بیش‌تر به یک رایانه شخصی می‌ماند و شاید برای خنک بودن کنسول این عملکرد بهتری داشته باشد.

فیل اسپنسر، مدیر ایکس باکس، در بلاگ مایکروسافت درباره‌ی کنسول Xbox Series X اعلام کرد:

ایکس‌باکس سری ایکس مرز جدیدی را در عملکرد، سرعت و سازگاری تعیین می‌کند که به شما این فرصت را می‌دهند تا میراث گیمینگ خودتان از سه نسل گذشته و نسل بعد با خود حمل کند.

طراحی صنعتی آن این قابلیت را به ما داده تا قدرت پردازش 4 برابری نسبت به Xbox One X به ارمغان بیاوریم و یک تجربه‌ی همه‌جانبه از گیم‌پلی را تحویلتان بدهیم.

اسپنسر در بخشی از صحبت‌های خود گفت طراحی کنسول به‌گونه‌ای است که آن را می‌توان به صورت عمودی یا افقی گذاشت و استفاده کرد. همچنین مشخص شده که قدرت کنسول جدید مایکروساف 4 برابر کنسول ایکس باکس وان ایکس خواهد بود. هر چند که کنترلر کنسول از نظر ظاهری تفاوت چندانی با کنترلر ایکس باکس وان نداشته است اما طبق گفته‌ی اسپنسر، کمی کوچک‌ر شده و d-pad آن هم دوباره طراحی شده است. این کنترلر با عرضه‌ی کنسول در دسترس خواهد بود و با ایکس باکس وان و همینطور رایانه‌های شخصی هم سازگاری خواهد داشت.

همانطور که در گذشته اعلام شده بود، مایکروسافت قرار است Xbox Series X را در تعطیلات سال 2020 عرضه کند. طبق گفته‌ها، سونی هم قرار است PlayStation 5 را در همین بازه منتشر کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید